Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így is bűnsegéddé válhat...

Így is bűnsegéddé válhat valaki, ha egy családon szeretne segíteni?

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet:


Egy család, férj, feleség, gyerekek anyagilag súlyosan megszorult helyzetben élnek. A férj rendszeresen elkövet kisebb nagyobb bűncselekményeket, amelyeket a családnak el is mond, így a család tud minden egyes bűncselekményéről.


A feleségnek van egy testvére, ez a testvér segíteni szeretne a családnak, abban, hogy jobb anyagi helyzetük legyen, és megkönnyítse mindennapjaikat, ezért a testvér úgy dönt, hogy pénzel támogatja őket, és kölcsön ad nekik egy autót hosszabb időre!! A testvérnek is tudomása van arról, hogy a férj bűnöző.


Bűnsegélyként felelősségre vonhatják-e a testvért egy esetleges bűncselekmény esetén, akár az anyagi támogatás miatt, akár az autó (tartós!) kölcsönadása miatt?


Számít-e az, hogy a testvérnek nem állt szándékában megkönnyíteni a férj bűncselekményeit, hanem az állt szándékában, hogy segítsen a családon? Továbbá számít-e az, hogy a testvér megpróbálja lebeszélni a férjet, hogy az ajtóját bűncselekményekhez használja, és határozottan meg is tiltja neki?

Vagy ebben az esetben mindennemű segítség törvényellenes?



2019. júl. 30. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ melyik rendőrt és melyik bírót fogod ki és persze függ attól is, hogy pontosan milyen bűncselekmény történik. Akár még rosszul is járhatsz!
2019. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lehet belőle, egyszerűen azt mondod, hogy nem tudtad mire akarja használni az autót, de a verdát lefoglalhatják, ha bűncselekmény elkövetéséhez használták, hosszú procedúra visszakapni.
2019. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Itt, ebben a szituban, nagyon egyszerűen rövidre zárhatunk mindenféle kérdést!


Ebben a sztoriban mindenki, mindenkinek a közvetlen hozzátartozója, ennélfogva pedig megtagadhat bármiféle vallomástételt bárkivel szemben, következmény nélkül!


Márpedig ha nincs terhelő vallomás, a zsaruk megbaxhatják! A már megtett vallomás pedig, tekintettel a fent említett "közvetlen hozzátartozói" jogviszonyra, indoklás nélkül visszavonható!


Ha nem rosszakaród a gyanúsított, akkor képtelenség felelősségre vonni téged!

2019. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm, bár azért ez így még nem elég egyértelmű.

(meg nem mondtam hogy konkrétan én volnék ilyen helyzetben, nekem nincs most olyan javam, amit bármilyen indokkal kölcsönkérnének stb... de mondjuk úgy, az ilyen simán megtörténhet bárkivel, elég ha valakit a jó szándék vezérel.)

2019. júl. 30. 23:31
 5/9 ConnectCare ***** válasza:
100%

A bűnsegéd az, aki bűncselekmény elkövetéséhez másnak szándékosan segítséget nyújt.


Szerintem szándékosan csak úgy tudok segítséget nyújtani, ha konkrétan tudom, hogy mit akar az elkövető elkövetni és kifejezetten ebben a bűncselekményben szeretném segíteni.


Emiatt szerintem nem bűncselekmény az autó kölcsönadása, ez nem lesz bűnsegély.


Szerintem ezt támasztja alá az is, hogy a részesség másik formája, a felbujtás is csak akkor valósul meg, ha konkrét bűncselekményre irányul, az, ha valakinek csak azt mondom, hogy "Bűnözz!" nem lesz felbujtás.

2019. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem egyértelműen azzal a tudattal és motivációval ad kölcsön pénzt vagy autót, hogy azokat bűncselekmények elkövetéséhez eszközül használják, akkor nem lehet semmi baj.
2019. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

#3, #5-nek:


"Szerintem szándékosan csak úgy tudok segítséget nyújtani, ha konkrétan tudom, hogy mit akar az elkövető elkövetni és kifejezetten ebben a bűncselekményben szeretném segíteni."


Most lerombolom az illúziódat!

Elkövettem ezt-azt, de a zsaruk a meglévő 5, bizonyítható balhéhoz "hozzácsaptak" még hármat, az ügyészség pedig vádat is emelt.


A tárgyaláson előterjesztettem egy szabályos vád-módosítási indítványt, tekintettel arra hogy a +3 balhé vonatkozásában semmiféle bizonyíték nem volt. Még közvetett sem!


Tudod mivel utasította el a bíró? Azzal, hogy mivel bizonyított hogy 5 balhét én követtem el, ez alapján vélelmezhető hogy a másik hármat is én csináltam!

Ennyit a demokráciáról.

2019. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

#7 vagyok:


Bírom amikor a laikusok teljes gőzzel bújják a paragrafusokat, mert azt hiszik hogy a jogszabályokban leírtak alkalmasak wc-papíron kívül másra is! :)

2019. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így már érthető!

(jót nevettem a "Bűnözz" kifejezésen:), ilyen szempontból még nem is gondoltam át magát a "felbujtást"!! De jó példa, hogy ezzel megértsem a bűnsegélyi magatartást!)


Utolsó: sajnálom, hogy így bántak veled a büntetőeljárás során!

2019. aug. 3. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!