Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a barátnőmnek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segítsek a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Próbáltam kérdezni, mint messen mint előbe hogy mi a baja, de nem sokat tudtam meg. Annyit vettem észre, amit nem is titkol hogy vagdossa magát. Engem ez dolog nagyon arcon csapott és el is kezdtem aggódni hogy vajon mi történt hogy ezt csinálta/csinálja.

Annyit sikerült kiszendnem belőle, mert nyíltan nem tudja elmondani, hogy velem is kapcsolatos a dolog, belül van valami ami nem jo, nem akarja elmondani mert akkor szerinte rosszabb lesz, ha megtudnám akkor elbőgném magam(ilyen téren nem gyenge srácnak ismer tehát vmi elég komolyról lehet szo), Más is tudja és elvileg ismerem is, már megőrül ettől, és ha elmondaná és tudnám akkor se néznék rá más szemmel mint most, és elég jól tudja szimulálni magág mások előtt(szülei, barátai).

Nem akarja egyszerűen elmondani mert akkor csak rosszabb lenne, de engem megöl az a dolog hogy tudom hogy valami nagyon nagy baj van, de nem tudom hogy mi.

Már napok óta nem tudok aludni, és megmakacsolta magát, ("nem akarom elmodani és pont").

Nagyon mozgat engem a dolog és úgy érzem ezzel most kínoz vagy nemtudom hogy mi a szándéka de ez most nagyon rossz nekem.

Hogyan tudnék rajta segíteni, vagy ha rajta nem mivel nem mondja el, magamon hogyan segítsek?

Azt mondja hogy ne foglalkozzak vele, ő éli a saját életét és kész.


Kérlek segítsetek mert nagyon aggódok miatta.

A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2023. máj. 15. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Valami perverznek levetkőzött, és a núdjaival zsarolja...

2. Megcsalt valakivel, és nem akarja elmondani...

3. Valami kiderült róla, és kínos...

4. Bántják, bhasztatják valami miatt...

5. Depresszió, betegség, stb...


Csak egy pár tipp, de folytathatnám....

2023. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Próbáld meg neki szépen elmagyarázni, hogy "éli a saját életét, és kész" nem teljesen működőképes, mert párkapcsolatban van, amit ketten játszanak, és az ilyen dolgokat muszáj megbeszélni. Mondd el neki, hogy bármi történt, nem fogsz haragudni rá, bármikor számíthat rád stb. De azt is mondd el neki, hogy ilyen bizonytalanságban téged sem tarthat, hiszen ezzel téged is tönkretesz, mert szereted és nagyon zavar, hogy nem tudod mi a baj, és mivel tudnál segíteni. Beszélgess vele sokat. Esetleg ha ismered egy barátnőjét, akkor kérd meg, hogy irányítsa el egy pszichológushoz, ha ez neked nem sikerülne.
2023. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 3-as meg 5-ös jöhet szóba.

Depresszióról, hát hogy is mondjam, szerintem van neki, csak nem akarja elmondani, betegség az meg van bőven, normál plusz allergia + nehezen vesz levegőt, de amikor rakérdeztem hogy esetleg valami betegseg akkor egyérteműen nem volt a válasz.


#2 Nagyon jól összefoglaltad, viszonylag röviden es tömören, ezt így valahogy mehpróbálom neki elmondani, lefekteni a "szabályokat", bár nem sok reményt fűzök hozzá.


Mindenesetre köszönöm mindenkinek!

2023. máj. 15. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Erősítem a többieket, plusz egy kérdés. A szülei tudnak erről? Jó lenne nekik is jelezni, mielőtt még ne adj isten rosszabbra fordul.


Ugyanazt tudom mondani mint 2-es. Próbáld éreztetni vele, hogy számíthat rád és megbízhat benned.

2023. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A szülei, következtetés képpen nem tudnak róla, mivel előttük is szimulalt. Ez így egyértelmű.

Köszönöm!

2023. máj. 15. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez esetben jó lenne minél hamarabb szólni nekik, valahogy jelezni feléjük, mielőtt elkezdi komolyabbra fordulni a dolog és nagyobb hülyeséget csinál.
2023. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nonameboi ***** válasza:
89%

Hatosnak igaza van, a szüleinek mihamarabb tudnia kell erröl. Lehet meg fog utálni emiatt, de ezzel segíthetsz a legtöbbet.

Ha kettes módszere nem válik be, mondd meg neki hogy oké, te nem fogod megtudni a dolgoknak az okát, de menjen el pszihológushoz. Ez tud neki a legeslegtöbbet segíteni. Viszont az nem jó, ha egy kapcsolatban az egyik fél titkolózik. Az nem müködöképes. És mondd meg neki, amit leírtál, hogy ez mennyire kínoz téged. Egyszer le kéne ülnötök, és átbeszélni az egészet.

Ha vannak fejlemények, számolj be!

2023. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Vidd el egy szakemberhez.
2023. máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
Hagyd ott.
2023. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!