Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az anyám gátol...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha az anyám gátol mindenben?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve együtt vagyok a barátommal. De eddig soha nem tudtunk alkalmat keríteni a légyottra. Mivel az anyám mindent megtesz hogy csak is kizárólag 18 éves korom felett veszítsem el, máshol meg nem tudtuk megoldani nyugodt körülmények között.

A probléma mégis inkább ott lenne hogy anyám csak 18 éves korom után vesz ember számba olyannyira, hogy ezeket a dolgokat eldönthessem, de még akkor is nekem kell majd rá szólnom hogy ennyi elég volt (testvéreim tapasztalata szerint)

Mégis azért zavar, hogy mindent megtilt. Nem drogozok, nem is akarok.. inni se szoktam. Sose voltam mèg buliba, jó tanuló is vagyok. Ennek ellenére mégse enged semmit..

és a szexet sem azért engedi meg mert fiatal vagyok (szerinte) hanem mert egyik védekezés sem 100%os és hogy Ő is 18 volt amikor elveszítette. Tehát nekem is annyival kell lennem.

A védekezésről és magáról a szexről soha nem beszélt nekem. Mindig én kérdeztem rá de annak mindig vita lett a vége a nézet eltéréseink végett (hamar felkapja a vizet, és ahelyett hogy felnőtt módjára picit higgadtabban megbeszèlnénk, vagy később rá térnénk, ahelyett ordibálva otthagy, amikor meg én vezetem vissza a témát akkor egyből lehord hogy “ezt már megbeszéltük”)

Lényegében mindent az internetről tudok. Illetve könyvekből. Nem vagyok buta, mindennek utàna olvastam. Tudom hogy mennyire fontos a védekezés, és stb. Szerintem ilyen téren nem kell félteni. Anyám mégis azzal jön amit fentebb felsoroltam....

Egyszer amikor elvitt pszichológushoz akkor a nő azt mondta hogy anyàmnak kéne a székbe ülnie..mire anyám azt mondta hogy akkor nagyon nagy fázis késésben van. Mert egy kieső kis faluba akar vinni, ahol alig laknak 20an. A barátaimtól teljesen meg lennék fosztva.

De anyám amikor ezzel szembesítettem csak azt mondta hogy pont ez a jó, hogy senki nem zavar. És bármikor ki tudok menni az államokhoz az udvarba. Mondanom se kell hogy hogy képen röhögte a nő, amikor ezt elmondta neki... persze utána lerészletezte neki hogy már nem kisgyerek vagyok és hagyjon élni.. mire anyám azt mondta hogy oke, benne van. Mára már ezt is feladta..

Az iskolából se akar kivenni, (leteszem az érettségit, alap dolog. De nem ebbe az iskolába akarom ahova nem is az én akaratomból tettek be) ahonnan megígérte hogy kivesz.

Aztán egy szép nap a kepembe mondta hogy jajj bocs nem, ez egy nagyon jó iskola, itt kell lenned..

Azóta se mondtam el neki hogy az egyik évfolyamtársam majdnem leszúrt egy kihegyezett vasdarabbal a tanár szeme láttára, aki nem tett semmit. Ha a barátnőm nem intézkedik akkor én nem lennék, mert nem vettem észre hogy mit csinál a hátam mögött...

A vélemény fosztástól teljesen megfoszt, konkrétan egyik lakásból a másikba hurcol. És minden egyes alkalommal mondja hogy Ő jobban tudja hogy mi a jobb nekem, mint saját magam.

Arról nem is beszélve hogy amikor 7 éves voltam bezárt egy sötét szobába és lenntről hallgathattam egész éjszaka ahogy éppen azt csinálják... éveken keresztül. Konkrétan ez volt az én felvilágosító órám szerinte....

Egyszerűen már úgy érzem hogy nem kapok levegőt mellette. Nem csak azért amiért a párkapcsolatomba is okoz egy kis aggályt, hanem az élet majdnem minden területén. Amit fent felsoroltam. Hozzàteszem, tudnám még folytatni..

