Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg az exemmel...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg az exemmel, hogy nem kell mindenkit laposra verni, aki "csúnyán néz rám"?

Figyelt kérdés

Ha valaki beszól nekem, vagy bárhogyan inzultál, a megítélése szerint nem megfelelően viszonyul hozzám, akkor átmegy Hulkba. Nemrég össze kellett varrni a karját, mert eldurvult az összeszólalkozása valakivel, aki megjegyzéseket tett az öltözködésem miatt. A szülei rám vannak berágva, pedig én se akarom, hogy bajba kerüljön, pláne nem biztatom rá.


Hatodikos korunk óta vagyunk egy se veled - se nélküled mókuskerékben, amiből sokszor próbáltam kimászni. Nagyon vonzódunk egymáshoz, és sokban hasonlítunk... de tipikusan idióta pár voltunk, akik mellett ha jóban vannak, azért nem lehet megmaradni, mert nem másznak ki egymás szájából, ha meg össze vannak veszve, akkor azért, mert drámai nagyjelenet közepette üvöltöznek egymással az utca ellentétes oldalairól. Egy idő után mindig meg is csaltuk egymást, szóval nagyon nem szeretem dióhéjban azt, amilyen vele vagyok. Kihozza belőlem a legrosszabbat, és fordítva.


Amikor más sráccal jöttem össze, akkor sose szabotálta a kapcsolataimat, nem próbálta elriasztani azokat, akik érdeklődtek irántam. De erről a túltolt védelmezésről egyszerűen nem bír leszokni, hogyha egy lány az osztályból valami pitiáner sértést vág a fejemhez, akkor is azon nyomban nyitja a száját, hogy elküldje melegebb éghajlatra.


Többször próbáltam a tudtára adni, hogy semmi szükségem erre az egyszemélyes testőrszolgálatra, de mintha a falnak beszélnék. :P



2019. aug. 20. 04:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Következőnél mond meg a megvertnek, hogy jelentse fel! Ha elég sok feljelentés összejön, idővel csak elküldik pszichiáterhez dühkezelési tréningre...
2019. aug. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több probléma van az exed fejében, amivel te nem tudsz mit kezdeni, neki és a szüleinek kéne ezt kezelni.


Ahhoz képest viszont amiket csinál, elég bohókásan és lazán veszed a dolgot. Ennek a miértjére kéne először rájönni, majd hogy mi vezetett arra hogy a hulladék kapcsolatotokba újra és újra belemenj. Utóbbi a következménye annak, amit most átélsz és könnyen lehet, hogy a távoli jövődre is nagy hatással lesz, ezért én nem venném annyira komolytalanul, minthogy Hulk-kal poénkodok. Ez a viselkedés akkor se normális, ha együtt vagytok.


Most még egy osztályban vagytok, de mi lesz majd suli után, mikor nem lesztek nap mint nap kapcsolatban? Rád jár majd, mert megakar védeni? Kémkedik majd utánad? Feltűnik x időközönként mondjuk a munkahelyeden és ellenőrzi jól vagy-e? Nem tűnik nekem ez fényes jövőnek.


A szülei reakciója csak azt mutatják, hogy nem ismerik a gyereküket, de ezen nagyon nem lepődök meg, mert valószínűleg nem tudták hogy kéne felnevelni. Ahogy azt sem tudják hogy most mit csináljanak és hárítják rád a problémát.


Ezt mondanám pedig az egyetlen útnak, mert ahogy vágnád el magad tőle, nagy eséllyel annyival agresszívabb lesz. Vondd be a te szüleidet is és beszéljetek együtt erről, illetve hogy kezdjen el terápiára járni, téged meg hagyjon békén. Az egészségtelen kapcsolatotok (és a mögötte húzódó jó pár probléma) miatt nem tud elengedni, azt hiszi még mindig van szava és ereje az életedben, illetve hogy szükséged van rá és a támogatására. A terápiát azért mondanám, mert ha rajtad túl is lesz egyszer, akkor a következő párja életét fogja megkeseríteni, lehet egyre durvábban, talán nem érdemes azt megvárni.


Mivel ő kommunikációban valószínűleg siralmas, amúgy se hallgat rád és te sem veszed túlságosan komolyan az egészet, azt hiszem átugornám az "üljünk le beszélni erről négyszemközt" dolgot.

2019. aug. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Igazi ősember :) barlangrajzot tud csinálni ?
2019. aug. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A dolognak van egy olyan előzménye, hogy amikor 13 voltam, akkor a környékünkön egy csapat korai harmincas férfi meg akart erőszakolni, ő meg velem volt, de mivel érelemszerűen jóval nagyobbak és erősebbek voltak, nem tudott segíteni. Azóta csinálja ezt.
2019. aug. 20. 17:25
 5/6 anonim válasza:

Es ezek meg csak Tini-k :O

Lassuk csak mik vannak itt-Kiserlet szexualis eroszakra (csoportosan) 1 13 eves ellen,eroszakos kapcsolat,megcsalas (mindket feltol),eroszakos fiu barat,es ezek utan 1 megnyugtato nyelv nyujtas a vegen :) Vannak tetovalasok is? Drogok esetlek?

2019. aug. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ami a csoportos erőszakra vonatkozó kísérletet illeti, elég idióta környéken lakok finoman szólva. Ez egy kicsi város, ahol mindenki ismer mindenkit, és tök normálisnak veszik, hogyha 12 éves kislányokra 40-es pasasok nyomulnak rá, mert "külsőre elég fejlettek". Az anyám anno le is tudta a dolgot annyival, hogy bóknak kéne vennem, amiért ilyen korúak érdeklődtek irántam, és a legtöbb nő így gondolkozik. Hogyha egy nagyapád korú biciklis rád üvölt az út túloldaláról, hogy "ezt meg azt csinálnám veled", akkor az a hülye, aki nem veszi dicséretnek, és nem örül neki. Alig várom, hogy egyetemre mehessek, és elhúzzak innen.


Nincs erőszakos kapcsolat, direkt azért írtam is oda, hogy sosem próbálta szabotálni, ha mással jártam, nem próbál kisajátítani meg ilyenek. Gyengeségnek tartja és tartotta mindig is, hogyha valaki a párjával szemben ilyen viselkedést mutat.


Amióta a fentebbi eset történt van benne, hogy akkor ő nem tudott tenni semmit, simán félreállították, ezért most be kell hoznia. >.<

2019. aug. 22. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!