Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Exel való kibékülés?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exel való kibékülés?

Figyelt kérdés

1 évig voltunk együtt, aztán fél éve szakítottunk... Voltak negatív dolgok is, de viszonylag kevés vita volt. A szakítás is egy vitából pattant ki ami miatt kapott egy pofont egy azért szakított...

Fél év telt el, egy most újra beszéltünk és szeretné elölről kezdeni.

Tanácstalan vagyok...


Anyukám nem rajonganak, ha azt mondanám kibékültünk, sőt, a családom szintén.


Kérlek, válaszoljatok. Ti mit tennétek?



2020. aug. 26. 01:03
 1/9 anonim válasza:
100%
Kinek mi, én nem vagyok az, aki második esélyt adna az exének.
2020. aug. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Békültem ki exemmel, felesleges volt. Ugyanaz a szar lett belőle, sőt, még rosszabb mint korábban. Soha többet.
2020. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, hogy kinek milyen tapasztalata volt, mert ez a két emberen múlik mindig. Szóval lehet az, hogy 100-ból 99 exes kibékülés rossz volt, attól még a ti esetetekben lehet jó, ha odafigyeltek a másikra, és tanultok a múltbeli hibáitokból - ha képesek vagytok jellemben fejlődni. Erre pedig mindenki képes, ha akarja.

Nekem volt ilyenben részem. Szerettük egymást (én vagyok a fiú), de azért nem mindenben voltunk közös hullámhosszon. Szakítottam vele, aztán pár hónap múlva írt, hogy ha már megtanítottam őt szeretni, azt is megtaníthatnám, mit kell tenni, hogy elmúljon. Elkezdtünk beszélgetni megint, aztán az lett, hogy újra összejöttünk. Az anyja nagyon ellene volt a kapcsolatnak, bár azóta sem tudom, miért. Szerintem nem konkrétan velem volt a baja, hanem az, hogy a kislányát valaki elveszi tőle. Meg lehet, hogy az is rátett egy lapáttal, hogy a szakítás után szomorú volt miattam.

Nekünk utána titokban kellett találkozgatni, hogy az anyja ne tudja meg. Bár sejtette, és próbált ellehetetleníteni minket, folyton hívogatta a lányát, hogy merre van, minden lépését ellenőrizni akarta. Ez eléggé megnehezítette a dolgunkat. Szerencsére az apja falazott nekünk néha, segített abban, hogy tudjunk találkozni. Vagy 2 évig húztuk így, de aztán eltávolodtunk egymástól érzelmileg. Legalábbis elmúlt a szerelem. Ennek már több mint 15 éve, viszont azóta is nagyon jó barátok vagyunk.

2020. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Én azt mondom, hogy NE!

De mindenképpen gondold végig, hogy mi miatt szakítottatok, mi nem működött és hogy az működni fog-e a következőkben ha összejöttök.

De én mindig azt mondom, hogy exel összejönni nem jó ötlet, főleg ha azóta már volt valakije.

2020. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én sem jönnék össze az exemmel. Nem véletlen lett vége...
2020. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át nagyon, de ami egyszer nem működik, az valószínűleg másodjára se fog... Erőltetésből pedig semmi jó nem lesz, de legalább sok rossz.
2020. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. aug. 26. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként helyesen írva: exszel.
2020. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Személyes tapasztalat.

Páromnak 8 évvel ezelőtt komoly drog és alkoholproblémái voltak, megvert, rendőrség is kellett anno, hogy elvigyék majd 2 évig nem láttuk egymást és nem is beszéltünk. Mindketten szinglik voltunk ezidő alatt, azóta megint együtt vagyunk 5 éve. Van egy másfél éves kislányunk azóta, a kislány összehozott minket.

Nincs drog, nincs alkoholprobléma(észrevenném a pénzünkön). Személyes tapasztalat az, hogy próbáljátok megtanulni azt, hogy tabuk nélkül beszélgettek. Egyenesen. Sokat jelent egy férfinak az, ha ő is megnyílhat, megszabadulhat a lelki terheitől. A drogfüggősége óta 3 évig járt pszichiáterhez, gyermekkori komoly bántalmazás, molesztálás és egyebek vezettek a drogfüggőséghez. Megtanították újra élni, jól érezni a bőrében magát, elfogadni azokat, amik történtek.

Ne hallgass másra, mindig van megoldás!

U.i.: nem vagyok olyan, mint aki megijedt ettől, ami történt kettőnk közt. A megbocsátás mindennél erősebb és mindenki megérdemel egy esélyt. Párom tett érte és nagyon sokat, büszke vagyok rá mindezek ellenére is, hogy milyen volt a múlt.

Hogy jó ötlet-e az exszel összejönni? Inkább tedd fel magadnak a kérdést: meg tudsz te is változni úgy, ahogy az exednek is jó és képes-e változni ő is annyit, hogy eldogadjátok egymást?

2022. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!