Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevésnek tartja a barátom a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kevésnek tartja a barátom a pénzt, amit adok nekik. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja vagyok együtt a barátommal. Alapjában véve koliban laknék, de heti két alkalommal náluk szoktam aludni. Az elején, mikor egyszer 4-5 napig voltam náluk, akkor felajánlottam, hogy fizetek nekik, amiért ott vagyok. Aztán azóta mindig szoktam adni az anyukájának valamennyit, eddig több, mint 10.000-t ott hagytam a másfél hónapra. Ezzel nem is lenne baj, mert érthető, hogy fizetek, de a barátom legutóbb a tudtomra adta, hogy amennyit adok, az kevés, merthogy nem fedezi a dolgokat.

Kicsit kiakadtam akkor, mert én ugye melózok, de ő még mindig nem talált munkát (pedig ideje az lenne rá). Tényleg nem a fizetéssel van baj, hanem az nem tetszik, hogy így a tudtomra adja, hogy több pénzt kéne adnom.

És igazából, nem tudom, mit csináljak, mert így nem nagyon éri meg nekem elmennem hozzájuk. (A koliban ingyen laknék, és hozzá több, mint 1 óra az út)

Mondjuk nem tudom, lehet nekem vannak túl nagy elvárásaim, vagy nem tudom. Viszont fogalmam sincs, mit csináljak ezzel a dologgal. :/


18/L



2015. okt. 7. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is: Mi a bubanatert kene neked barmit fizetni ha vendegsegben vagy a parodnal!? Ha neha viszel egy aprosagot oruljon neki. En ket hetet vagy megtobbet szoktam a baratomnal Lenni (tavkapcs) Es soha nem hagynak fizetni semmit max ha speci kajat fozok. Mikor o Jon ugyaz ez van De akkor en fizetek mindent max ha meghiv vacsira akkor azt ugye o allja.

Nehogy mar elegtelenkedjen...

Hagyd Ott a pelcsaba ha ilyen penzehes menyet..

18/L

2015. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég furcsa egy családja lehet akkor. Mi elég szegényesen élünk és nagyon a fogukhoz verik a "garast" a szüleim, hogy normálisan kijöjjünk a következő fizetésig, de nálam barátnőm kb. itt lakik (Bicajjal 15 percre van tőlünk a munkahelye) mégsem lenne pofájuk elkérni 1ft-ot sem tőle pedig ők meg nagyon jó családi helyzetben vannak :)


Szerencsére lassan 1 hónapja van nekem is munkám így külön fogunk költözni, de nem tudom, ha a családja ilyen ez rá is rá fog-e ragadni és a későbbiekben lesz-e vitátok az anyagiakon vagy sem...

2015. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
A Barátnőmmel már több mint 3 éve együtt vagyunk és az első másfél évben amikor összejöttünk én és a családom nagyon rossz anyagi körülmények között éltünk míg a barátnőmék pont ezzel ellentétben elég jól állnak anyagilag, van nyaralójuk és családon belül több kocsijuk is. Mégis több mint fél éven át nálunk lakott tekintve hogy tőlünk könnyebben jutott el az iskolájába tömegközlekedéssel ennek ellenére egy fillért sem kértünk tőle soha... Hát tényleg a bőr sült volna le a képemről :'D Egyszer egyszer előfordult hogy például elment bevásárolni és meglepett minket vacsorával de még ekkor is felajánlottuk neki hogy visszaadjuk az árát de nem fogadta el. Hálisten sikerült munkát találnom és már albérletben lakunk. Szóval nekem semmiféleképpen sem jutna eszemben pénzt kérni a barátnőmtől. Ő családtag.
2015. okt. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Van-e annak a párkapcsolatnak vajon értelme, ahol a felek azzal a szemellyel szemben, akit allitolag a lgejobban szeretnek,kicsinyesek, es sajnaljak az egymasert hozott anyagi "aldozatokat"... ha bennem ilyen csak fel is merulne, hogy esetleg a masik igy van, azonnal szakitanek...
2015. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátod kevesli a pénzt, vagy a szülei? Ha a barátodnak nem elég amit adsz, akkor dobd ki a fenébe, mert egy kicsinyes barom, aki nem szeret. Ha a szülei nyaggatják vele, vagy fenyegetőznek hogy nem mehetsz ha nem fizetsz, az nem biztos, hogy az ő hibája. Ha az utóbbi eset áll fent, akkor fizetsz, nem mész hozzájuk, vagy elköltöztök.
2015. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindketten dolgozunk már, nem lakunk még együtt, de szülőktől külön mindketten. Nálunk az az íratlan szabály van: ha nálam van én fizetem a kaját meg mindent, ha nála vagyunk akkor ő fizet mindent.

Olvastam már a gyakorin olyat, hogy a srác kifizette a csajnak a hétvégi "ellátását". Ez baromi gáz. Nem tudom miért fizetsz nekik.....azt meg főleg, hogy miért keveslik... :(

2015. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!