Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanacsot szeretnek kerni,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Santana_33 kérdése:

Tanacsot szeretnek kerni, valaki volt hasonlo helyzetben, szerintetek mit kene csinalnom?

Figyelt kérdés
Testileg es mentalisan is tonkretett az elso baratnom, 5 evig voltunk egy par 13-18 eves korunkig. A lany megcsalt 5 ev utan volt egy nehez idoszaka azzal nagyarazta es szakitottunk minden kapcsolatot megszakitottam vele egyik naprol a masikra ennek mar 2 eve. Azota teljes leepulesen mentem keresztul. A leheto legjobb partnert talaltam meg benne teljesen kiegeszitettuk egymast, igazi alomno volt kicsi koratol kezdve mindenki a laba elott hevert megis engem valasztott egy vezna kockat aki eleg introvertalt. Fogalmam sincs hogy miert vagy hogy tortent de a lany folyamatosan kereste a tarsasagom es egyszer csak osszejottunk. Lehet hogy a szemelyisegebe van kodolva hogy segitse a szerencsetleneket meg az elesetteket, mert akivel megcsalt az is hasonloan nyomi volt mint en abban az idoben es a mostani baratja se valami nagy szam akar csak en vagy az akivel megcsalt. Teljes szemelyisegvaltozason mentem keresztul amikor egyutt voltunk folyamatosan terelt egy jobb elet fele, miatta hagytam abba a jatekot kezdtem el magammal es a jovommel foglalkozni, elkezdtem edzeni is a kedveert 16 evesen, a vezna nyomi kockabol egesz normalis ember valt belolem 18 eves koromra 2 ev alatt 15 kilo izmot szedtem fel, az o hatasara a focit is komolyabban vettem le is igazoltak egy jobb csapatba a tovabbtanulas is tervben volt. Tele volt energiaval a lany folyamatos lelki es szellemi tamogatassal latott el, tisztara felesegnek valo lany, barmibe vagtam bele o tamogatott ott volt szurkolt biztatott. Aztan amikor megcsalt lattam egybol hogy gond van elmondta es az okot is, azzal magyarazta hogy tulsagosan tulnottem az pcelkepzeleseit, tulsagosan magabiztos es latszolag "sebezhetetlen" vagyis olyan ember lett belolem akibe semmi kovetnivalo nincs ami persze nem igaz de ez volt a latszat. Jo fizikummal rendelkeztem, kedves, ertelmes sportolo lettem, minden lany kereste a tarsasagom es ez vezetett oda ahova, elkezdett feltekenykedni mindenkire azelott ilyenrol szo se eshetett mivel semelyik lanynak nem kellettem csak neki... amiutan megcsalt ugy ereztem nincs miert folytatnom ezt az eletmodot abbahagytam az edzotermi edzest a foci se ment mar ugy elkezdtem linkeskedni ujra jatszani suli se erdekelt ujra magabafordulo kocka lettem tudomast se vettem se a lanyrol se az eltoltott evekrol teljesen kitorolte az agyam annyira nagy fajdalom volt ez nekem. 2 ev alatt lefogytam 20 kilot elhagytam magam nem tanultam erettsegi sem ugy sikerult mint ahogy en azt gondoltam 1 evvel ezelott, az erettsegi elott szakitottunk fel evvel egyetemre se vettek fel mar 2 eve csak otthon ulok agyilag is kezdek mar leepulni pedig normalis csaladbol szarmazom anyagilag is jo helyzetben vagyunk tehat meg csak csaladi kornyezetre se lehet fogni hogy ilyen lettem. Ez a sajat nyomorusagom volt. Azota mas lanyra se birtam nezni pedig meg csak 20 eves vagyok fel eve viszont uj eselyt kaptam az elettol egy hasonlo kaliberu lany, hasonlo belso tulajdonsagokkal es ambiciokkal elkezdett kozeledni felem, nem tudom h baratkozas celjabol vagy esetleg mas oka volt ra a lenyeg hogy a sajat nyomorusagom miatt ugy megbantottam ot az eloiteleteim miatt hogy szova se all velem azota amit en teljes mertekben megertek es elfogadok de most jutottam el a melypontra, delig alszom alig eszem csak jatszom egesz nap a barstokat is elhanyagolom abbol all az eletem hogy semmi maradandot vagy olyat nem teszek ami elorebb vinne az eletben csak totyorgok egy helyben, a szokincsem is kezd szukulni, a beszed es fogalmazas keszsegem is romlik egyre tobb mindent felejtek. Szuksegem van egy olyan emberre aki motival akiert erdemes olyan dolgokat csinalni ami kivul esik a konfortzonambol, mert sajnos magamtol nem vagyok kepes a valtozasra egyszeruen ilyen vagyok. Szerintetek erdemes orvosi segitseget kerni vagy probaljak meg talalni egy ilyrb lanyz aki szeretne a mssikat jobba tenni es felkarolni csak az ilyen lanyokbol nagyon keves van. A legrosszabb az hogy tudom hogy kepes vagyok a valtozasra megsem teszem. Ez nem onsajnaltatas celjabol keszult, tisztaban vagyok vele, hogy ez az eletmod hova vezet. Aki volt hasonlo helyzetben es kilabalt belole azoknak a valaszaira varok, hogy mikent tudtak elindulni egy ilyen mely godorbol. Persze minden valasznak, tanacsnak orulnek meg azoktol is akiknek idegen ez a helyzet. Koszonom hogy vegig olvastad, Kellemes Unnepeket!
2016. dec. 27. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
elhatározás kérdése ha meg akarod oldani találni fogsz megoldást rá... én anno megfogadtam hogy edzeni fogok na de en majd otthon... aha... mindig lusta voltam nekiallni... de ha már eljutok a teremig ha már ott vagyok rendesen csinálom így meg lett oldva a gond. régen én is azért éltem hogy valakit boldoggá tegyek aztán jött a szakítás és lelki roncs lettem... meg kellett tanulnom a saját boldogsagomert is tenni... ha téged a játék tesz boldoggá tedd azt ne egy negatív dologkent fogd fel hanem hobbynak amit szabadidődben csinalsz mellette tudsz tanulni is ami meg előre visz tanulj meg egyedül is élni nehogy már egy hülye lány így tönkretegyen... egy lány... könyörgöm több millió van belőlük... csak van olyan akivel hasonló lesz :D mellesleg nehogy már egy olyan csaj miatt aki ráadásul megcsalt... nem te vesztettél hanem ő... kevesen tudnak így szeretni majd lesz aki értékeli :)
2016. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már majdnem 1órája van h kiírtad a kérdést és még senki nem válaszolt,úgyh muszáj voltam írni. Tipikus. Mert mindig segíteni akarok vkinek. Csak nem mindig sikerül.

