Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy magamnak is hazudok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy magamnak is hazudok? Szakítanom kellene vele? Vagy ebből még kialakulhat valami?

Figyelt kérdés

Van egy barátom már hónapok óta.Érdekesen találtunk egymásra, barátként kezdtük, a legnehezebb, legmagányosabb időszakomon segített át, jól esett a tudat hogy mindig számíthatunk egymásra, rengetegszer megnevettetett, és mellette úgy éreztem hogy tartozom valakihez.

Aztán pár hónapja elmondta hogy többet érez irántam és velem szeretné leélni az életét.

Furcsa pillanat volt, mert magamban rettegtem hogy ezt fogja mondani, amikor kimondta mégis melegség öntött el.Szeret, tisztel, megbecsül, ezt nem egyszer mondta és kimutatta azóta, és azt hiszem elhittem, hogy én is szeretem.

Viszont ritkán tudunk találkozni, és olyankor egyszerre örülök is hogy vele vagyok, és valahogy halványan azt is érzem hogy szeretném ha vége lenne a találkozónak, ha nem fogná a kezem, nem szeretne ennyire.Ezt a halvány érzést nem olyan régen fedeztem fel és próbáltam elnyomni, magamnak is azt hazudni hogy csak beképzelem, de az igazság az, hogy nem szeretem őt annyira, ahogy ő szeret engem, bármennyire is igyekszem hogy másképp legyen.Persze nagyon de nagyon kedvelem, imádok beszélni vele, szeretem amikor eljátsszunk olyan gondolatokkal hogy házasság, gyerekek, közös jövő, mert innen belegondolva nagyon boldog vagyok hogy egy biztos jövőt kínál kettőnknek.De abban a pillanatban amikor megfogja a kezem/derekam, vagy megpuszil/megcsókol, nem érezem a bizsergést, a mindent elsöprő szeretetet.Szeretem, de nem azzal a szenvedélyes szeretettel.

Ami miatt leginkább bűntudatom van, hogy más fiúkat is észreveszek rajta kívül, volt egy osztálytársam például akibe régen szerelmes voltam, de azzal a mindent elsöprő szerelemmel, olyannal,amit rajta kívül senkinél sem éreztem egész életemben. Aztán nem láttam mióta iskolát váltott nagyjából egy éve, az elején még tartottuk a kapcsolatot de már hosszú ideje nem hallottam felőle, annyit tudok hogy barátnője van.100%-ra tudom, hogy vele már semmi esélyem nincs és ebbe belegondolva már nem bánom, örülök hogy boldog, semmit komolyabbat nem érzek iránta barátságnál.De mégis van, hogy néha vele álmodok vagy lefekvés előtt visszasiklanak rá a gondolataim amikor nem figyelem.Bár ez mostanában már szerencsére nem szokott előfordulni,de ugyanúgy észreveszek fiúkat az utcán, vagy amikor egy rendes sráccal beszélek valamiről a munkahelyen vagy iskolában és jól érzem vele magam, elfog egy rossz érzés hogy nem kellene ilyen boldogan beszélgetnem más fiúkkal. Soha az életben nem csalnám meg senkivel sem a barátomat, de már a hasonló öntudatlan gondolatokat is bűnösnek érzem.

Mit csináljak?

Van esély rá, hogy kialakul a szerelem a barátommal? Vagy az, hogy nagyon kedvelem elég lesz rá hogy vele éljem le az életemet? Mert boldogan élnék vele,de félek hogy sosem fogom tiszta szívből szeretni.

Félek elhagyni, két okból is.Az egyik ő, a másik pedig én, mindkettőnket nagyon megviselné.Introvertáltak vagyunk, zárkózottak kevés baráttal, és így egymással osztunk meg szinte mindent.

Én túl vagyok már azon a nagyon magányos korszakonon amin átsegített, most van 4-5 barátnőm/haverom, de egyikőjükkel sem olyan bizalmas a barátságom hogy például tudjanak erről a srácról. A családommal nem jövök ki túl jól, anyában egy csepp anyai ösztön nincs, apa meg folyton dolgozik, alig látom, szóval senkivel sem tudom megbeszélni a dolgaimat, ezért is kérek itt tanácsot.

A másik ok meg a barátom, akitől rengetegszer hallottam hogy semmit nem tudna kezdeni nélkülem az életével, ha én elhagynám meg sem próbálna új barátnőt szerezni,inkább élne magányosan és elég jól ismerem ahhoz hogy tudjam, teljesen őszintén mondta ezt. Pont ezért is félnék elhagyni, nem akarom hogy szomorú legyen.

Mindketten félünk a magánytól egymás nélkül, és pont ezért utálom magam amiért nem tudom tiszta szívből szeretni amikor itt egy fiú aki szeret és tisztel engem.

