Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ilyen fajta tabot hogy...

Az ilyen fajta tabot hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

[link]


Én a guitar pro-s tabokhoz vagyok szokva, ahol pontosan le van írva, mikor mit kell lefogni, most ezt nem értem egészen.

Köszi előre is!


2010. júl. 8. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy, mert ez igazából nem tab. Itt csak az akkordokat jelölik, aztán ha ismered a dalt, akkor tudod, hogyan kell játszani. Az már rajtad múlik, hogy "sikálsz", vagy ujjal pengetsz.


De ha az akkrodok nevének felismerésével van gond, akkor segítek. A betű magában dúr akkordot jelent, mig a kis "m" mollt. A 7-es meg "bluesos" szeptim:


Am (0)02210

F (1)33211 (teljes fogáshoz barré kell)

C (3)32010

Em 022000

Dm X00231

E7 020100 vagy 022130

G 320003


Ez persze csak egy-egy a lehetséges fogási megoldások közül. Amit zárójelbe tettem ,azt nem olyan lényeges pengetni. (bár én pengetném, de gondolom, Te még kezdő vagy)

2010. júl. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a '\'-vel ne foglalkozz; az se véeltlenül van ott, de ha értelmezni akarod, csak még jobban belezavarodsz.
2010. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hűha :) Akkor magyarul, meg vannak adva az akkordok és azt nekem kell "kitalálni", hogy milyen sorrendben játsszam le a hangjait?

2010. júl. 8. 07:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!