Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a mai lányok?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyenek a mai lányok? (fiúk is)

Figyelt kérdés

Az összes egy sablon.

12 éves lányok is már feszes naciban pózolnak a tükör előtt. Illetve sokhelyről tájékozódva, ahogy hallom, már 12 évesen a búgatáson is átesik egy részük. Alapból minek kell egy 11-12 éves lánynak Iphone?? Meg ló, meg franc tudja.. Olyan dolgokat kapnak, amiről én álmodni nem mertem volna. Ciki, nem ciki, 15-16 évesen is még sokszor mesét néztem delután. Ezek meg bárokba járnak, kelletik magukat, káromkodnak, isznak, 1000 fiúval kavarnak. Milyen anyukák lesznek ezekből? És a mostani 12-15 évesek 80-90%-a ilyen. Elképesztő, milyen világ lett. 10 éve nemvolt ilyen, esküszöm. A fiúk meg ezekben a supremes pólókban, baseball sapiban a kis hátiszákukkal, meg a szűk farmereikkel, páva hajukkal ugyanilyenek.. Instagramon is, a fiatalok lányok profilja ugyanaz a sablon "s.ar" könyörgöm. Egy tükör, és pucsítás. Nem kvák, de a poén, hogy mégis annak látszanak. Semmirekellőnek tartom a mai szülőket! 22/L



2020. márc. 7. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

A szülő nem tud mit kezdeni a helyzettel, mert ha ez a divat, akkor ez a divat. Ha megtiltja a gyerekének, akkor meg a többi kiközösíti, zaklatja érte, és ezt sem akarja a szülő hagyni, így inkább enged. Kinek kicsit, kinek sokat. Plusz az internetet alig kontrollálják, fogalmuk sincs mit csinál a gyerek ott. Pont ezért figyelhető meg az is, hogy ha egy közösségi platformot elkezdenek a szülők/tanárok is használni, akkor a fiatalok elmigrálnak másik helyre, ahol nincs kontroll fölöttük.


Amit nem akarsz figyelembe venni: felgyorsult a világ, és évről évre gyorsabb. Ma már 8-10 évesen serdülnek a gyerekek, és 10 éve egy 12 éves messze nem úgy viselkedett, mint egy mai 12 éves. Csak amíg lehet 10-20 éve egy lány 12 évesen kezdett el serdülni és mondjuk 4-5 év múlva már úgy viselkedett mint az akkori felnőttek, addig egy 8 évesen serdülő gyerek 4-5 év múlva még mindig csak 12-13 éves, de szintén úgy viselkedik mint egy felnőtt.

Ez van.

2020. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Igazából 1 évvel vagyok fiatalabb nálad és az az igazság, hogy a mi korosztályunk is egy sablon ahogyan a nálunk idősebb generáció is sablonként létezett.

Igazából a mi korosztályunkban aránylag jóval több volt az introvertáltabb, de még a nyitott ember, mint mostanság.

21 éves vagyok és 16-23 év körül ismerkedem úgy alapból.

Azt tapasztalom, hogy hiába az a párév különbség a mi korosztályunkban a lányok egy része még szűz vagy pedig 1-2 pasival volt még, csak eddig akkor a 12-16 éves lányok egy része már több együttléten is átesett és sokszor a szülők nemtörődömsége kísérte ezt végig vagy ritkább esetben a támogatásuk.

2020. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
62%

Ne agódj van még remény, én is ebben a korosztályban vagyok és én tudok főzni, mosni, takarítani jó jegyeket hozok haza. Nem sminkelek és nem járok olyan ruhákban nem járok bulizni és nem iszok. Hála istenek sok hozzám hasonló van még pl:a barátnőim.

Igen is számít a nevelés és nem bántják azokat akik nem követik a dívatot tapasztalat. Amúgy én is nézek mesét. 😊


Én a fiúk miatt agódok, egyre jobban tárgyiasítják a nőket és illetik nem oda illő szavakkal a lányokat. Azokat a lányokat akik követik a divatott. Kihalt a férfiaság és félek én is hogy nem találok majd normális barátot magamnak.

2020. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindig voltak,és mindig is lesznek problémák.Manapság hamarabb kezdenek el serdülni a gyerekek,nem "tudnak" barbizni,amikor mar látják a lányok,hogy igenis nő a mellük,megjött a havi,stb.Ezt nem is lehet elvárni.Nyilvan ez nem azt jelenti,hogy akkor már ki kell rakni mindent meg eljárogatni ide-oda.Az természetes,hogy ebben a korban már érdeklődik az egyik nem a másik iránt,egymásnak akarnak tetszeni,és ezt úgy teszik,ahogy az interneten látják.Sajnos vagy nem sajnos ez van,gondolom téged is érdekelt hogy a nagyobbak mit hogyan csináltak.Ez jelenleg a termeszetes,arra kell figyelni,hogy a gyerek ne essen át a túloldalra,de rendes körülmenyek között lehet.Ennek a generációnak ez a "baja",manapság ez a természetes.Régen meg az volt,hogy a lányokat fiataloj férjhez adták,aztan már 20 éves korukra volt egy vagy több gyereke.Akkor az volt a természetes,most erre tekintünk úgy,hogy baj.

