Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Modális gitár skálák? Többi lent.

M..T kérdése:

Modális gitár skálák? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pl. Pl van C dúr skála c,d,e,f,g,a,h,c nyilván ha van egy akkord menet C dúrban akkor rá lehet játszani a C dúr modális skála hangjait.... C dúr, D dór, E fríg, f líd, STB. És azt nem értem hogy ha Pl D dúrban vagyok akkor úgy játszom hogy D Dúr, E dór, F, frig Stb vagy ez úgy van hogy akkor nem dúrral kezdem ha nem folytatom hogy D dór E fríg, F líd.....Ezt nem értem kérlek segítsetek köszönöm

2019. jún. 28. 00:13
 1/8 Waff ***** válasza:
Ha D-dúrban vagy, akkor a modálisaid: D-dúr, E-dór, FISZ-líd...stb...mivel a D-dúr hangjai: D, E, Fisz, G, A, H, Cisz...
2019. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oke akkor az a lényeg hogy dúrral kezdem köszönöm
2019. jún. 28. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah, csak F# fríg.
2019. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
Igen, Fisz-fríg, bocs.
2019. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még lehetne egy olyan kérdésem hogy ha Pl D dúrral kezdem a skálát és ugye megyek egyre beljebb a gitár nyakán és a 12-edik bund után ismétlődnek a hangok akkor akár azt kezdhetem a gitár nyakának az elején ugyanazon a hangon
2019. jún. 30. 21:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Kényelem szempontjából
2019. jún. 30. 21:42
 7/8 Waff ***** válasza:
Oktávról hallottál már..?
2019. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy akkor egy oktával feljebb vagyok a 12 bund után csupán kíváncsi voltam rá
2019. júl. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!