Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy 12 és 17 éves kapcsolat...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy 12 és 17 éves kapcsolata legális, akkor egy 13 és 18 éves kapcsolata miért illegális?

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom nem legális az övék sem. Azért, mert a 12 és a 13 éves még kiskorú, viszont a 17 éves már fiatalkorú, a 18 pedig nagykorú. Elég hülye szabály, egy 13 éves lány és egy 14 éves fiú nem fekhetnek le egymással (jó tudom 13 évesen alapból se kéne, ez csak egy példa), viszont egy 15 éves lány nyugodtan megfektethet egy 40 éves pali is.
2021. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Tudtommal pont mostanában módosították, hogy 12 éves kortól legális 18 alattival. És 14 éves kortól legális 18-30 évessel.
2021. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Azért, mert valahol meg kellett húzni a határokat. Az meg nem lenne életszerű, ha a 13 évesek nem dughatnának egymással. Sajnos sok ilyen van, jobb is ha a törvény nem üldözi.

Sajnos a matematikát nem lehet megváltoztatni, a problémádat pedig ez okozza. Várj még fél évet aztán kedvedre kúrogathatod a leányzót!

2021. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

1-es: alapesetben csak kiskorú és nagykorú létezik, a fiatalkorú CSAK büntetjogban ismert fogalom.


A 12-17 éves esetében mindkettö kiskorú, ezért engedélyezett a kapcsolat, a 13-18 évesnél az egyik már nagykorú, ezért ott más szabályzást tartottak szükségesnek.

2021. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
az még hagyján, de pl egy 17 éves és 18-19 éves kapcsolata is illegálisnak számít
2021. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a gázabb? Hogy sokaknak a leghalványabb fogalmuk sincs, hogy milyen törvények és szabályok vonatkoznak rájuk, vagy az, hogy ezek utána próbálják osztani a nem létező észt?


Kezdjük azzal, hogy egyetlen törvény sem szabályozza a kapcsolatokat. Nincs olyan törvény, hogy milyen életkorúak járhatnak egymással, és milyen életkorúak nem. A törvény szexuális cselekedetekre vonatkozik: közösülésre és fajtalanságra. (Fajtalanság alatt minden olyan súlyosan szeméremsértő cselekedetet értünk, amely a nemi vágy kielégítésére szolgál, a közösülésen kívül. Tehát: orálszex, análszex, közös maszturbáció, ujjazás, kiverés. Nem, a kézfogás, ölelkezés, és a csókolózás nem tartoznak ide.)

A szexualitást illetően pedig két kategória létezik: ha az idősebb fél még nincs 18, illetve ha már betöltötte azt. Előbbi esetben 12 éves kort betöltöttekkel létesíthet szexuális aktust, utóbbi esetben pedig 14. életévét betöltöttekkel.

2021. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 6-os is írta, egy 12 éven felüli kiskorú létesíthet szexuális kapcsolatot, ha a másik fél még nem töltötte be a 18. életévét, de legalább 12 éves. 14 éven felüli kiskorú létesíthet szexuális kapcsolatot bármely 12. életévét betöltött személlyel.

A kérdező kérdésére válaszolva, pedig nem tudom. :D Már én gondolkodtam ugyanezen. Értelmetlen, de ez van.

2021. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én is*
2021. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 tökéletesen leírta. Nem a kapcsolatot, hanem a szexualitást korlátozzák. Jogilag van következménye, de ha mondjuk a 18-13 évesek esetében ez nem derül ki senki nem fogja ellenőrizni, hogy a kislány (vagy kisfiú) szexelt-e.
2021. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!