Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? (Kérdésed túl...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Üdv.


Egy 19 éves (lassan 20) srác vagyok, nem rég szakítottunk a barátnőmmel, akivel 4 évig együtt voltunk, több oka is volt, de ez most nem számít, közös megegyezéssel. Szerettük még egymást, de elég üres, rossz kapcsolatban voltunk már kb egy éve, és én őszintén szólva akartam is már, hogy vége legyen, mert egyikőnknek sem volt ez már jó. A gondom csak az, hogy rajta kívül körülbelül senkim sem volt, leszámítva pár ilyen "netes ismerőst", pár régi "havert" így a környékről, akikkel rég nem tartom a kapcsolatot, nem is nagyon vagyunk egy hullámhosszon (sem értelmileg, sem sehogy..) meg egy tanítványomat. Kicsit antiszoc vagyok, nehezen vagyok el az emberekkel (de alapvetően szeretek emberek között lenni), csak nincs nagyon senkivel közös témám. Szeptembertől elkerülök egyetemre, addig kellene valamicskét javítanom magamon, hogy jobb társasági ember legyek. Hogyan lehetne ezt megvalósítani? :\ hogy álljak neki mindennek teljesen egyedül? :( Illetve még így a lányügyekről.. nem úgy veszem észre, hogy a mai fiatal lányoknak az ilyen hozzám hasonló srácok kellenek :( bezárkózott, enyhén depressziós vagyok, próbálok mindenkivel kedves, segítőkész lenni, de őszintén szólva nem mindig sikerül, néha nagyon bunkó és lekezelő tudok lenni, ha felidegesítenek (amit mondjuk azért nem könnyű). Önértékelésem a külsőmet tekintve eléggé negatív, bár többen mondják, hogy jól nézek ki, ezt valahogy sohasem tudom elhinni. Viszonylag okosnak tartom magamat, ennek ellenére (vagy éppen ezért) nem nagyon tudok elbeszélgetni senkivel ilyen hétköznapi hülyeségekről. Nem tudom mit tehetnék, bocsánat, hogy itt nyavajgok nektek, de valakinek már le kellett ezt írnom.

Ha van érdemi tanácsod, megköszönöm, ha beszélgetnél, szívesen fogadom a leveled. (nem társkereső céllal..).


Köszönöm, hogy végigolvastad, további szép napot! :))



2015. jún. 13. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát valahogy el kellene kezdened ismerkedni, talán eljárhatnál valahova, ugyis itt a nyár:) Tudom, írtad hogy nem megy ez olyan könnyen, nekem is amugy ilyen problémám van, hogy elvagyok az emberek közt jól érzem magam köztük, de mivel csendes és visszahúzódó vagyok így beszélgetni nem nagyon tudok velük (bár úgy vettem észre hogy ilyen téren elkezdtem egy kicsit fejlődni:) ).


A lányok terén pedig szerintem kicsit nyitottabbnak kellene lenned, ezt úgy értem hogy merj ismerkedni velük, odamenni hozzájuk, beszélgetni, meg kell próbálni a zárkózottságodat és az enyhe depressziót leküzdeni.


Csinálj vmi olyat, amit nem szoktál, amit nem mernél, amitől félsz (persze nem kell durva dolgokat csinálni) , az ilyen dolgokkal kimozdulsz a komfortzónádból, és felnyílik a szemed és kicsit bátrabb, magabiztosabb leszel.


A jó önértékelés fontos, azt mondják, hogy jól nézel ki, hát hidd el, nézz tükörbe és ne a hibáidra figyelj, hogy pl béna a hajam, nem vagyok izmos stb, hanem pozitív szemmel vedd végig hogy mi a jó benned, pl szép a szemem, magas vagyok..stb. Gondolkozz el a jó tulajdonságaidon, próbáld elfogadni magad. Az ha okos vagy kedves és segítőkész az csak jó (én pl szeretem ha egy fiú okos), itt van máris 3 pozitív dolog :) Jó persze a rossz tulajdonságokkal is tisztában kell lenni.