Először is vedd ki a fejed az alsófeledből és élj. Érted élj. Mert ez nem élet. Nehéz? Igen baromira nehéz. Velem is történt rossz dolog az életben,voltak nagyon rossz napjaim, vannak is mai napig. De nem szabad elhagynod magad. Keress minden napra 1. Érted? Egy okot amiért meg kell változnod. Fell kell állni. Nehéz volt, nehéz. Könnyű változtatni. K.u.r. vára nem. Nem is mondta senki h könnyű lesz. De saját magadért tedd meg. Mert már te is beláttad h ez nem vezet sehova. Ne így tengesd a napjaidat. Hanem változtass ezen. Nem muszáj gyorsan. Fokozatosan szokj le a rossz dolgokról. Gondolkodj el ezen...

Sok sikert.

2016. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi mindkettotoknek a valaszt es h elolvastatok!
2016. dec. 27. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen,de minden csak rajtad áll. 😐
2016. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod, egyik kicsit szeresd önmagad. Mármint gondolj már bele! Milyen lettél. Most kicsit láss túl azon, hogy csak egy lány miatt tetted. Gondolj bele, hogy akárhogy ő motivált, neked kellett megtenned minden egyes lépést. Te kezdted el, te é, ő pedig ott volt mint egy mankó. Biztosan nagyon szeretett, csak elmúlt. Öt év azért hosszú idő és lehet hogy nem a megcsalást kellett volna választania, de így legalább tudtodra adta, hogy ez nem mehet így tovább. Életetek egy fontos szakaszát együtt töltöttétek, tehát ezért kicsit egyértelműbb hgy miért is ragaszkodsz (vagy ragaszkodtál) ennyire hozzá. El kell engedned a múltat. DOlgozz ki egy tervet, egy stratégiát. Ne változtass gyorsan, hanem egyszerűen ütemezd be természetes "módra". Próbálj olyan tervet készíteni, ahol nagyjából csak magadra figyelsz. Először csak kezdj olvasni vagy kezdj olyat csinálni, amit akkor csináltál, amikor a lány mellett volt szabadidőd. Úgy értem amikor nem vele voltál és csináltál valamit. A számítógép persze nem tesz jó dolgokat, de ha egy kicsit is értesz hozzá, akkor nézz utána, hogy mit hogyan, próbálj gyakorolni. Aztán keress valami kurzust vagy nem tudom, hogy milyen informatikai képzések vannak. Aztán pedig nézz el buliba vagy egyszerűen ülj le egy parkban és ne csinálj semmit csak figyelj. Vagy sportolj. Fuss vagy járj valami olyan helyre ahol le tudnád vezetni a feszültséget. Kezdj azokra az évekre gondolni, amikor meg kell mindent csinálnod, amikor lesz családod vagy ilyesmi(márha akarsz). Igen, valószínűleg ijesztő a gondolat, de küzdj vele. Mutasd meg az elmédnek, az agyadnak, hogy nem épült le, hogy hasznos. Kicsit, próbálj összeszedni önbizalmat. Vagy ha nem akarsz buliba járni és már a gép előtt vagy, akkor ismerkedj neten. SZórakozz. Merj lépni.


Akarj élni!

2016. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy ezt mind leirtad, jol esett.
2016. dec. 28. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!