Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz hogy a tinilányok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz hogy a tinilányok gyorsabban érnek és van amelyik tizenévesen is igazi "hölgy" már?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Hölgy??? Max. kiégett tiniribizli. Hol élsz te...Hölgy!!!
2022. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem, maximum annak hiszi magát. Szerintem ponhogy később érnek.
2022. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van ilyen de ritka, az esetek többségében csak saját magáról hiszi ezt az illető. Én mondjuk nem változtam túl sokat a tini éveim óta, már régebben is hasonló habitussal, személyiséggel meg szokásokkal rendelkeztem mint most, az értékrendem sem változott. A gondolkodásmódom egy minimálisan, de ez meg olyan dolog ami a tapasztalattal jön.

Mondjuk, azt hozzáteszem hogy tiniként sokkal szebben fogalmaztam és fejeztem ki magamat mint most, írásban még mindig megvan ez, de élő szóban már nem :D Mondjuk ezt a részét nem bánom annyira.

2022. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább azt tapasztalom, hogy a lányok normálisan érnek. A fiúk viszont szerintem kicsit le vannak maradva. Sok fiút látok, aki középsuliban még általános iskolás szinten van érzelmi intelligencia szempontjából és emiatt nagyon nem találják a hangot a kortárs lányokkal, akik már kamaszok. Ha számokat kéne mondanom, akkor kb. úgy nézne ki, hogy ahol a lányok tartanak 14-18 évesen, ott tartanak a fiúk 16-20 évesen. Lehet, hogy bizonyos esetekben nagyobb az eltérés, de nagy átlagban én így tapasztalom.
2022. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
97%

A lányok általában hamarabb érnek, de ez nem mindenkire igaz.

Ha megnézzünk mondjuk egy 16 éves korosztályt a lányok már párkapcsolatra képes értelmes személyeknek tűnnek.

Viszont a fiúk többsége se kinézetre, se pedig értelmileg nincsennek azon a szinten. Amikor meglátok egy kis 16 évest aki felnőttesen próbál viselkedni, olyan kis cukinak tűnik. Tudom jól, hogy én mennyit változtam és milyenek voltam fiatal koromban a lányok. Én akkor nőttem fel amikor 19 évesen elkezdtem dolgozni. Kb. 100% ban kicserélődtem és most vagyok értelmem csúcspontján. Persze ez remélhetőleg még fejlődik sokat.

A lányok viszont nem tudnak így teljes egészében kicserélődni, mert már úgy fejlődnek, hogy érettebbek egy fokkal. Tényleg egy 16-17 éves lánnyal én nagyon jól kitudok jönni úgy, hogy 23 éves vagyok. Kb egy szinten vagyunk. Természetesen nem mindegyikkel. 16 éves fiúk viszont a közelemben nem lesznek még jó pár évig az egyszer biztos.

(idősebb barátnőm van)

2022. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt tapasztalom, hogy másképp érnek. Mondom ezt úgy, hogy belső szemlélőnek mondhatom magam :)

Ha csak a szellemi érettségit nézzük, a lányok az esetek többségében 16 évesen már komolyan viselkednek és sokkal közelebb állnak ahhoz az énjükhöz, akik később lesznek. Persze bőven változóban vannak, de valahogy mégsem érződik egy óriási ugrás. Ezzel szemben a fiúknál azt tapasztalom, hogy igény sincsen egyfajta mentális érettségre, legalábbis ezt mutatják. A lányok meg akarják találni önmagukat, célokat keresnek, és talán általánosságban tényleg komolyabban gondolkodnak. A fiúknál a szórakozás van a középpontban, de ha egyszer elbeszélgetsz egy 16 éves fiúval, tud nagyon normális is lenni egyedül, haverok nélkül. Azonban mély problémákról és kérdésekről szerintem ennyi idősen nem igazán elmélkednek és tárgyalják ki baráti körben. Lányok például simán.

Ami a fizikai érettséget illeti, szerintem az nagyon függ az egyéntől. Lányok között is sok kislányos külsejű 14-16 évest látok, de ismerek 15 évesen ha nem is férfias, de mindenesetre éretlennek egyáltalán nem nevezhető fiút. Ráadásul arányaiban sem látok óriási különbséget, tehát itt kevésbé érzem megalapozottnak a sztereotípiát.

Persze fontos megjegyezni, hogy ez nagy általánosítás, tudom, hogy nem lehet ilyen könnyen behatárolni ezt.

2022. jún. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!