Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket ez nem zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket ez nem zavarna, ha a párotok exbarátnője ezt csinálná? Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátommal, 2 hónapja jártunk, amikor először hazavitt bemutatni a családjának. Van egy öccse, aki otthon lakik velük, meg egy nővére, aki már külön él, de hétvégékre néha ő is hazamegy hozzájuk, hogy találkozzon a tesókkal meg az anyukájukkal.

Aranyosak velem, szeretnek engem, meg soha nem éreztetik velem, hogy ne lennék a család tagja vagy ilyesmi, mégis, nem annyira szeretek ott lenni a párom exbarátnője miatt.

Ők majdnem 5 évig voltak együtt, és nagyon szerette a csajt a párom családja. Sőt, igazából a mai napig is szeretik és ez a bajom. A barátom nővére és a drágalátos exbarátnő olyan szinten puszipajtások, hogy kölcsön adogatnak egymásnak ruhákat, hét közben is találkoznak és megisznak együtt egy-egy kávét vagy ilyesmit, engem meg pl még sose hívott kávézni meg semmi. Volt olyan, hogy náluk voltam hétvégén, és erre beállított az excsaj, hogy jaj, csak a barátom nővérének hozott vissza valamit, épp csak beugrott, de erre anyósjelöltem is olyan kis kedves volt vele, totál körbeugrálta, hogy jaj, így meg úgy, mennyire örül neki, hogy végre látja, jöhetne gyakrabban is (hogy mi vaaaan???) meg hogy ha van kedve, maradjon ebédre (???), de végül az excsajnak volt azért annyi esze, hogy elhúzza a csíkot és ne lábatlankodjon ott tovább... De az a bajom, hogy a mai napig tök jóban van a csajjal az egész család, mindenki odáig van tőle, hogy jaj, milyen rendes lány, meg mittomén, mondom, párom nővére a mai napig rendszeresen találkozgat vele olyan nagy barátnők, anyóssal is szoktak néha beszélni telefonon, van amikor így random beállít, vagy a barátom nővérével együtt jönnek, hogy "ő épp csak beugrott köszönni", és anyós olyankor majd' elájul az örömtől, hogy jaj, hát itt a kedvenc kis "majdnem-menye"... megőrülök tőle, komolyan!! Nekem ez baromi rosszul esik, tele van a hócipőm a csajjal, sőt, néha barátom nővérével is, mert ő is folyton szóba hozza a csajt, hogy mi újság vele, miket mesélt neki a legutóbbi kávézgatásuk során, meg hogy puszilta/üdvözölte az egész családot, meg mittomén, jaj, jövő héten ide mentek együtt, meg oda mennek, mintha ez bárkit is érdekelne! Annyira utálom már ezt a csajt, hogy az valami hihetetlen! Miért nem tud már eltűnni az életünkből?! Mire jó ez neki, hogy a mai napig odajár jópofizni?! Engem nagyon idegesít! Azt akarom, hogy szálljon ki a családi életünkből! Hiába mondtam barátomnak, hogy ez engem mennyire zavar és frusztrál, hogy folyton azt kell hallgatnom, hogy a Nórika így meg a Nórika úgy, meg hogy néha konkrétan kerülgetnem kell őt a házban, mert odapofátlankodik, a barátom csak annyit mondta, szerinte túlreagálom egy kicsit és próbáljak meg nem foglalkozni vele, ő se foglalkozik már a csajjal, de a házból nem tilthatja ki és a családját se tilthatja el tőle, meg hogy értsem meg, hogy 5 év az mégis csak 5 év volt, stb, de nekem ezek csak kifogások! Mi az, hogy 5 év az 5 év?! Kinél normális dolog az, hogy szakítás után is halál nyugodtan odajárkál még az ex jópofizni a volt barátja családjához?! Nagyon ki vagyok már emiatt akadva, hogy anyós meg a barátom nővére is folyton Nórikát fújja, arról nem is beszélve, hogy a barátom öccse most jött össze pár hete egy lánnyal, aki történetesen pont Nóri szaktársa és egyben barátnője, szóval most már tőle is hallgathatom majd...


