Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen minőségű az alábbi...

Milyen minőségű az alábbi gitárszett?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, még soha nem gitároztam, viszont megszeretnék tanulni. Talán jó lenne akusztikuson elkezdeni tanulni, viszont inkább az elektromos gitárok jönnek be, szóval egyből avval kezdenék.


Mivel, ahogy írtam, kezdő vagyok, így nem is szeretnék egyből profi cuccokkal kezdeni. Kinéztem egy szettet, ami talán túl gagyi. Mi a véleményetek róla?


[link]



2019. júl. 13. 13:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve, ha jól nézem, ez nem junior vagy gyerek méretű gitár, ugye? Felnőtt méretben szeretném venni.
2019. júl. 13. 13:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Értékelések alapján a gitár és a kombó is jól teljesít az árához képest. Nincs hangoló a szettben. Illetve pengetőből szerintem érdemes több méretet és típust kipróbálni, hogy lásd melyik fekszik a legjobban neked.
2019. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Igazság szerint az általad kinézett szett gyerekeknek való de még nekik is túl gagyi. Ha nagyon olcsón szeretnél hozzájutni akkor inkább nézz használtat. Egy gitár+kombó+tok+kábel szettre minimum 100e forintot sajnos rá kell szánnod mert ez alatt csak olyat fogsz kapni amivel elmegy a kedved az egésztől.

gsfanatic.hu -n érdemes körülnézni

2019. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
56%
Ahogy a kettes írja. Ezt még gagyi gitárnak sem nevezném, tényleg inkább játék, mint hangszer.
2019. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
30 ért még cska egy használt gitárt sem vennék, nem hogy új szettet.. Ha 100 ezret nem is de 70-et szerintem mindenképp érdemes rászánni használt esetében. Új esetében ez az ár100 felett van. Egy normális gitár hasznaltan 50 körül kezdődik, erősítő 15-20 és akkor még egy kábel, pengetők, heveder ha állva is akarsz játszani, hanglo bár egy telefonos app is megfelel e célra. Ezt a gitárt maximum arra venném meg hogy szórakozás ból/ egy videóklippben összetörjem
2019. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És igen, ha az elektromos gitár érdekel, az azzal játszott stilusokat szereted, fölösleges akusztikus on tanulnod
2019. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Nyugodtan megveheted, tanulni tökéletes, ne törődj a sznobokkal.

A Thomann cég neve szerintem elegendő garancia, hogy nem adnak el elcsavarodott, behangolhatatlan gitárt, nem mondom, az olcsó anyagok, amiket felhasználtak a gyártására, lehetséges, hogy viszonylag hamar engedik tönkremenni, de szerintem négy-öt évet simán kibír, de még utána is jó maradhat, addig meg rengeteget tanulhatsz rajta, vagy szórakozhatsz vele, aztán vagy veszel jobbat, vagy hagyod a fenébe az egészet és csak felesleges pénzkidobás lett volna drága hangszerre egy csomó pénzt kidobnod.

Nekem vannak gitárjaim, közöttük egy ehhez hasonló, de nagyon szeretem, az mindig kéznél is van, a gyermekeim, unokaöcséim is naponta nyúzzák, direkt azért van nálam.

A drágább hangszereimhez nem, vagy csak kivételes alkalmakkor nyúlhatnak én magam is jobban nekikészülök, mert magam is inkább ezt koptatom, nem a Gibsont.

Mellesleg én inkább akusztikus gitáron szeretek inkább játszani, abból is van több is, de ott is az olcsóbbak vannak mindig elöl, egy filléres, meg egy valamivel jobb, egy cseh Strudel a második, ami százezret sem kóstált, de mégis kiváló hangja van, a drágább hangszerekre jobban ügyelek.

Ha a húrjai esetleg nem tökéletesek, akkor azon ne spórolj, akár kezdetben is kicserélheted, bár szerintem ha semmit nem tudsz, akkor nyugodtan fennhagyhatod egy darabig, arra, amire neked kellhet, az is tökéletesen megfelel.

Ne felejtsd el, az első e gitár egy darab deszkára szegelt, barkácsolt hangszedőből állt, de mégis piszok jól hangzott, aki tud, az bármin tud, aki meg nem, az milliós ketyerével sem jut semmire.

2019. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem Harley Bentonnal egy tapasztalatom volt, az is pozitív. Bár ott egy önmagában 50 ezres gitárról volt szó. Egészen kényelmes volt az árához képest. De még mi ndig azt vallom hogy vegyél inkább egy használt cuccot, jobb ki fog jönni.
2019. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Úgy vélem, hogy az 50 ezres gitárt megvenni még bőven nem sznobéria.

Ez a gitár olyan mintha légycsapóval mennél teniszezni. Egy hónapos távlatban nézve spórolsz ha drágábbat veszel.

2019. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Hulladék minőségű.
2019. júl. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!