Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az introvertált...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az introvertált személyiség hátrány?

Figyelt kérdés

Speciel imádom a személyiségem, ez én vagyok és majdnem minden részét szeretem az introvertáltságnak.

(Aki nem tudná az mi,

[link] )

De ez lehet, hogy hátrány?

mert a nehezen barátkozó pont részébe az is beletartozik, hogy nem tudok uj emberekkel beszélni, mintha hang sem jönne ki a torkomon.

Szóval ez úgy az ismerkedésben nagy hátrány? Ugy vettem eszre, hogy az embereknek kevésbé vagyok emiatt szimpatikus.



2016. okt. 1. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Elképesztő nagy hátrány igen. Pláne, ha elhiszed azt a sok sz@.rt, amit az extrok rád zúdítanak. Hogy beteg vagy, defektes, életképtelen ésatöbbi. Sosem fogsz tudni igazán beilleszkedni a társadalomba, mert csak minden 4. ember intro. Én is szeretem a személyiségem, de nagyon könnyen egy nagy szenvedéssé fajulhat az életed.
2016. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Háááát... őőő, köszi.
2016. okt. 1. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos - szintén erősen introvertált emberként - azt kell mondanom, hogy az 1-esnek igaza van. Ez a társadalom az extrovertált embereknek kedvez, és ha te nem olyan vagy, akkor az erőteljesen hátrány. Hiába nem vagy rosszabb ember tőle, ez a kutyát sem érdekli.


Viszont szerintem van egy járulékos előnye is: ha az ember nem dobja bele magát fejest a társas életbe, hanem úgyszólván kívülről éli meg azt, sokkal jobban átlátja, milyen sekélyesek tudnak lenni az emberek, így sokkal cinikusabb és tisztábban látó lesz átlagosan. Legalábbis ez az én személyes elméletem a dologról, amit lehet, hogy csak a savanyú szőlő-effektus szült.

2016. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, a második bekezdésed teljesen igaz. Jobban átlátjuk az összefüggéseket, az ok-okozatokat, és az érzelmeket is sokkal inkább értékeljük, ami manapság ugye már szégyenszámba megy, hogy valaki például szomorú vagy neadjisten tud sírni. Viszont leírtad a hátrányt is. Az érzelmeket, élethelyzeteket, szituációkat pusztán kívülről éled meg, mintha egy filmet néznél, mintha ott se lennél az adott beszélgetésben vagy helyzetben, mert nem érzed magadénak az emberek többségének felfogását, motivációját, problémáit. Túl sekélyesek számodra, de a saját világot úgymond nem tudod kiélni, mert nincs kivel. Aki hasonló is hozzád, titkolni fogja társaságban, lévén a társadalom lenézi az ilyen embereket, azt meg ki akarja. Így jó eséllyel egyáltalán vagy csak részben lesz párkapcsolati életed, kevés ismerősöd, barátod lesz (ami alapjáraton nem baj, mert elég, ha levesszük azt a kis problémát, hogy ebben a korrupt sz.r országban minden a kapcsolati tőkén múlik), gyakorlatilag vegetálsz mindenfajta motiváció és életcél nélkül. Aztán fiatal korodban azon kapod magad, hogy elmerültél a depresszióban. Ez a szomorú valóság.
2016. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
vegyük azt számításba, hogy a társadalom az extrovertáltaknak való, mi introvertáltak, magasról tettünk rá a történelemben mindíg is. Melyikünket érdekli a társadalmi problémák? Én pl csak magaméval foglalkozok. Igaz, egyedül is vagyok. :(
2016. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is befelébb forduló vagyok, igazából rohadtul nem érdekel az emberek véleménye. Van pár ember, akivel beszélek, jóban vagyok velük, de egyébként pl. iskolatársaim/osztálytársaim rohadtul nem érdekelnek (egyáltalán nem illek oda.), olyan semmis számomra a suli. 16f
2016. okt. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az introvertáltság egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem tud/akar az ember semmit kezdeni másokkal, mégkevésbé azt, hogy tesz a társadalomra, vagy egyenesen utálja az embereket. ezek teljesen más szociális disfunkciók és fóbiák kórképei, amik legfeljebb fakadhatnak az introvertáltság hibás kezeléséből, de nem azonosak az introvertáltsaggal és nem törvényszerű jellemzői minden introvertáltnak.


az introvertáltság azt jelenti, hogy inkább csendesen, szűk körben, vagy egyedül, a gondolataidban elmélyülve jobban érzed magad és inkább így töltődsz fel, míg az extrovertáltak inkább nagyobb társaságban, a figyelem középpontjában érzik jól magukat. de egyik sem zárja ki, hogy a másik szerepben és helyzetben is tudjon az ember boldogulni, csak meg kell tanulni minden helyzetet a helyén kezelni.


érdemes elolvasni az Introvert Advantage című könyvet, ami úgy tudom, hogy magyarul sajnos nem jelent meg, csak az alábbi szemle formájában érhető el:

[link]


ahogyan az említett könyv szerzője is megfogalmazza, az introvertáltság (akárcsak bármely más adottság) éppúgy lehet előny is, mint hátrány. meg ismerni és meg kell tanulni (jól) élni vele, hogy a hasznodra tudd fordítani.

2016. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!