A kérdésem az lenne hogy mit tudnék vele kezdeni, mert ez így nekem teljesen nem jó. Ő pedig pont az ellenkezőjét hiszi..

Ha elmondom neki ezt akkor leordít hogy hogy képzelem, és Ő jobban tudja. Konkrétan már ott tartok hogy elkoltozok.. viszont tudom hogy mondhatni hogy már csak én maradtam neki. És elég rosszul érintené ha elköltöznék. Így viszont én fulladozok mellette...


Bocsánat hogy néha helytelenül fogalmaztam meg, vagy volt helyesírási hibám. De egyik gondolat követte a másikat, csak írtam ami jött... remelem azért mindennek ellenére azért érthető a lényeg:)



2020. febr. 15. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Abban az egyben igaza van, hogy ne feküdj le akárkivel pár nap/hónap ismertség után. Nem csak a terhesség miatt, nemi betegségek is vannak, a szifilisztől például az óvszer sem véd. Mindketten menjetek el előtte orvoshoz, hogy ez kizárható legyen, utána viszont, ha tényleg szeretitek egymást, nyugodtan. A többiben abszolút melletted vagyok.
2020. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem most Carrie félelmetes bigott Keresztény anyja eszembe Stephen King regényéből, vagy a filmből aki nem ér rá olvasni.


Anyukád mennyire vallásos? Vagy miféle politikai nézetei vannak?

2020. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem pár hónapja ismerjük egymást. Mert mint mondtam, több mint egy éve együtt vagyunk.

Ő már lépett aktusba az előző barátnőivel, nem is volt probléma. Én viszont nem. De természetesen mindennek utána szoktam nézni. Teljesen nem lehet mindent elkerülni az tény, de amit el lehet azt elkerülnénk. Nem szeretnék felelőtlenül belecsapni ebbe mert tudom hogy nem játék. És nem is fogom úgy kezelni.

A párom pedig az előző kapcsolataiból felkészültebb, és ő ha lehet elővigyázatosabb is mint én. Ha valami bajunk lenne akkor nem lépnénk szexuális viszonyba természetesen. Ezen a hétvégén lehetett volna alkalmunk például rá hogy megtörténjen normális viszonyok között, nyugalomban.. de a párom sajnos lázas lett, így inkább elhalasztottuk. Természetesen tudom hogy egy lázat nem lehet az előbb említett betegség helyére hozni, de összességében szerintem nem rossz ha ezért is félre tudjuk tenni a dolgokat. Nemhogy egy komolyabb betegség miatt. De természetesen megfogadom a tanácsod és elmegyek nőgyógyászhoz előtte, az sose árt.:)

2020. febr. 15. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenek előtt a kérdésem az, hogy mennyi idős vagy?
2020. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy év bőven elég idő ahhoz hogy megismerjétek és szeressétek egymást, régen készen álltok a dologra anyukád viszont nagyon maradi és ennek többek között te is oka vagy de ezt lentebb részletezem.

