Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit imádnak sokan a Slipknotban?

Mit imádnak sokan a Slipknotban?

Figyelt kérdés
Ez nem egy provokatív kérdés lenne,én csak metált hallgatok,tehat nem a rock kultura ellen szól :,D De nem értem mi ez a Slipknot orulet.Ez az az együttes amellyet a legtobb ember ismer már.Meg mikor lehez fbn-n szavazni az együttesekre,sokan többen szavaznak a Slipknotra mint pl egy Slayerre/Judas Priestre,közbe ezek millioszor többet értek el,stb stb,Gondolom mert ez az együttes újabb ?Van pár szamuk amiket szeretek ,de hogy a kedvencem sose lesz az is biztos.Főleg ,hogy egyik albumjuk se közelíti meg pl a Painkillert,(TUDOM ,HOGY NEM EGY MUFAJ TELJESEN)
2019. jún. 15. 07:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

#8 Mit visznek túlzásba??? Milyen alapon tud egy személy egy zenekart "túlságosan" szeretni? Azt hogyan definiálod mégis? Úgy, hogy valami random ember szerint a zenekar "nem annyira jó", úgyhogy mindenki másnak tartania magát egy ilyen kvótához, hogy az "igazán jó" előadók neve maradjon a toppon, akkor is, ha ők maguk nem azokat preferálják? Annak mi értelme lenne? A dolgok népszerűsége organikusan alakul ki, abból jön, hogy emberek élvezik, amit hallgatnak; azt elvárni az emberektől, hogy ennek ellenére mégis valami mást tettessenek, sokkal közelebb áll a csorda-mentalitáshoz, mint az, hogy sok ember hord Slipknot-os pólót.

Ami meg a "nagyobb tehetségeket" illeti... John Coltrane a Slayer-nél, meg a Judas Priest-nél is jobb adottságú előadó volt, sőt, még azt is kijelenteném, hogy a zenéje "keményebb" is, hiába nem metál. Tessék, mindenki pózer, aki metálzenészeket tisztel technikásság, meg keménység miatt, de nem is hallgat hard bop-ot. Ennek simán van annyi értelme, mint egy nu-metál bandát összehasonlítani egy thrash, meg egy heavy metál zenekarral.

#5 Egy bizonyos kor felett már igazán nem kéne a zenei ízlésből identitáskérdést csinálni. Tinédzserként is elég kínos mentalitás, de akkor legalább még valamennyire érthető... Én személy szerint sokkal kevésbé tudom komolyan venni a "komolyabb rocker"-hez hasonló kifejezésekkel dobálózó embereket, mint azokat, akik élete legfontosabb zenekara szerintem kommersz/túlértékelt.

2019. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem pedig egy előadóról nagyon sokat mond, hogy a ranjongótábora jelentős részét melyik korosztály teszi ki. Lil G-t és társait hányan hallgathatják 16 felett? Mégis az ilyen előadók vannak a listák élén, a Slipknot népszerűségét is ugyanez magyarázza. Lehet itt ízlésekkel jönni, de akkor is van a dolognak egy objektív vonatkozása, amit nem kell minden áron figyelmen kívül hagyni. A zeneipar is ipar, a pop előadókat szinte futószalagon rakják össze jól bevált sablonokkal és precizitással. Minden előadónak szembe kell néznie a zenélés üzleti részével, csak az nem mindegy, mennyire sikerül egyensúlyban tartani az üzletet az identitás megőrzésével. A "komolyabb rockerek" gyenge fogalmazás volt, gondolkoztam is rajta, hogy benn hagyjam-e, de jól tettem, mert így legalább van csontod amit rágcsálhatsz.
2019. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

#12.

"Szerintem pedig egy előadóról nagyon sokat mond, hogy a ranjongótábora jelentős részét melyik korosztály teszi ki"

Ez pont azért nem releváns mert 20-30 vagy éppen 40 éves zenekarokat hasonlítunk össze egy Slipknottal.

Azokat a zenekarokat akkor is fiatalok hallgatták, ahogy éppen Micheal Jackson-t is vagy éppen akkor a Metallica-t.

Vagy tévedek és azt is 30-40 évesek kezdték el akkor hallgatni és velük telt meg akkor a koncertterem?(ha így történt volna nem lenne itt az a generáció akkor aki ezeken nőtt fel még úgy 20-30 éve...)

Az ízlés is olyan hogy nem kötelező azt hallgatni amit az embernek a rádióban nyomnak, van lehetősége most már önmaga válogatni hogy mit szeretne hallgatni.

Bár ez kicsit olyan érzést kelt bennem mintha Lady Gaga, vagy éppen Justin Bieber ellen állnál ki, ott még megérteném hogy "mainstream" és "ízléstelen", de azért mégis csak egy alternative metal együttesről van szó ami azért mégsem a világon legjobban ismertek között található, szimplán megvan a maga célközössége mint régebben a nagy 4-esnek pl. pár jogos, a Metallica kapja a mai napig a sárdobálást a nagy Hype miatt mert páran képtelenek belenyugodni hogy még attól valami népszerű, az nem jelenti azt hogy ízléstelen.

"A "komolyabb rockerek" gyenge fogalmazás volt, gondolkoztam is rajta, hogy benn hagyjam-e, de jól tettem, mert így legalább van csontod amit rágcsálhatsz."

Az ilyen megcímezéseket meg sosem vágtam, hogy mitől rocker valaki mert metálos stb.

Aki éppen mondja annak mondja magát, vagy azzal tartja magát nagyobb magasabb rangúnak mert ő most Iron Maiden-t hallgat Slipknot az szerintem már rég rossz.

A zene lényege az lenne hogy az ember élvezze, nem az hogy azzal rangolja magát az ember feljebb a létrán...

2019. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a NORMALIS valaszokat ! <3 \m/
2019. jún. 16. 10:28
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a Slipknotot, pólóm is van, de szerintem is túl vannak értékelve egyébként. Azért nem olyan nagy szám a zenéjük, egyes albumaik pedig kifejezetten szarok. A korai albumaik nagyon jók, a Vol. 3 olyan felemás kategória, az All Hope is Gone szerintem úgy kaki ahogy van, az új albumuk pedig ígéretesnek tűnik, ugyanis visszatértek a gyökereikhez. Szóval a Slipknotról az a véleményem, hogy alapjáraton egy jó zenekar, de iszonyatosan túl vannak értékelve és százezerszer keményebb bandák vannak náluk.
2019. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Slipknot és Rammstein elsőszámú kedvenceim.. Nem hordok ilyen pólókat, de legtöbbször az Ő zenéiket hallgatom, és a Slipknot gitárosa a lábamon tetoválás formájába is felkerült. Ennek ellenére hallgatok Metallicát, Iron Maident, Slasht, Black Sabbathot és még sorolhatnám..Viszont utóbbiak közül leginkább egy-egy szám fogott csak meg, és nem szinte az összes. És ha már Slipknot, nekem az utóbbi számaik sokkal jobbak, mint a régiek, persze az örök klasszikus mint Wait and Bleed meg Before i forget nem lehet elsöpörni.

L/29

2019. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként ne csak rockot meg metált hallgass! Van minden műfajban zseniális alkotás, kicsit tágítsd a látókörödet!
2022. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!