Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért itélik el az emberek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért itélik el az emberek azokat akik korán vesztik el a szüzességüket de szerelemből?

Figyelt kérdés
Szinte mindenhonnan csak azt hallom, hogy az aki korán veszti el az egy cafka. Attól a ténytől hogy 14-15 éves korában valaki már nem szűz nem hiszem hogy az illető automatikusan szajha lenne. Valóban ha minden hónapban más emberrel csinálja, és nem szerelemből akkor igen az, de valaki aki szerelemből veszti el az nem hiszem hogy az lenne. Csak én gondolom így?

2019. aug. 6. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak korainak tartom bizonyos dolgok miatt, főleg mondjuk egy 12-13 évesnél, egyébként meg nem nagyon érdekel, egyáltalán nem rám tartozik.


L

2019. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
#10 miért is? szerinted nincs olyan, hogy első szerelem az utolsó? mert van...
2019. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12 Ó hány ilyet ismerek. A nagy első szerelem, aztán jönnek a kétségek, hogy "de milyen lehet más"


Több példát is mondhatnék, hogy a szemem láttára ment a megcsalás ilyen házaspároknál... vagy a vágyakozás, bosszúság, hogy "nem éltem"...de már van 3 gyerek, nincs visszaút.. Férfi és női oldalról is.


Azt mondom csak akkor lehet igazán értékelni egy jó kapcsolatot, ha legalább van pár összehasonlítási alapja az embernek. A többi csak naívság, mert romantikus gyerekmese.

2019. okt. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Igen, ez valós nehézsége, hogy kíváncsi az ember milyen mással. De vannak prioritások..mindenki más :)

Megkérdezhetem hány éve voltqk együtt mielőtt házasodtak/ baba lett? és mennyire tanultak, milyen emberek ők nagyjából? ha esetleg jobban ismered őket. mert ebből azt feltételezem. tényleg érdekelne. Mert sokszor azt veszem észre, hogy az emberek hamar beleugranak a komolyabb dolgokba sajnos... abból pedig jó nem sül ki

2019. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Meg azt szoktam észrevenni, hogy az irigy emberek gondolják így éa keresik szqnt szándékkal ezeket a példákat. Valskinek az első megfelel, szereti és, mint ember vele el tudja képzelni a közös jövőt, a családot. És konkrétan lelkitársak, főleg hogy együtt nőttek fel. Ezt senkü mássa

nem fotod megélnu. Van amit nem éri meg szerintem feláldozni a kíváncsiság oltárán. De mindenki más, van akitől ez a fajta gondolkodásmós olyan távol áll, hogy csak na..sokan nem értik, nekik nem is lesz ilyen kapcsolatuk. Ezt érezni kell, nem kívülről látni, hogy majd úgyis szétmennek mert kíváncsiak. Mindenki más is kíváncsi ugyanúgy... független hány partnere volt.. alapvető emberi tulajdonság

2019. okt. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Elnézést a hibákért.
2019. okt. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

13-20 év kapcsolat között.


Nekem teljesen mindegy ki mit hisz. Én a "Nagy Ő" meg lelkitárs féle baromságban sem hiszek.


31 éves férfiként túlvagyok már egysmáson, láttam dolgokat, át is éltem... ezérr tűnik oltári naívságnak ez az örök szerelem dolog.


Eljutottam oda, hogy nem is tervezek, csak egyszerűen jólérzem magamat a másikkal. Aztán vagy működik vagy nem.


Persze kivételek mindig vannak, de nagyon ritka. Akik együtt is maradnak, kivétel nélkül előjön a kíváncsiság és a "mi lett volna ha?" érzés. Itt azon van a hangsúly tudják-e kezelni?


Mert amúgy a homo sapiens mint ember, nem igazán monogám élőlény. Inkább poligám, csak a (modern) társadalom rákényszeríti ezeket a kereteket. Ezért lesz örök a kíváncsiság.

2019. okt. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

...és azért a kíváncsiságot nagyon is jól lehet kezelni, ha tudom milyen a másikkal. Nem csak a szex, egyszerűen a kapcsolat. Személy szerint örülök, hogy legalább 5 rövidebb- komolyabb kapcsolatom volt. Életreszóló tapasztalat mit akarok, mit szeretnék a másiktól és mit tudok én nyújtani. A szüzesség elvesztése is csak egy esemény volt, nem igazán volt jelentősége.


Persze nem mondom, hogy senkinél nem működhet ez a gyerekszerelem dolog, de sajnos sok megkeseredett kollégánőkkel frusztráltan flörtölő csajozó apukát, és besavanyodott anyukát láttam már. Ebből több egyetemista tini szerelem, többek mással nem is voltak.


Igazából ellenpéldát nem látok manapság, hogy működne. Nekem biztos nincs ilyen ismerősöm, de lehet van 1-2.


Egy biztos, apám sok barátnő és 2 válás és két gyerek után találta meg anyámat, akivel 40 éve boldogok. Hosszú folyamat volt...

2019. okt. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Igen, alapvetően nem monogám az ember. Ezért is nehéz ezt tartani. És amúgy elhiszem, hogy sokkal több olyat látsz, akinek ez félrecsúszott.. én is láttam már ilyet sajnos.
2019. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatosan történik, akkor rendben van. Ezt úgy értem: a kapcsolat elején csak csókolóztak, egy idő után már meg is érintették egymást, nyakat szívtak, ami a másiknak jól esik, később pettingeltek is, egymás kielégítése. Ezután jön a szex.

Sokan nem teszik meg ezeket a lépéseket, ezért tűnhet elhamarkodottnak a korai szexualitás.


Nem a kor a lényeg, hanem: szellemileg felfogta, hogy mit csinál? Mik a következmények? Orvos látogatás. Védekeznek rendesen? A körülmények jók?

Az előjáték elég hosszú volt a lány számára is?(ha nővel történik) Fokozatosan haladtak a tágítással? Megbeszélték, hogy mi jó az egyiknek és a másiknak?


Leírok egy példát: egy fiú és egy lány 15 évesek, a lánynál tévéznek. A fiú nyomul. A lányt felizgatja az érintése, a teste kívánja a fiút! De lehet, hogy nem gondolta át. De bele fog menni, mivel tetszik neki az érzés. Tegyük fel a fiú nem kérdezte meg, hogy tényleg akarja e a lány. Vagy a lénye nem kérdezte meg a fiútól. És meg teszik. Lehet fel sem készültek rá. Az előjáték nem volt elég hosszú, így elsőre a lánynak fájt. (Van olyan, hogy nem fáj valakinek elsőre sem).


Ezek viszont érvényesek a fiúkra is. Gondolja át. Nem csak egy hirtelen dolog.


A kommunikáció!!! Ez is nagyon fontos dolog! Nem fogja a partnered kitalálni, hogy mit szeretsz, mit nem. Te sem tudod, de mondd neki! Szólj neki, ha jó úton halad, vagy ha nem. Főleg, ha neki is, neked is ez az első alkalom. Nem kötelező elélvezni sem. Sokan vannak úgy, hogy ez kínos. Nem az.

Tényleg beszéljék meg, hogy mi jó, mi nem.

Nem fogja kitalálni magától. Csak próbálkozik!


17/L.

2019. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!