Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Legjobb metalcore együttesek? ^^

Legjobb metalcore együttesek? ^^

Figyelt kérdés
Jöhet igazából mindenféle a black metalon kívül, de legfőképpen a metalcore nyerte el tetszesenet:D

2019. jún. 29. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Metalcoreban nagyon sok a szemét, mondok párat, ami kiemelkedik a szeméthalmazból: Parkway Drive, August Burns Red, Killswitch Engage, Protest The Hero, Between The Buried and Me (korai albumok), Bullet for my Valentine (első 2), Avenged Sevenfold (szintén első 2). Persze vannak még, de hirtelen ennyi jutott eszembe.


Ezen kívül mondok 1-2 black metalt is hátha megtetszik, nem csodálkozom, ha nem tetszik a stílus, ha rögtön a Mayhemet vagy valami hasonlót toltak az arcodba.

Aorlhac (melodic black), Sear Bliss (magyar atmoszférikus black harsonával), Dimmu Borgir (szimfónikus black metal), Rotting Christ (melodic bm, rengeteg kórussal és epikus résszel).

2019. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bandrás74 ***** válasza:
40%
Csak szemetet írt az első válaszoló,azok kommersz termékek tiniknek.Igazi metalcore:All Out War,Morning Again,Trial,Himsa,Kickback,In Cold Blood,Jane,Day Of Suffering,As We Bleed,Facedown(B),Stormcore,Length Of Time,Catharsis,Newborn,Darkest Hour,Firestone,Veil,Congress,Human Demise,Culture,Kindred,Integrity,Cataract,Liar,A.W.O.L,stb.Van 1-2 újabb is köztük,de kb ezek az alap metalcore bandák.
2019. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Újabban divat lett a Mayhem-et fikázni?
2019. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A Mayhem mindig is középkategóriás black metal banda volt, az egy dolog hogy az egyik leghíresebbek, de csak a templomgyújtogatások és a gyilkosság + öngyilkosság kombó miatt lettek ennyire hírhedtek. Néha elhallgatom, de több száz jobb black metal bandát tudnék mondani.
2019. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Egy De Mysteriis Dom Sathanas középkategóriás? Utánozhatatlan hangulat és ami a lényeg DALOK vannak rajta. Ráadásul a Mayhem mindig is innovatív és bátor volt, egyes lemezeik között akkora az eltérés hogy nehéz elhinni, hogy ugyanaz az együttes készítette őket. Én szeretem ha egy zenekar mer kísérletezni. A botrányok meg sosem érdekeltek, az igaz, hogy megdobta a népszerűségüket, de engem csak a zenéjük érdekel.
2019. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A De Mysteriis és a Deathcrush eléggé jók szerintem is, de a többi nem fogott meg túlzottan. Grand Declaration fele szintén nagyon jó, a másik fele kuka. A többi album meg számomra mind kuka, talán az Esoteric Warfare-en van még pár jobb pillanat, de ennyi. Próbálkoztam én azokkal az albumokkal is sokat, de valahogy elkezdődnek, véget érnek és nem hagynak bennem semmilyen nyomot sajnos. Örülök, ha neked ez nem így van és neked tetszenek
2019. júl. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írsz. Neked akkor az egyenes vonalúbb dolgaik mondjuk úgy hogy jönnek be, a kísérletezősebb cuccok meg nem. Akkor a Grand album fele is azért kuka nálad, mert az elég kísérletezős lett. Az Esoteric meg pont célratörőbb. Akkor gondolam az Ordo Ad Chao lemeztől neki mentél a falnak:) Az tényleg nem egy egyszerű falat, nagy kihívás volt nekem is, pedig én szeretem ha az extrém metal határait feszegetik!
2019. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így konkrétan nem mondanám, szerintem én is szeretem a kísérletezős dolgokat, de valahogy a Mayhemnél ez nekem nem működik. Grand Declarationnél sem a tiszta énekkel volt bajom, hanem azokkal a végtelenül unalmas szintis számokkal.
2019. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem szeretni a black metalt, lehet nem szeretni a Mayhemet, de a Mayhem a black metal talán legmeghatározóbb úttörője. Egyfolytában mertek újítani, és a legtöbb black metal banda nagyon sokat merít az ő zenéjükből.

Abban amúgy teljesen igaza van az 1-esnek, hogy nem Mayhemmel kell kezdeni a metal hallgatást, mert a legtöbben "szűz" füllel egyszerűen nem tudnak mit kezdeni vele. Viszont vannak melodikus black metal bandák, akik sokkal emészthetőbb zenét játszanak. Én is ajánlom figyelmedbe a Rotting Christ-ot, vagy pl. a Besatt-ot. Számomra sokkal könnyebben befogadható volt elsőre mint pl. a deathcore-t játszó Suicide Silence - akik szintén kiváló zenét játszanak, csak nem ajánlatos velük kezdeni a metal zene hallgatását.

Abban is osztom az 1-es véleményét, hogy a metalcore a metal zene szennyeskosara, tele van hulladékkal ez a szubzsáner, persze akadnak kivételek, de azokat fentebb már leírták.

2019. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nna joo, ahogy látom a kérdésemből egy vita alakult kixd

Black metált direkt írtam, hogy ne, mivel sátánista jellegű, és kimaradnék belőle. De amint látom erről témázik mindenki:D

Annyira nem értek a műfajokhoz, kövezzetek meg. De a legtöbb metál szám metalcore amit hallgatok. Lehet szidni ezt is, amiket ajánlottak nekem sem tetszett igazán. Lehet rosszul fogalmaztam, vagy csak nem értek a stílusirányzatokhoz.

Akkor így mondom. Olyan zenéket keresek, mint pl. Phrenia-Falling down, Subway-Destinesia, vagy akármelyik számuk.

BMTH-t is hallgatok, Three days grace-t is (ez asszem hard rock?) Szóval jaa. Ilyesmi zenékre gondoltam:)

2019. júl. 7. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!