Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mennyire használtok barrékat?

Ti mennyire használtok barrékat?

Figyelt kérdés
Ti milyen gyakran alkalmazták barrékat gitározás során? Én nem nagyon mert általába olyan számokat játszom amibe kvintek vannak. (metál, rock, kisebb blues solokba is szoktam kvinteket csempészni) barrékat viszont nagyon ritkán alkalmazok.az lenne a kérdésem hogy ez baj? Lesz ebből valami hátrányom?

2019. máj. 12. 13:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Akinek megmutatom mind azt hiszik, hogy eltörött. Soha egyetlen emberrel sem találkoztam akinek így hajlik az ujja. Mindkét kezemen. Na holnap feltöltök képet megmutatom miről beszélek.
2019. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ilyen?

[link]

2019. máj. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Pontosan! Persze alapból nem, csak ha csinálom
2019. máj. 13. 08:18
 14/23 anonim ***** válasza:
Ismersz mást is aki tud ilyet? Felteszem tudomány témakörben. 😃 Mert nyilván komoly okokra vezethető vissza, a hátrahajló ujjúak rendjébe tartozó kihaló félben lévő fajhoz lehet köze.
2019. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hát nagynénémnek ugyan ilyenek az ujjai. Még a hüvelykujjammal is meg tudom csinálni azt hogy kiakasztom és akkor egy fordított L alakot vesz fel😂
2019. máj. 13. 09:06
 16/23 anonim válasza:
Nagyon.
2019. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én ujjam meg kicsit edzett átlag férfiujj, mégis küzdök a barréval, mint malac a jégen. Annyit gyakorlom, amennyit tudok vállalni, akkordonként ügyelve a helyes metódusra: tehát ha elég, ha két csont nyom két-két húrt, akkor csak annyit vállaljon. Befelé kell hajlítani kicsit, tökmindegy, meddig megy hátra, hacsak nem kotyog az ízület oldalra is nagyon. Az enyém is megy oldalra, ha nem elég a szorítás, és alapból elfelé görbe, tehát kell tanítgatni rendesen.
2019. máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Igen ezt amúgy észrevettem. Videókból tanulok és ott úgy látszik mintha teljesen egyenes lenne az ujj. Egyszer megpróbáltam úgy hogy befelé hajlítom és úgy könnyebb volt. Meg még van hogy nem találom el a megfelelő húrt
2019. máj. 13. 11:55
 19/23 Waff ***** válasza:
"Tudok nagyon sok kvintet..." ezen behaltam :D
2019. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Most nevetsz ezen, de amikor még csak próbálgatod tökre nem mindegy, hogy a felső két húrt pengeted a többit meg nem, vagy másik két húrt igyekszel eltalálni úgy hogy a többibe ne akadj bele, ahogy az sem mindegy hogy fent vagy lent fogod azt a két hangot a gitár nyakán. Én megértem. Ráadásul én azt is kisujjal fogom. Ja mert olyat is tudok, hogy csak a kisujjamat nyújtom ki, a többi ujjam behajtva tartom. Ezt sem mindenki tudja. :) Bár gitározásnál ennek sincs semmi haszna. Ja máshol sincs. [link]
2019. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!