Tőle előbb kérnek szívességet, mint tőlem, előbb felhívják és felköszöntik akármilyen ünnep alkalmával, mint engem... A múltkor elmentünk valami szabadtéri programra hétvégén, együtt az egész család, és persze, hogy az volt az első, hogy vigyünk a vásárból valami kis apróságot a drágalátos Nórikának is... illetve anyós látott valami vacakot, amit állítólag a csaj nagyon szeret vagy régen nagyon szeretett vagy mittomén és jaj, azt el kell neki vinni ajándékba, mert hogy fog majd neki örülni... hát pont leszarom, hogy minek örül!! Azt csodáltam, hogy nem hívták fel egyből őt is, hogy nem akar-e velünk jönni kirándulni, mert akkor tuti otthon is maradtam volna!


Szerintetek mit kéne csinálnom? Vagy igaza van a barátomnak és tényleg én reagálom túl? Nem hiszem el, hogy ez normális dolog! Most őszintén, titeket ez nem idegesítene?!


24/L



2015. okt. 1. 11:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
57%

Jó ég, 5 évig együtt voltak. Most mindenki utálja meg és zárja ki, mert a barátoddal szakítottak? Miért ne maradhatnának attól még barátok a nővérével?

Én sajnos nem tudtam jóban maradni a volt párom családjával, pedig nagyon szerettem őket, csak a srác majdnem öngyilkos lett, mert szakítottam vele (nem tűnt fel neki, hogy semmibe vesz), és az anyukája nem tud megbocsátani.

De a jelenlegi barátom exe is 3 évet lakott a szüleinél, és máig jó a viszonyuk, miért is kéne rossz legyen? Ráadásul én sem utálom a csajt. Nem vagyunk barátnők, de el tudunk beszélgetni, ha találkozunk, az anyukájával is találkoztam már, és nagyon kedves volt.

Kisebbsgi érzésed van a lánnyal szemben?


21/L

2015. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
41%

Egyertelmuen te reagalod tul, de meg mennyire.


Ot 5 ev alatt megszoktak, megszerettek, te 2 honapja vagy ott, es maris kulonleges banasmodot szeretnel? Mit kepzelsz magadrol, kiralylany? Felnott emberek, el tudjak donteni, kivel akarnak baratkozni. A baratod veled van, teged szeret, veled sem elutasito a csaladja, megis mi bajod van? Idovel te is ilyen banasmodot fogsz kapni, de 2 honap utan, ugyan mar.


Bar folytasd csak a hisztit, legalabb a baratod es a csaladja is hamar rajon, kivel van dolguk, es sokaig nem leszel a kozelukben. Egyenes uton vagy afele, hogy tonkretedd az idiota hisztiddel es feltekenykedeseddel ezt a kapcsolatot. Hajra.

2015. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit érzek vele szemben. Zavar, ha ott van, az biztos. Lehet, hogy azért, mert így folyamatosan azt érzem, hogy nekik múltjuk van, és én vagyok az "új lány", akinek még bizonyítani kell és le kell tenni valamit az asztalra, hogy engem is így szeressenek, nem tudom... De kicsit olyan érzés, mintha folyamatosan az orrom alá dörgölnék a párom előző kapcsolatát. Senki se szereti az exet kerülgetni, vagy folyton az exet hallgatni, hogy ő milyen csodálatos, és kedves, és okos, és aranyos és rendes... Persze, az is benne van a pakliban, hogy őt már 5 éve ismerik, engem meg csak 4 hónapja kb, nem is tudom, mit várok... de azt biztos nem vártam volna, hogy rendszeresen az exbarátnővel kelljen "versenyeznem" és nem a barátom, hanem konkrétan a családja kegyeiért.
2015. okt. 1. 11:49
 4/50 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell versenyezned! Nem loversenyen vagy basszus, hanem parkapcsolatban.


