Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szakmabeliek! Megrekedtem a...

Szakmabeliek! Megrekedtem a zenében, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kijártam egy zenei szakközépiskolát, de az élettől is elment a kedvem, nemhogy a szakmától... (Hosszú sztori, de nem ez a lényeg.) 11.-ben elértem egy mélypontot, és úgy döntöttem, hogy köszönöm szépen ebből többet nem kérek- érettségi után más irányban fogok továbbtanulni.


Fájt a döntésem nagyon, ez az életem értelme. De úgy éreztem menekülnöm kell, esélytelen hogy bármi sikert elérjek.


Most viszont a falat kaparom. Itt vagyok egy mezei érettségivel, nem sokat tudok csinálni.

Zene nélkül nincs jövőképem. Így, hogy leesett a teher a vállamról, utólag értettem meg sokmindent (pl. összhangzattan). Minden nap sírok, borzasztóan érzem magam. Visszajött a lelkesedésem, mostmár nincs itt az ofőm hogy a földbe tiporjon.


Viszont semmiképp sem mernék újra elindulni a komolyzene útján...


Rock- és metálzenébe ástam magam, és azon gondolkodom hogy talán ebbe az irányba kéne mozdulnom. Igen ám, csak én fafúvós voltam! 😅 Tudom hogy gyorsan tudok fejlődni, és szívesen kipróbálnám magam az éneklésben. De a gitár es az ütőhangszerek sincsenek az ellenemre.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Van valaki akihez ezzel lehet fordulni?



2019. júl. 17. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Énektanárt, hanszer tanátokat keress, náluk tanulhatsz.
2019. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez eddig megvan. Úgy tűnik nem fogalmaztam elég pontosan. Gondolom arra, hogy rendesen erre az ágra képezzenek ki, nem elég egy 2 éves okj képzés (vagy de?)

Most újra kéne járnom a szakit? Vagy esetleg egy AMI-ban kéne újra nekifutnom?

2019. júl. 17. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
A megfelelő magántanár kiképez, nem kell szakma, okj, suli hozzá. Ismerek énekest aki 3 éve magántanárnál kezdett énekelni, előtte semmilyen zenesuliba nem járt. Ma már fellép.
2019. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb ha keresel egy a kívánt stílusodnak megfelelő magántanárt, és akkor hozzá eljársz. Nem mondom hogx olcsó mulatság, de sokkal jobb szerintem egy ilyen céllal. Meg úgy amúgy is egy magántanár sokkal személyreszabottabban tud oktatni mintha egy anyagot kéne leadnia. Azt meg hogy melyik poszt vonz jobban azt csak te tudod eldönteni.
2019. júl. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne szomorkodj. Semmi értelme. Végy egy mély levegőt és vedd a kezedbe a dolgokat.

2. Amíg kitalálod, hogy merre szeretnél indulni ásd be magad a zenébe. Hallgass minél több stílusból rengeteg zenét. Fedezd fel, hogy mi tetszik rockon kívül.

3. Amíg nem kötelezed el magad hangszer mellett tanulj a modern technológiákról. A rockzenében is használnak különböző programokat moxeléshez, mastereléshez. Érdemes beleásni magad ezek elmeletébe/gyakorlatába.

4. Ismételten: tölts le egy zenekészítő/daw sofware-t. FlStudio, cuebase, Ableton (Abletont ajánlom, intuitív és jól átlatható kezdők számára). Játsz vele, próbalgass különböző stílusokat, témákat összerakosgatni.

5. Ha tetszik Nézz videókat és ne add fel

6. Ha hangszerbe később beruházol a sofwarek nagyon sokat segítenek otthoni felvételek készítésében. Ma már DAW-ok nélkül nem is készül zene, szóval mindenképp érdemes belefektetni az időt tanulásba.

7. Szorgalom, és ne add fel.


Pár tipp a részemről. Remélem megtalálod magad és a célod. :)

2019. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!