Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány év alatt lehet teljesen...

Hány év alatt lehet teljesen megtanulni zongorázni pl. egy kottát elsőre eljátszani?

Figyelt kérdés
Nem fontos hogy hallásra eljátszak egy darabot de mondjuk ha elém raknak egy hosszabb és nem éppen süss fel nap nehézségű darabot akkor azt el tudjam játszani ne teljen egy hét gyakorlásba...
2010. júl. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz,hogy egy kottát elsőre eltudj játszani több év tanulás kell. De ez még nem elég. Mindennap kell legalább egy-két órahosszát gyakorolni,skálázni.

Ha pedig egy hosszabb darabot.pl. Bethoven-szonátát,vagy Liszt-rapszódiát akarsz eljátszani,akkor azt hetekig kell gyakorolnod,mikorra elfogadhatóan tudod elzongorázni.

A művészek is napi 8-10 órát gyakorolnak legalább. Pedig ők valóban jól tudnak zongorázni.

2010. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor talán sikerülni fog megtanulnom mert az iskoláim befejezése után nem szeretnék már zongorát tanulni de mire befejezem az iskolákat már 6 évet tanultam zongorázni szóval remélem menni fog köszi...
2010. júl. 10. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
én 6 évig tanultam(és állítólag tehetségem is volt hozzá,de aztán mégse mentem zenei középbe,mert csak hobbi szinten művelem) Amúgy meg első látásra..húúúú,háttt,ahhoz elég nagy művésznek kell lenni..Én néha tépem a hajamat(pedig naponta órákig gyakorlok),mert nem mennek ritmusok,és megőrülök tőle..Amúgy meg,ha egyből le tudnád játszani,hol lenne a kihívás? *kacsintós szmájli* :D
2010. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát jóó csak auzt hittem hogy aki már igazán tud zongorázni az elsőre el tud játszani egy kottát de ezek szerint nem velem vn a baj hogy már 2 évet tanúltam és még mindíg kell gyakorolnom egy kotta eljátszásához köszi
2010. júl. 11. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!