Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Legdurvább Rammstein számok?

Legdurvább Rammstein számok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mely Rammstein számoknak vannak a legelszálltabb, legfelkavaróbb szövegei?

2019. máj. 13. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Wiener Blut

Mein Teil

Weißes Fleisch

2019. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ich Tu Dir Weh
2019. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
spring
2019. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Keine Lust: az öngyűlölet legmagasabb foka

Bück dich: az egész szám töményen a sz*pásról szól.

Zwitter: egy hermafrodita, aki saját magát d*gja meg

Soroljam még? :DDD

2019. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Mutter is ide sorolható.
2019. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Puppe
2020. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Puppe - Első sorban a Mein Teil-t mondanám, de már durvább a Puppe, ami egy mentálisan beteg és sérült gyerekről szól, akit testvére minden nap bezár egy szobába amíg dolfozik, a gyerek állapota pedig bent tovább romlik, pedig gyógysszereket is szed. Zárásképp mikor a gyerek kikukucskál a kulcslyukon és azt látja, hogy testvére meghalt, a zenében először kijelenti, hogy boldog.

Engem is megrémiszt, mennyire beteg. A refrén nem is éneklés, hanem ordit egy versszerű szöveget. Egyik kedvencem.


Mein Teil - ami az elállatiasodásról és a kannibalizmusról szól. Ezt a ritmus is jól vissza adja. Egyszerűen nem fogja vissza magát csak hagyja, hogy minden érzelem kijöjjön az emberből, az is ami már nem emberi(ezért szeretem).

A brutalitást csak fokozza, hogy a zenében van egy külön rész, ahol zenéhez képest elég hosszan csak sikítás hallatszik. Sok helyen, érthető okokból, tiltó listán van a durvasága miatt.

egyébként, egy megtörtént bűnesetet dolgoz fel, amiben amiben kannibalizmus történt Németországban(azt hiszem).


Stein um Stein - Mikor először hallottam, azt hittem, valami szerelmes szám, ha úgy vesszük, igazam is volt(később megmagyarázom).

A zene szövege arról szól, hogy az előadó, elmondja, hogy épít nekünk egy házat. Innentől minden tekintetben egyre nyomasztóbb a szöveg. Elmondja, hogy nem lesz ablak, nem lesz ajtó, sötét lesz majd az utolsó verszakban azt mondja, hogy te magad is a ház része leszel. Valamint ami engem kővé dermesztett, az a mondat, miszerint:"gerincedbe beledöngölöm a zúzott követ".

A szerintem szerelmes számmá teheti, hogy a szöveg azt a végtelen, beteges ragaszkodást jelképezi, ami már egy párkapcsolatban nem egészséges. Erre azért gondolok, mert elejt olyan mondatokat, mint például: örökre veled leszek. Emellett, a zene ritmusa és hangneme is számomra a szenvedélyt és a szerelmen juttatja eszembe.


Ich tu dir weh - Egy szadomazochista kapcsolatról szól. Refrénének szövege Így szól: Fájdalmat okozok neked, nem sajnálom, ez neked jó, hallgasd, hogy sikít.

Az egész szöveg arról szól, hogy "én bántalak téged, már nem emberi szinten, te pedig ezt élvezed, sőt, begerjedsz rá."

A zene maga nem annyírra dúrrvva, a szöveghez képest, annyira, hogy konkrétan sokkolt, mikor megnéztem, mit jelent a szövege, mert ilyen motiváló, kellemes ritmus mellé ilyet nem tudtam volna elképzelni.


Knebel - NEM RAMMSTEIN SZÁM, DE Till LINDEMANN másik bandájának szüleménye(amit úgy hívank Lindemann), így úgy érzem, meg kell, hogy említsem a lista végén.

A zene az elsőtől kb a harmadik percig kellemes és nyugtató, ezalatt pedig a szöveg leírja, miket szeret az előadó. Például: Szeretem a napot és a pálmákat a tengerparton? szeretem az állatokat, az embereket kevésbé; szeretem anyádat de apádat nem annyira; szeretlek téged, egy pecekkel a szádban. Ugyan itt elhangzik a kedvenc idézetem: Az élet egyszerű, egyszerűen nehéz.

A szöveg bizarr, mert viszonylag random, összefüggéstelen dolgokról beszél céltalanul. Ha logikusan nézzük, nem mond semmit. Ezután 2 perc 18 másodpercnél az egész zene átvált a Till Lindemanntól megszokott kemény metálba. Egy darabig mindössze annyiból áll a szöveg, hogy " utállak téged, utállak téged..." majd jön ismét a kedvenc idézetem.

A zene összeszedetlen, céltalan szövege számomra arra utal, hogy pont így néz ki egy őrült elme. Az egész zene úgy hangzik, mintha egy őrült kuporogna a sarokban és próbálna beszélni magáról, de mivel nincsenek ép gondolatai, így nem tud, majd két perc után ezt megelégeli és pánikrohamot kap. A videóklipp erre az elméletemre csak ráigazol, mivel tele van jelképekkel. Till egy üres házban járkál kiláncolva, ami fokozatosan megtelik vízzel. A házban látszólag egyedül van, minden segítség nélkül. Láthatóan halál vár rá. 2 perc után megjelenik egy meztelen csaj, aki feltehetően menstruál, Till pedig orálisan kielégíti eközben(ott a vízzel megtelő házban) majd mikor a csaj faképnél hagyja, Till kesereg utána. Ez számomra azt jelentheti, hogy eg ilyen elmeállapotban lévő ember bármit megtesz azért, hogy ne maradjon egyedül, ezért könnyű kihasználni.

2021. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

LIFAD (album)-Weiner blut és Donaukinder :D

De a Leise is az

2021. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ie*
2021. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7, A Puppe nem arról szól,hogy egy gyereket bezár a testvére a szobába, ki aztán azt látja, hogy meghakt a testvére és ettől boldog!


Arról szól, hogy egy fiatal srác a prostituált nővére kisbabájára vigyáz, amíg a nővére a szobában dolgozik. Aztán egy este míg a csaj a kuncsafttal foglalkozik, ő megöli a babát:


[link]


Pl.a szerdai budapesti koncerten a egy lángoló babakocsi volt a színpadi elem a szám közben.

2023. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!