Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szakítanom kéne a barátommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne a barátommal?

Figyelt kérdés
Nagyjából négy hónapja vagyunk együtt a barátommal és én tényleg szeretem őt, de úgy érzem, hogy egy valamiben nem illünk össze, ami tönkretesz mindent. Mindenben egy hangon vagyunk, megértjük egymást, csak egy bajom van, hogy én nagyon érzékeny vagyok, és szeretném ha gyengéd lenne velem és többet törődne velem, de neki van egy bunkó humora, és állandóan megbánt. Tudom, hogy csak viccből mond dolgokat, de akkor is nagyon rosszul esik. Sokszor összevesztem miatta ezen, az elején azt mondta megpróbál miattam változtatni rajta, de azt mondta később, hogy nem megy, mert ő nem tud változtatni. Viszont ez a dolog tényleg annyira zavar, hogy nem tudok boldog lenni, pedig én tényleg szeretem őt. Velem van a baj? Jobb lenne, ha szakítanánk?

2016. jan. 14. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha boldogtalan vagy miatta, stresszes és megbántott, akkor igen.
2016. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg, addig amíg nem találtok valami megoldást, vagy próbáld meg megérteni, hogy nem feltétlenül téged akar bántani. (Amennyiben tényleg csak poénnak szánja a dolgokat.)

Emiatt nem éri meg szakítani, ha szeretitek egymást, később megbánhatod, hogy csak emiatt otthagytad.

2016. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én csak azt kérdezném, hogy ha már a kapcsolatotok elején (amikor a legfigyelmesebbnek kellene lennie) is bánt (még ha nem is szándékosan, de tudja, hogy a stílusa bántó neked), akkor mi lesz később???

Ha most ezt "lenyeled", akkor később, ha már "nyeregben" is érzi magát, akkor mit fog megengedni magának és te mit fogsz még eltűrni tőle? Miben fogod még alárendelni magad?

Ezzel csak azt üzened neki, hogy neki semmit nem kell tennie a kapcsolatotokért, különben is, veled bármit meg lehet csinálni.

Jobb most szakítani, amíg még friss a kapcsolat, minél jobban belebonyolódsz, annál nehezebb lesz és annál többet szenvedsz majd.

Különben is, aki tényleg szeret, az nem bánt.

2016. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Például miket mond? Sokszor a tettek többet mutatnak mint a szavak.

Talán azért mond olyanokat mert ezzel próbál minél kevesebb támadási felületet magán, tudod védi magát a világtól.

De, ha mindezek mellett szerelmes szemekkel néz rád és nagyon szereti amikor átöleled meg úgy közel lenni hozzád akkor nincs miért aggódnod. Legfeljebb szólj neki, hogy most már elég a dologból mert már nem vicces számodra.

Ha perverzek vagytok akkor azt is közölheted vele, hogy a puncidnál törleszthet a nyelvével és már nyomod is magad alá... :D

2016. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
4 havonta uj pasi? jo uton haladsz ribi fele
2016. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Arra lennék kíváncsi, hogy ha ilyen érzékeny lelkű vagy, akkor egyáltalán miért jöttél vele össze? Ez a fajta humor azonnal kiderül ismerkedéskor, szóval tudnod kellett róla.. Ő ilyen típus, én is ilyen csipkelődős majom vagyok, a barátom is az. Ha épp érzékenyebb pillanatomban vagyok, és esetleg rosszulesik, akkor leállítom magam azzal, hogy előhozom mindazon emlékeket, amikor valami nagyon szép gesztussal fejezte ki, mennyire szeret (nem kell nagy dolgokra gondolni, de egyszerűen látom, tudom és érzem, hogy szeret) - hiszen ha tudod, hogy amúgy szeret, tudod, hogy viccel, akkor miért esik mégis rosszul? Tiszta hülyeség.


Arra nem gondoltál, hogy esetleg megedzd egy kicsit azt a mimóza lelked? Valószínűleg megkönnyítené az életed.. Ha más nem, akkor észérvekkel és logikával győzd meg magad.


De ha ez sem megy, és továbbra is boldogtalan vagy és sajnálod magad, akkor inkább lépj és keress valakit, akivel jobban összeilletek.

2016. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
nekem is ilyen barátom van, ő egy falusi fiú, és nem tudja, hol a humornak a határa, és mikor kezdődik a sértés. Engem is meg szokott bántani, meg beszólogat, ami őszerinte figyelmeztetés vagy jelzés, szerintem meg k.va nagy bunkóság. Igyekszik változtatni, de nem érti egyszerűen, hol a bibi...
2016. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Például mikor mondok neki valami kedveset, olyat mond, hogy kopjak le. Szerintem ez már rég túlmegy a poénkodás határán, de lehet csak velem van a baj.

Azt tudom, hogy szeret és ő ezt az egészet egyáltalán nem komolyan mondja és poénnek fogja fel, de akkor is rosszul esik. Van mikor gyengéd velem és aranyos dolgokat mond, de közben meg ilyeneket is.

2016. jan. 15. 16:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Mikor először megismertem, akkor nem ilyen volt, csak gondolom idővel egyre inkább elengedte magát és ilyen valójában. De szerintem az ismerkedések elején mindenki próbálja a legjobb énjét mutatni, gondolom az elején azért nem mutatkozott bunkónak.
2016. jan. 15. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!