Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mennyire használtok barrékat?

Ti mennyire használtok barrékat?

Figyelt kérdés
Ti milyen gyakran alkalmazták barrékat gitározás során? Én nem nagyon mert általába olyan számokat játszom amibe kvintek vannak. (metál, rock, kisebb blues solokba is szoktam kvinteket csempészni) barrékat viszont nagyon ritkán alkalmazok.az lenne a kérdésem hogy ez baj? Lesz ebből valami hátrányom?

2019. máj. 12. 13:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Lehet barré helyett kapával fogni a mély húrokat, a hüvelykujjal a másik oldalról.

Én ötven éve tanulgatok, pár évig zeneiskolába is jártam az elején, mostanában nagyon rászoktam erre, volt jazz korszakom, most a flamencot tanulgatom, meg a pickinget, dallamjátékot és én így gyorsabban tudok váltani a bal kezemmel, meg időnként visszapengetést végezni vele, ami barré esetén kevésbé megy, mert szinte odaragasztja a kezem a fogólaphoz.

A barré akkordok gyakorlásához két módszer segít.

Egyrészt csak a mutatóujjal végigfogod az egész fogólapot, ügyelve arra, hogy a bundhoz közel helyezkedjen el, ott ugyanis kisebb erőt kell kifejteni és próbálgatod lazán fogni, minél gyengébben, de amikor már megszólalnak a húrok.

Ne arra törekedj először, hogy minden tökéletes legyen, meg kell találni azt a pontot, amikor könnyedén fogod a gitárt, de már egyik húr sem zörög, vagy tompul.

https://www.youtube.com/watch?v=PvKSs3D7BQ0

A másik meg, hogy külön gyakorolod a sima a mollt, e dúrt, de kihagyva a mutatóujjadat, hiszen az majd kell a barréhoz, vagyis egy ujjal eltolod a fogást, a középső, a gyűrűs és a kisujj vesz csak részt benne, majd amikor már mindkét módszer kellően megy, akkor összekapcsolod.

A legfontosabb az akkordok lefogásánál a könnyedség gyakorlása, vagyis az, hogy minél kisebb erőkifejtéssel mozogj a fogólapon, elkerülve a görcsösséget, a nagy erő kifejtését.

2019. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam oda, hogy a két részletben tanuláshoz bármilyen barré akkordot gyakorolj, a mutatóujj kihagyásával a második gyakorlatnál, hogy ráálljon a kezed és ügyesedjen a kisujjad is, ami ritkán vesz részt a gitárjátékban.

Váltogasd őket és keverd normál fogásokkal.

A végén kösd össze a kettőt, menni fog.

2019. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Waff ***** válasza:
De mi az a barré akkord?
2019. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!