Adj idot nekik is, hogy megismerjenek. Hagyd meg nekik a dontes jogat, hogy kivel baratkozzanak, egy ido utan teged is meg fognak ennyire szeretni, ha nem jobban, de nem x honap utan, konyorgom. Fogadd el, hogy a lany is az eletuk resze, de nem veletlenul nincs mar a baratoddal, jobb esetben beloled csaladtag lesz, mig belole mar biztos nem. Nem verseny! De ha hisztizel, feszengesz, szitod az indulatokat a csaj ellen, azzal csak ellenszenvet keltesz masokban, es pont az ellenkezojet ered el, mint amit szeretnel.

2015. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Nem várok különleges bánásmódot, de azért azt se érzem jogosnak, hogy anyós kb jobban örül neki, mint nekem... Oké, hogy Nórika a minden, ezt már kezdem megszokni, de legalább ne csinálnák ennyire nyíltan. Nem hiszem, hogy ettől királylány lennék! Nem azt akarom, hogy engem jobban szeressen, ezt 4 hónap után nem várhatom... de azt talán igen, hogy ne legyek Nórika alá sorolva a rangsorban, ha egyszer most én vagyok a "meny-jelölt".
2015. okt. 1. 11:53
 6/50 anonim ***** válasza:
Ne a családjával foglalkozz. Nem velük fogsz élni, hanem a barátoddal.
2015. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Próbálok nekik időt adni, nem is arról van szó, nem rájuk haragszom, nem belőlük van elegem... őket nem hibáztatom azért, mert szerették a párom előző barátnőjét is. Tudom, hogy idővel engem is megkedvelnek, ha türelmes leszek. Ezzel nincs is semmi gondom. Nem ebből van elegem, hanem abból, hogy az ex nem veszi észre magát, hogy odajárkál, hogy úgy viselkedik, mintha minden a régi volna, mintha neki ott lenne helye, vagy ilyesmi. Oké, barátként jön, nem úgy, mint családtag, de sokszor úgy kezelik, mintha az lenne, és ez nekem igenis fáj. Bántónak érzem.


Az igaz, hogy a barátommal fogok együtt élni, de nekem fontos, hogy jó viszonyom legyen a családjával is. Most jó velük a viszonyom, nincs is ezzel baj. Csak az zavar, hogy az exnek még jobb a viszonya velük...

2015. okt. 1. 11:58
 8/50 anonim ***** válasza:
20%

Pedig jobb, ha tulteszed magad ezen, mert tok normalis, ami tortenik. Idovel megvaltoznak a szerepek, de 5 ev baratsagot az uj baratno kedveert senki nem fog kidobni az ablakon. Norika oda megy, ahova szeretne, plane, ha szivesen varjak. Az, hogy emiatt kisebbsegi erzesed van, mert kizarolag a te fejedben krealt problema.


Ahelyett, hogy az ezen valo bosszankodasra pazarolnad az energiad, foglald le magad valami hasznosabbal.

2015. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
72%
Te még csak fél éve jársz a pasival, ők meg 5 évig jártak, szóval szerintem ezen ne edd magad... sőt... örülj h ilyen normális a családja!
2015. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez engem is zavarna! Nem is értem a többi válaszolót, szerintem semelyik nem volt még ilyen helyzetben. Egyáltalán nem reagálod túl.


Ez már nem arról szól hogy kissebbségi érzésed van és te vagy a hibás. Itt a fiúnak kéne a srkára lépni, és megbeszélni a szüleivel, meg a tesóival hogy az exe már nem "családtag", legyenek szívesek nem ennyire nyiltan tartani a kapcsolatot, illetve legyenek tekinettel az új nőjére aki te vagy.

Egyébként ez nem jó a fiúnak sem, hogy lehet úgy koncentrálniaz új nőre, meg az új kapcsolatba belevinni az energiát, hogyha ilyen szinten ott lebzsel az ex? Kit érdekel hogy 5 évig voltak együtt? Vége nem? Akkor mit keres ott egyfolytában?

Egyáltalán nincs tekintettel rád se a család, sem a párod.

Lehet hogy össze akarják megint hozni a két fiatalt?


A párod egyébként tuti nem szereti már? Vajon nincs még egy két kósza nosztalgia dugás köztük?


SZóval ez nem normális!!!

2015. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!