Nem vagy béna egy jó pasi vagy!! :) Hidd el:)


Esetleg a külsődön is változtathatsz ha nagyon nem vagy vele megelégedve, pl vegyél egy két új ruhát, menj fodrászhoz.


Hétköznapi dolgokról meg kell tanulni beszélgetni, nyugodtan mondd el hogy mi történt veled aznap, beszélgess hobbiról, zenéről, filmekről, sportról….Mondd olyan dolgokat is amiket nem mondanál, mert úgy gondolod semmi értelme. Nehéz dolog ez olyannak aki nem megy könnyen az egymásra hangolódás (tapasztalatból tudom).

Minél többet beszélgetsz, könnyebb lesz. Nekem az a szerencsém, hogy szinte mindig olyan barátaim vannak akik nagyon beszédesek, és ők találnak meg, mintha vonzanám őket :D


A lényeg az, hogy tegyél rendet magadban és próbálj kicsit újítani, lépj ki a komfortzónádból :)


Az egyetemen is sok új emberrel fogsz találkozni, kiváló hely ismerkedéshez, új kapcsolatok kiépítéséhez, lehet hogy tök simán fog menni a dolog, nem kell félni tőle. Én is mikor egyetemre kerültem, senkit nem ismertem ott, gólyatáborban sem voltam, de mégis sikerült barátokat szereznem, a természetem ellenére.


Szóval fel a fejjel! :)


20/L


(Bocsi a hosszú válaszért)

2015. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azta, kitettél magadért, aranyos vagy :D Köszi a választ, ment a plussz :)


Külsőmmel nincs nagy bajom, nem gyúrok, meg ilyesmi, de azért adok magamra, ne egy pattanásos dagadt kockát képzelj el :D

Csak ezt "az odamegyek valakihez beszélgetni" dolgot úgy valahogy nem érzem.. 90%, hogy csak hülyét csinálnék magamból, és nehezen húzom elő a pozitívumokat magamból, ha ideges vagyok. Tudom hogy nem nagy tétje van, de akkor is :\

Te meg lányként csak könnyebb helyzetben vagy, hozzád jönnek a fiúk, nem kell értük menned, csak meg kell tanulni megfelelően szelektálni őket :D Amúgy én is ebben bízok, hogy az egyetem azért mindenképpen hogy pár új embert az életembe, akiknek hasonló érdeklődési körük van, mint nekem.

2015. jún. 13. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó is lenne ha jönnének hozzám a fiúk, lehet ha többször mozdulnék ki akkor jönnének is, így is vannak jelentkezők, de hát olyan profin szelektálok, hogy a végén senki se marad :D


Igen, az egyetem jó dolog, ott biztos fogsz találni barátokat:)


Gondoltam, hogy nem egy pattanásos dagadt kocka vagy :D Na de ha a külsőddel nincs nagy bajod, jól érzed így magad, akkor ezt a részt már ki is pipálhatod :)


Elhiszem, hogy nehéz így kezdeményezni a lányoknál, de meg kell próbálni, tényleg nincs semmi veszíteni valód, az elején beégsz egy kicsit, és talán hülyét csinálsz magadból, de legalább nevetnek egy jót :D pár ilyen alkalom után pedig egyre gyakorlottabb leszel, és menni fog a dolog:)


De ha nagyon távol áll tőled ez, akkor esetleg neten is ismerkedhetsz, pl. ott a Facebook, meg lehet próbálni. Sokan elítélik a facebookos ismerkedést, de többen is vannak akiknek bejön.


Írtam hogy csinálj olyat amit nem szoktál….itt ez az ismerkedéses dolog, kezdetnek nem is olyan rossz:) vagy menj el vmi teljesítménytúrára (hallottam hogy szoktak lenni ilyenek, meghirdetik és ilyen csoportokban mennek, ott is lehet új arcokat megismerni).


Biztos menni fog csak ne félj tőle :)

2015. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!