Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság tényleg csetelnek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság tényleg csetelnek privátban a tanárok a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Bocsi, azért ide írom, mert itt a legtöbb tini.


Néztem egy videót és teljesen meg vagyok lepve, hogy bármilyen netes, online felületen, akàr smsben, a tanàrok a gyerekekkel beszélnek a szüleik helyett a tanulmányaikról, véleményeikről, bármiről!


Ez egyedi eset lehet, vagy ebbe az irányba tart az oktatás?(nem onlineoktatással kapcsolatban nyilván) Mennyire megszokott ez?


Én biztosan nem engedném, hogy privàt kapcsolatot(akàr baráti, akàr más) alakítson ki egy tanár a gyerekemmel.


Nálatok ez hogy van?


2020. máj. 2. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
20 éve voltam gimis, épp csak elkezdődött az internetkorszak, szóval nem tudtam volna senkivel csetelni otthonról, de a sulibulikon, táborokban, vagy éppen a szünetekben igenis beszélgettünk a jobb fej tanárainkkal a tanulmányainkról, a terveinkről, akár arról, hogy melyik pasi tetszik, és hogy hány gólt rúgott Fradi a hétvégén.
2020. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem szokott írni az osztályfőnököm, de csakis sulis ügyekben. Programok, jegyeim, kirándulások, stb
2020. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne lehetne beszélni velük? :D

Nyilván ha személyesen nem tudod elérni valamelyiket, szerintem így jó dolog hogy van erre lehetőség. Én mondjuk nem szoktam csak ha valamilyen kérdésem van vagy valami.

2020. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Vannak extrémebb esetek, ahol tényleg szinte baráti kapcsolatot alakít ki a tanár a diákkal vagy esetleg az történik, mint abban a bizonyos videóban. Nálunk is vannak beszélgetések a tanátokkal, amik sokkal lazábbak, mint amilyen egy tipikus tanár-diák vagy főnök-beosztott kapcsolat, de azért a tanulmányokon meg az iskolai történeseken nem mennek túl.
2020. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
84%

Én diák vagyok, és szoktam beszélgetni online a tanáraimmal, de nagyon ritkán. A helyzet miatt, ami most van, persze többször megesik, hogy rá kell írnom egy tanárra a leadott anyaggal vagy házival kapcsolatban. Az online tanulás miatt vannak közös fb csoportok is. Nekünk a gimi elején elmondták, hogy itt már önállóbbnak kell lennünk, ezért van az, hogy néha egyedül beszélünk meg valamit a tanárokkal (osztálykirándulás stb...) szülők nélkül. Szerintem elég furcsa lenne, ha egy tanár-diák konfliktus után a szülővel beszélne az osztályfőnök a történtekről és próbálná kibékíteni a szülőt a tanárral.

Nem tudom, hogy mi számít neked privát kapcsolatnak, de mi online órákon (videóhívás) néha még azt is átbeszéljük, hogy kinél mi volt az ebéd, van e valakinek fertőzött ismerőse és hasonló témák...

Fontos, hogy legyen valamilyen kapcsolat a tanulók és a tanárok között. Mindenkinek kényelmesebb és jobb érzés szembenézni egy olyan személlyel, aki nem vadidegen számodra és többet tudsz róla a nevénél.

2020. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam a matektanárnőmmel beszélgetni... 16l
2020. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Az internet előtt, élőben is volt ilyen, van most is.


Az a beteges, hogy van aki ezt gondnak látja, sőt, "nem engedném, hogy privàt kapcsolatot(akàr baráti, akàr más) alakítson ki egy tanár a gyerekemmel."...

2020. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
86%

Hány éves vagy kedves kérdező? Hány éves a gyereked? Utolsó kérdésem: a kirúgós Youtube videot nézed?


Teljesen normális ez ma már. Mégis miért a szülőnek kéne írnia a tanárnak, ha egy versenyről, iskolai dologról van szó?

Ha már elég érett ahhoz, hogy telefont és internetet kapjon, miért ne tarthatná ott a kapcsolatot?

2020. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem középiskolában már nem ismeri a szülő annyira a gyerek napirendjét ótait stb.. hogy kimerítően tudjon válaszolni a kérdésekre szabadidő, jegyek stb.. tekintetében. Egy felelősségteljes fiatal már tud válaszolni a neki feltett kérdésre, tudja intézni a saját ügyeit egyedül is. Kell egy kis önállóság.

Szerintem semmi nincs abban ha tanár-diák privátban levelezik. Mindketten helyén tudják kezelni az ilyesmit, de szerintem semmi furcsa nincs benne.

2020. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én diák vagyok. Aktuális tanárokkal csak akkor szoktam igazából csetelni, ha van valamilyen kérdésem az anyagot illetően. Illetve az osztályfőnökkel szoktam néha beszélni más sulis témákról így (pl. egy program részletei). Magánélet meg ilyesmi nem túl jellemző.
2020. máj. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!