1. Mindenben korlátozás:

Az én anyám is ilyen volt fiú létemre, tehát kb semmit nem engedett meg amit a korosztályom már rég csinált, mondjuk abba hogy mikor fekszek le és melyik lánnyal maximum tanácsot adott annyi esze volt hogy nem mondhatja és nem tilthatja ezt meg. Pl 14 éves koromban még este 9 kor kellett lefeküdjek még hétvégén is mert már késő van nekem :D. 15 éves korom környékén kezdtem el ténylegesen megkomolyodni és láttam hogy bizony élni szeretnék és NEM úgy közelsem mint ahogy azt ő elvárja tőlem, ezt követően rendszeresen nem fogadtam neki szót akármit csinált vagy akármivel fenyegetett. Ez most úgy hangzik mint ha valami ny*morék lennék aki direkt ellenszegül az anyjának, de nem. Miután látta hogy leszámítva hogy pl, néha elmegyek bulizni járok társaságba és lehet csak reggel megyek haza este nem is alszok otthon vagy egyáltalán nem alszok, utána visszább vett az elvárásaiból. Most nem nagyon szokott lenni összetűzésem vele, sok mindenben egyet értünk viszont felnőttként kezel 17 évesen, tehát nem mondja meg hogy mikor és mit csináljak csak pár dolgot mondott amiben teljesen egyet értek vele, pl ne drogozzak, meg ami furcsább elvárása hogy nem zavarja ha jó társaságban szoktam inni alkoholt, de pl ilyen sz*rokat mint energiaital ne igyak mert nagyon káros. Ebben már nincs semmi gáz, és amugy 1-2 hónap lezajlása után már ennyire engedékeny lett, és most minden klappol nálam. Jó, nem arról van szó hogy te is járj bulizni igyál stb, egyáltalán nem. Csak arról hogy ha valami olyan dologban korlátoz, már pedig korlátoz amiben SEMMI rossz nincs, és mindenki csinálhatja a korosztályodban csak TE nem, abba egyszerűen nem ordibálva állj elé mond el neki a véleményed hogy nem anya, én most ezt fogom csinálni, maximum tanácsot adhatsz hogy hogyan csináljam és hogyan éljem az életem de nem te fogod megszabni és nem úgy ahogy te akarod. Rövid idő alatt bele fog törődni(bár most a szülők akik ezt olvassák nekik ez nem tetszik, de sajnos tényleg csak ez a módszer ami bevált)

, ha 15-17 éves vagy már kezelhetne úgy, ha nem is mint felnőttet de nagy gyereket akit nem úgy kellene korlátozni mint egy 12 évest.


2. iskola:

Én magamnak választottam középsulit, de rövidesen nagyon megbántam aztán igazából rövid veszekedés után (ezen már ő is ki volt akadva hogy 10. év elején hagyom ott és nem mondjuk 9.be ahol nem vesztenék évet) beleegyezett, szakmát akarok csinálni. Lehetséges rizikós megoldás:

ha a suli ennyire sz*r és már előző tanévben elmúltál 16 akkor nem vagy tanköteles, egyszerűen el küld reggel iskolába és te nem mész el. Ki fognak csapni, és akkor már ő sem akarja hogy ne járj iskolába ezért keresel olyan sulit ahova remélhetőleg fel is vesznek, és jobb mint az előző. (hozzáteszem szerintem ha látja hogy nem vagy hajlandó bemenni hamarabb fog kivenni a suliból mint hogy kicsapjanak, csak tán van annyi esze)

3. kapcsolat és szex:

Ha el tudta azt fogadni hogy neked párod van, és már több mint egy éve, akkor azt is el KELL fogadnia hogy le fogsz vele feküdni és itt mint írtam el KELL fogadja nem pedig ENGEDÉLYT kell adjon rá. Ilyen fiatal korban kell megtapasztalni ezeket a dolgokat (nem muszály de egyáltalán nem hátrányos véleményem szerint)


Ettől függetlenül nem árt ha továbbra is jó tanuló leszel, nem leszel sz*r társaságokban és ha engedékenyebb lesz anyukád sem fogsz olyan dolgokat csinálni amik már dúrvák és elronthatod vele az életed (pl rendszeres drogozás)


Sajnálom ha egyesz szülő olvasóknak ez kiakasztó vagy nem értenek velem egyet, nyugodtan írjátok le az ellenvéleményeteket mert kíváncsi vagyok!

Bocsi hogy hosszúra sikerült, de remélem tartalmas.

Sok sikert a továbbiakban.

17/F

2020. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont hogy én vagyok az aki normálisan szereti megbeszélni a dolgokat, éretten. Nem csapkodva és hisztizve mint egy 11 éves.