Szerintetek szakítanunk kéne? Rossz ember vagyok amiért nem merem elengedni? Vagy van esély rá hogy boldogan éljünk? Kialakulhat ebből szerelem az évek alatt?

17/l



2016. aug. 27. 15:15
 1/10 anonim válasza:
Azzal kellett volna kezdened a hosszú levelet,hogy csak 17 éves vagy.
2016. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hhuuh, pontosan igaz rám is ez a sztri, van egy fiúbarátom, és ő is elmondtad hogy többet jelentek, ritkán találkozunk, de én se érzem iránta, amit te a barátod iránt. utalt rengetegszer, hogy megbecsülne, szeretne stb. de nem jöttem vele össze és te nagy hibát követtél el, nem kellene járnotok,ha ő szeret, te nem akkor csak pótlék neked, és ha eljön az "igazi" aki iránt érzed a hasadban a pillangókat, akkor elfogod hagyni őt, és darabokra töröd a szívét. ne bántsd meg ok nélkül és ne használd szemetesnek, akivel azért jársz hogy legyen párod. fájni fog a vége, sokkal jobban, mint az hogy egyedül maradnátok mindketten.

20L :)

2016. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még most szakíts, legalább is ne úgy, hogy már mással vagy a szakítást követő közeljövőben.
2016. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Mit számít a korom?


#2 Hasonló a helyzet, de én amikor járni kezdtem vele elhittem hogy szeretem, nem is mentem volna bele másképp.Talán csak azért mert kétségbe voltam esve akkoriban és csak ő volt akire számíthattam, biztonságban éreztem magam vele és volt hogy mosolyogva, "rózsaszín felhőben" feküdtem le amikor egy rossz nap után ott volt nekem, megnevettetett és éreztem hogy igen, van egy nagyszerű barátom, és szeretem.De lehet hogy akkor sem szerettem igazán, csak barátként


#3 Akkor ezen már sehogy sem tudok javítani?

Nem tudom,össze vagyok zavarodva, az egyik percben azt érzem hogy nem tudnék nélküle élni, aztán meg bűntudatom van mert bár szeretem, de nem vagyok szerelmes belé.

Eléggé összetörték ha elveszíteném, de azt hiszem a lelkiismeretemen is javítana ha elengedném, és egy idő után hozzá tudnék szokni.

De vele mi lesz? Ismerem őt, velem sem ő kezdeményezett, ha otthagyom tényleg nem fog ismerkedni más lányokkal, pedig nagyon rendes srác, és becsületes, megérdemli hogy boldog legyen.Nem lennék nagyon szemét ha otthagynám, miután ennyiszer közölte hogy rajtam kívül nem akar mást megismerni soha és hogy mennyire retteg attól hogy elhagyom?

2016. aug. 27. 16:39
 5/10 zsombor1969 ***** válasza:
Hát ezt most kétféleképpen lehet csinálni. Egy: nézzük a pillanatnyi érdekeinket, és léceljünk le. A másik, pedig hogy előrelátva nem a kémiát meg a szerelmet keressük, hanem olyat, akivel le tudnád élni az életed. Lehet kicsit radikálisak a nézeteim, de szerintem akár leélhetnétek az életeteket egymás mellett.
2016. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudod, tekintve az egész szituációt meg azt, hogy magam sem tudom mit érzek, és hogy te vagy az első és idáig egyetlen kommentelő aki ezt mondta, fogalmam sincs miért de ez a komment esett a legjobban:) Főleg, mert azóta írt itt egy idősebb lány olyan tapasztokkal amik nekem is vannak, és akinek az évek alatt kialakult az a bizonyos szikra, a fizikai vonzalom:)
2016. aug. 27. 19:02
 7/10 A kérdező kommentje:

Furcsa egy dolog ez, mikor/miután vele beszélek, és tényleg csak beszélek, minden testi kapcsolat nélkül akkor minden kétségem szertefoszlik,és azt érzem hogy igen, vele akarok élni, megöregedni, gyerekeket.

Lehetséges hogy emellé az érzés mellé a fizikai vonzalom is társuljon egy idő után?

2016. aug. 27. 19:08
 8/10 zsombor1969 ***** válasza:
Szerintem lehetséges. Mondjuk az a vicces, hogy engem mindig megköveznek a véleményemért (nem vagyok vallásnáci, csak szólok), hogy nem értek egyet az 'nem tetszik a fiú? lépjünk le!' filozófiával. Szerintem, aki mellett érzelmileg boldog vagy, amellé nem kell vonzalom, vagy meg majd lesz :)
2016. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2016. aug. 27. 20:33
 10/10 zsombor1969 ***** válasza:
Szíívesen ;) esetleg megírhatod mi lett veletek.
2016. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!