Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a frászt tudok tenni ebben...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a frászt tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy lány akivel szoktam beszélgetni, viszonylag gyakran. Elég gyakran felmerülő kérdés és létezik-e lány-fiú barátság. Sokan azt hozzák fel érvnek a nem mellet,hogy az egyik fél elkezd többet érezni a másik iránt. És az én esetemben is ez történt.

Bár nem az én részemről. Először enyhe utalásokat tett a kedvességemre,kinézetemre,humoromra, világ látásomra. Konkrétan nem mondta ki,de érezteti. Ma azt írta "Szeretlek!" De nem beszélgetés közben, hogy pl. "Jaj de jót nevettem, de szeretlek :D" Rám írt hogy "szeretlek" De én basszus barátságon kívül nem érzek más iránta. Próbáltam úgy tekinteni rá mint hölgyre/lányra de nem megy a részemről. Nekem ez roppant kellemetlen mármint nagyon kellemetlen. Erre még rátesz egy lapáttal, hogy OSZTÁLYTÁRS. Ha még tetszene is sem szabadna összejönni vele, mert ugye hogy tartja a mondás "Osztálytárssal nem jövünk össze, mert ha szakítotok bámulhatjátok még egymást évekig."

Hívjam el fagyira vagy valami és tisztázzuk le a dolgokat,hogy ki mit érez a másik iránt? De akkor hogy hozzam fel a témát? Nekem ez roppant kellemetlen.

Mielőtt neki állnátok kötözködni. Nem- nem volt barátnőm még. Nem érzem magam késznek rá. Nekem egy kapcsolatban az a "lényeg" hogy tudjak lelki támaszt nyújtani neki ha szüksége van rá, de ez fordítva is. És én nem tudnék lelki támaszt nyújtani most vagy még.

Előre is köszönöm a válaszokat. Aki normális választ ad az nem pontozom le. ezt fontosnak tartom kiemelni tehát nem én pontoztam le senkit! :D

Úristen ez roppant kellemetlen szerintem...

16 éves fiú



2017. máj. 31. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy tisztázd vele komoly hangnemben, vagy először csak utalgass rá kiejelentésekkel, pl. "Te vagy az egyik legjobb barátom "(de csk ha igaz), vagy "Örülök,hogy létezik fiú-lány barátság", ha nem veszi a lapot, akkor minden képpen üljetek le megbeszélni.
2017. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ő a legjobb barátom! :)

És tegyük fel,hogy nem veszi a lapot, mit mondjak egy beszélgetés folyamán neki?

2017. máj. 31. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos eleg nehez helyzetben vagy. A legegyszerubb az lenne ha megmondanad neki kerek perec hogy nem szeretnel tobbet mint baratsag. Viszont ilyenkor fent all az eselye hogy emiatt eltavolodtok egymastol. Nem igazan tudom mi lenne a jo dontes. Varj meg valaszokat hatha van aki tapasztaltabb es tud neked segiteni
2017. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És ha eltávolodnak egymástól, azzal mi lenne a baj?

A csajnak előnyére vágyna, mert ez az állapot, aminek pozitiív végkimenetele nem lesz, csak hátráltatni fogja a más fiúkkal való ismerkedésben, ráadásul csak önkínzás.

A srác szemszögéből pedig....ő barátként tekint a lányra, ő viszont nem. Ebből se barátság, se kapcsolat nem lesz, akkor végülis a semminek mi értelme?

2017. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előnyére válna-*
2017. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán butaságot mondok, de szerintem nem feltétlen neked kell feldobnod ezt a témát... Ha felhozod és közlöd vele hogy tudod hogy te tetszel neki de te köszi nem, az kicsit kellemetlen számára... :D Nyilván finomítva, de akkor is.

Ha nem közeledsz felé úgy, akkor előbb-utóbb venni fogja a lapot. Ha pedig konkrétan megmondja hogy mit érez, akkor már tudni fogod mit mondj neki és nem ér váratlanul.

Csak ha tévedsz akkor te kerülsz kellemetlen helyzetbe, ha meg nem akkor neki lesz kínos.

2017. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor konkrétan meg kell mondani neki hogy mi van?! Ebből sem én sem ő nem jön ki jól. Hát rámegy a barátság dolog, nem hiszem engem ez roppant kellemetlenül érint. Először azt gondoltam hogy anyuméktól kérek segítséget de annyira kellemetlen hogy inkább idejöttem névtelenül. Ez érdekes,eddig nem volt olyan amivel nem tudtam volna oda állni eléjük.

Nos de a lényeg amiért itt vagyunk/vagyok. Ez jó lenne? "Szia, ma délután ráérsz beszélni szeretnék veled egy fontos dologról." Erre nyílván igent mond.Persze ezt szemtől-szemben mondanám határozottan.

Majd mondom neki mondjuk: "Szerintem tisztáznunk kellene azt hogy mit is érzünk egymás felé."

Megkérdezem ő mit érez,lányoké az elsőbbség alapon.

Erre nyílván elmondja hogy szeret stb. stb..

Erre mondom "Nos igen, én nem érzek többet baráti szeretetnél, ne haragudj ez nem fog működni"

Elköszönünk és ennyi lenne a dolog.

Valahogyan már most kellemetlenül,frusztráltan érzem magam. Mondjuk ez emiatt is és a beszélgetés miatt is érthető.

Vagy valakinek valami jobb ötlete erre?

Köszönöm mindenkinek, jöhetnek még a válaszok! :)

2017. máj. 31. 22:55
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Ez elég nyílván való már. Üzenetet nem fogok kirakni és küldeni mert nem. Ez érthető szerintem.
2017. máj. 31. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!