Anyám viszont hamarabb kezd el kiabálni és csapkodni, mint átgondolni a dolgokat.

A sulis ötlet teljes kudarc lenne, korábban amikor bántottak az iskolában is egy csomót logtam. Ahogy tavaly is.. és hidd el, anyámat nem érdekli:)

Az év elejét ott kezdtem hogy osszebaratkoztam egy elég zűrös lánnyal, aki még nálam is fiatalabb.

Évelején én mentettem meg attól, hogy ki ne csapják füvezés miatt. Életem eddigi legrosszabb estéje volt, a lány a saját nevére se emlékezett...szó szerint. Olyan volt mint egy 5 éves... addig se vonzottak az ilyesféle eszközök, de ezek után ne is mondjam..teljesen megtagadtam

Ezenkívül a lány már 12 éves kora óta nem szűz, szex videója is van már. És mindenkinek szétteszi a lábát 1 hét kapcsolat után...

Nem Őt akarom lehordani, egyszerűen csak példaként hozom fel. Két ellentét vagyunk, és ha esetleg aktusra is kerülne a sor 100%ig felelősségteljesen cselekednék, anyám mégis konkrét gátat szab ebben. Ahogy további másban is. Ami azért is lehet belegondolva mert szerinte minden 18 éven aluli egy kisgyerek, és azok ne csináljanak ilyeneket...

Régen amikor a nővérem járt ugyanilyen cipőben 17 évesen, akkor anyám konkrétan leszidta hogy miért nem 18 évesen tette...

Akkor ha megtudná hogy én egy nagyon picit fiatalabban akarom ezt megtenni szerintem feláldozna máglyán.. (nem kell 99%ban komolyan venni..)

2020. febr. 15. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok

Hidd el én sem azért írtam ezt hogy anyukád ellen szóljak abban hogy ne fogadj szót, viszont ez az ami segíthet abban hogy kevesebb rendkívül id*óta elvárása legyen feléd, mint írtam rajtam segített minden probléma nélkül leszámítva az elejét amikor mindennel fenyegetett de ez van.

2020. febr. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 1Léna ***** válasza:

A Te szemszögedből ez gátlás.

Az anyukád szemszögéből egy felelős szülői magatartás. 18 éves korodig az anyukád felelős a tetteidért. Ha hibázol az ő nevelését teszik mérlegre. Nem olyan könnyű ebben a világban a gyerekeket megóvni a korai szextől, mikor nincs olyan film, vagy színdarab amiben akár már a megismerkedés napján ne kerülnének ágyba. Ne gondold, hogy a szextől akar eltiltani. Nem. Attól akar megvédeni, hogy ne a testi vágyad, vagy a kortársaknak való megfelelés vezesse az életedet vakvágányra. Jó ha megérted az ő érzéseit, az ő féltéseit, amit a szeretet motivál. Pontosan arra készítenek fel ezek a viták amik kettőtök között zajlanak, hogy 18évesen majd tudjál olyan felelősséggel döntéseket hozni, hogy már egydül hordozd, viseld el annak minden következményét. Úgy tünik elég felelősen gondolkozol, de tény, hogy nem kell sietni, ha a fiú tényleg szeret akkor tud várni. Ha nem tud várni jobb ha most megy. Ha Te nem tudsz várni az már bonyolultabb. Te tudod a választ rá, hogy miért ne várhatnál? Vagy nem jelentene gondot, ha a védekezés ellenére állapotos lennél?

Figyelmetekbe ajánlom a Lányanya (2005) filmet.

2020. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves #8-as, és szerinted ha a kérdező 15 vagy 16 éves, és több mint 1 éve együtt van a barátjával akivel csak 18 évesen akarnak lefeküdni, akkor a barátja szeretne mellette még éveket várni a szexig amikor már ő alapból nem szűz? -1 kapcsolat és egyáltalán nem a fiú tehetne róla hogy nem akar szüzességi fogadalmat tenni xD
2020. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!