Ez van,telik az idő,ezt kell elfogadni/megszokni.

2020. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 October15 ***** válasza:
14%

Lehet tévedek de akk majd megkövezel. :D

Gondolatkísérlet:

Vajon ha belinkeled az instádat és végigpörgetem én fogok olyan képet találni ami szerintem klisés kelletés? :D


10 éve is pont ugyanekkora idióták voltak a 15 évesek [Azért a 11-12 évesek még egy másik kategória.] és pontosan ugyanennyire nem a 80-90%-uk volt ilyen.

Hova tovább mikor én voltam gimis akkor is ugyanígy öltözködött 1 csomó fiú szóval nem egészen értem, hogy miről beszélsz. :D


28F

2020. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Én sem nézem jó szemmel a mai fiatalokat de hidd el nem az ő hibájuk.

Leegyszerűsitve ugy kell nézni ,hogy a mi generácionk volt az első telefon,semmi extrával.

Na most a mai generácio a legújabb iphone , ami tele van extrával.

Manipulácio az egész.A szomszéd fű effektus.

Olyan kell ami a másiknak van mert ilyen az ember.

Igy probál meg kitünni az ember.

Tárgyakkal.Ami az ég világon semmi értéket nem ad hozzá az emberhez,sőt.

2020. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Mi az, hogy a szülő nemtehet semmit? Minek vesz neki Iphone-t? Hogyan tud csavarogni a lány, miből? Internetet is lehet korlátozni.. Senkit nemtisztelnek, arról is kitehet? 13 évesen már cigiznek, vedelnek, árkádoznak, és töcskölik őket.

2. A világ valóban felgyorsult, de ennek max részben lehet hozzá köze. Szerintem csakis a szülő a hibás, aki mindent megvesz neki magyarul ki.. a p.....t, és ennyi. Lovagolni szeret? Kap egy lovat.. Iphonet akar? megkapja.. Csavarogni akar a barinőjével? Nesze egy 20-as. Az én generációmbam akadnak normálisak, de a mai 12-15 évesek között.. tű a szénakazalban. Ugyanaz a sablon az összes. Én személyszerint ezekre nem nézek nőként. Amilyen fiúk ezeket védik, azok vagy kanos kis lurkók, vagy ugyanezek fiúban :)

2020. márc. 7. 22:15
 8/12 Lazy Lover ***** válasza:
Ilyenné nevelte őket a szocial média de a debil szülő a hibás nem más
2020. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

A probléma a nevelésben, a környezet és a kortarscsoport befolyásolásából ered.

Ha megnézünk egy idő-skálát és összevetjük a szülői szigor és a serdülők viselkedését, szerintem láthatjuk, hogy nagyban befolyásolta a szigor/nevelés azt hogy hogyan viselkedtek a fiatalok. Pl nagyszüleink ebben a korban már olyan felelőségtudattal rendelkeztek, mint a mai ember csak 22-25 évesen. Mert ezt tanulták, ezt gyakorolták és fel voltak készítve az életre. A 70-es 80as évek fiataljai megint már egy lazább generáció, az o szüleik már nem voltak annyira szigoruak, mert nem is volt miért annyira, hiszen bejöttek az egyre modernebb eszközök , mindenki követtea divatot. Az akkori "idősebb " korosztály sem értette mi az a viselkedés. Most mi is így vagyunk. Annyi hogy mára már felgyorsultak ezek a "fejlődési " folyamatok, és valljuk be nem jó irányba fejlődnek a gyerekek, de ez mind a technologia fejlődésének, az ember modern-elbutulasanak a következményei. Marmint egyre inkább nem törődünk semmivel, azzal sem.hogy a gyerekünk hogyan viselkedik, és azzal sem.hogy milyen értékeket közvetítek vagy épp n nem közvetítek a saját gyerekem felé. Az emberek ellustultak, elkényelmesedtek, önzőek is lettek..sajnos ez csak rosszabb lesz. Vajon milyenek lesznek a jelen fiataljainak gyerekei?

2020. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szülőnek nincs elég ideje a gyerekre, pénzért megad neki amit csak tud és ennyi :)


Én nem érzem magam páva gechinek :D

Egy normális képem sincs itt fent, és azon kívül amilyen faxságokat, hülye videókat megosztok ott, nem ott élem a magán életem :)

Nekem bőven elég, ha csak az anyám, és a párom tudja hogy hülye vagyok 😂😂😂😂😂

25F

2020. márc. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!