Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Multieffekt vagy külön sima...

Multieffekt vagy külön sima effektek?

Figyelt kérdés
Szeretnék pedálokra beruházni. A keret 40 ezer körül lenne. Azt nem tudom hogy vegyek e inkább egy multit (pl Boss Gt-6 vagy valami hasonló kategóriájút) használtan. Amin van wah pedál, vagy valamit amin nincs és veszek 10 k körül egy használt Dunlop Crybabyt. Van egy metálos torzítóm. Egy 10 ezres újonnan, de én nagyon szeretem. Mellé szeretnék egy waht, egy kisseb torzítással bíró torzítót, egy zengetőt és egy chorust/fhanger/egyéb hasonló. Midnegyikre 10-10 ezer körül szánnék, használt is szóba jöhet természetesen. Melyik verzió (modellezős/egyenként összeállítani) lenne a jobb hangzásban? A moddelnél hiába van sok effekt ha csak kevesen használok belőlük. Egy Marshall origin5c-t használok mint erősítőt

2019. jún. 29. 00:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg egy Wah-wah, torzító, zengető, és melle egy kis multit pl. Valeton Coral mod 16
2019. jún. 29. 00:46
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg a különn effekteknél ha egyet-egyet "kinövök" akkor le tudom cserélni egy komolyabbra. Tehát akkor a fontos effektekből vennék külön pedált, ami meg inkább ilyen spec(phanger, chorus stb) arra vennék ehy multit
2019. jún. 29. 00:53
 3/7 A kérdező kommentje:

És a TC Electronic pedáljairól mit gondoltok? Nekem vam egy metálos torzító, 11 ezer volt és nekem tetszik. De elég olcsó kategória

Ennyire jó ötlet ilyen márkájú pedalokkal kezdeni, es idővel lecserélni profira?

2019. jún. 29. 01:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem jobb ha egy kicsit több pénzért veszel vmi normálisabb multit. Kb használtan 80-100 ezerért hozzá lehet ilyenekhez jutni. Pedálokhoz sokkal több pénz kell. Egy Pod hd 500-al vagy vmi hasonlóval simán ki tudsz hozni akármilyen hangzást amit szeretnél.
2019. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A multieffekt olcsóbb, és mivel programozható, kényelmesebb a használata. Külön effektekkel viszont jobban fog szólni a gitárod. Neked kell eldöntened, hogy melyik a fontosabb számodra.
2019. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarlak megsérteni, de 40 ezret akarsz rászánni... tök mindegy melyiket választod.
2019. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Használtan láttam egy kilencvenes években nagyon népszerű BOSS multit (sárga és tök fém az egész) a típust sajnos nem tudom de az mindent tud öcsém és minőségi hangok jönnek ki belőle, tehát nem olyan gagyi mint manapság amit eladnak ennyiért.
2019. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!