Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt az emberek, hogy a szerelmet logikus érvekkel meglehet magyarázni?

Figyelt kérdés
Oké, hogy pszichológiailag/ pszichiátriailag ki lehet mutatni dolgokat, de ez egy különleges érzés, és a szeretettel is összefonódok, ha tudományosan nézzük akkor maximum 4 évig húzná 1 kapcsolat, és néha meglepő hogy kikbe szeretünk bele, sokszor az okot se tudva hogy miért pont belé..

2017. okt. 24. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Logikusan leírni nem lehet egy olyan érzést felépiteni mint a szerelem. Gondolj bele itt nem a fizikai helyzetről szól hanem aki hisz hogy van lélek és lélek összekapcsolódás az tudja hogy a szerelem lelkileg hat . A pszhiologia tudománya nem ismeri azt hogy érzések mert máshogy kalkulálná be robotikusan. Mi nem robotok vagyunk hanem Isten által teremtett érző lények amiknek lelke van és a lelkünk többet ér a testnél . A szerelem tüze mindd lélektől van és jön . A szeretet fizikailag és tudomány módszerével nem kapcsolható össze. Azt hiszik a tudósok kitudják mutatni biokémiával és tudománnyal hogy milyen a szerelem. Arra nincs magYarázat mint mondtam. Csak a mély szeretet ami tűzként önt el . Isten ajándéka . És ezznem átveréssel mondom meg ilyesmi. Nem hormonok játéka és nem robotizálás. Nem nem. Nézz csak rá egy szerelmes párra. Annyira szeretik egYmást érzik hogy a lelkük összefonódik mi nem látjuk ezt csak azt hogy érezzük hogy elönt és van. Ezt lehet mondani rá nem máshogy. Ennyi
2017. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress rá: Oxitocin, endorfin, dopamin, adrenalin, limbikus rendszer


A szerelem ugyan úgy leírható ezekkel mint a gyűlölet, az undor, a depresszió, az izgalom, vagy a félelem.

A neurológia az agyfolyamatokat, a pszichológia a tudattalan és a tudatos folyamatok összességét írja le. Ezekből levezethető minden.

Ha kellő információ van két emberről, akkor meg lehet mondani miért nagy vagy éppen kicsi az esélye hogy kedveljék egymást.

Nem akármiért vannak párkapcsolati tanácsadók, és szexuálpszichológusok. Az ember logikusan működik, nem random módon, mindenféle mágikus bronzkori hiedelmek szerint. Épp ezért lehetséges a viselkedést is ugyan olyan tudományos módszerekkel vizsgálni mint a fizika törvényeit.

Ezt hívják tudományos szemléletnek.


Egyeseket persze elriaszt, mert sok benne a tényszerű megállapítás, rideg, és akár kínos megállapításokhoz is vezethet a saját viselkedésünk kapcsán.

De aki szeretné ismerni a saját és egyben az összes ember viselkedésének alapjait, annak meg kell ismernie a pszichológia, és még mélyebben a neurológia tudományát.


Vagy teheti azt amit első válaszoló csinál, hogy egy képzeletbeli világot épít fel maga körül, és lázas igyekezettel tagad mindent ami a saját kis világán kívül van.


A szerelem nem különlegesebb érzés mint bármilyen érzés. Nekem mint biológiát tanuló személynek az összes érzés hihetetlenül lenyűgöző. Hisz minden agyi folyamat mögött olyan összetett rendszerek állnak, amik lenyűgözőek. Az agy egyedfejlődése során szerzett és elraktározott tapasztalatai tulajdonképpen mozgó ionok sokasága, mégis olyan absztrakt jelenségeket képes előállítani ez a temérdek ion és neurotranszmitter, mint az álom, az emlékek, az érzések, az éntudat.


A szerelem egy hihetetlenül összetett folyamat, természetesen teljes egészében még nincs leírva.


És ne bulvárkodjuk el a tudományt, senki nem állítja hogy max 4 évig húzhatná egy kapcsolat. A bulvár média szereti leegyszerűsíteni ilyen áltudományos kijelentésekre a tudomány álláspontját.


Az hogy kibe szeretünk bele erősen determinált.

Az hogy milyen mintákat látunk gyermekkorunkban a szüleinktől, a környezetünktől, gyökeresen meghatározza a jellemünket, tudattalan viselkedési mintánkat, érzelmi világunkat és ebből kifolyólag a jövőben preferált lehetséges párokat is.

2017. okt. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek ellenére én sem így tekintettem a párkapcsolatomra mikor volt barátnőm. Természetesen minden szerelmes ember sokkal magasztosabbnak éli meg a szerelmét mint ami valójában, és annak ellenére hogy tisztában voltam a tudományos hátterével a folyamatnak, nem erre koncentráltam.

Az hogy valami tudományosan magyarázva érzéketlennek és száraznak tűnhet (szerintem még így se az) nem jelenti hogy így is kell megélni.


Megmagyarázni meglehet tudományosan, kérdés hogy sokaknak érdemes-e?

Bár miért ne lenne érdemes?

A világ ismerete hatalom, és hasznos.

Miért venne el mondjuk a szex élvezetéből az, hogy leírjuk tudományosan? Vagy a nyelv tanulásának csodájából, hogy neurológiai magyarázatot adunk a mikéntjére?

A világot a tudomány a klasszikus értelemben megfosztja a csodáktól, de helyette egy olyan mély szemléletet ad, ami minden képzeletet túlszárnyal, és a megértés élményével gazdagítja az embert.

2017. okt. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Mit értesz az alatt, hogy " a szerelmet... megmagyarázni"?

Megmagyarázni azt, hogy miért épp abba vagy szerelmes akibe?... vagy úgy általában a szerelem jelenségét... (amit elsősorban pontosítani kellene)

...Szóval azért hiszik, mert vannak egyszerű esetek, amikor korábbi megfigyelésekből levont következtetések alapján tett előrejelzések teljesülnek. Szerintem ez leginkább szélsőségesen egyszerű gondolkodású, érzelmi világú embernél lehet igaz. (Az "egyszerű"-t nem mint szintet értem, hanem mint megismerhetőséget) A szerelemhez viszont legalább két ember kell. Ha a másik már nem olyan kiismerhető, az egész rendszer válik kiismerhetetlenné.


Persze ha evolúciósan gondolkodunk, ami ugyebár minden viselkedésformát a szelekció logikájával magyaráz könnyen eljutunk a szerelem ilyen értelemben vett logikus voltáig. De attól még nem fogunk tudni pontos előrejelzést adni, csak annyit mondunk, hogy amit érzünk az logikus, mert így működik az evolúció. Pl.: a szülő gyermeke felé, végtelen megkérdőjelezhetetlen szerelmet érez - ez evolúciós szemlélettel teljesen logikus.


2-es, 3-as


A "szerelmes"-nek nevezett állapot fiziológiai és pszichikai jelenségeinek tudományos jellegű leírása nem magyarázza a "miért"-et.

Az előélet, a velünk született tulajdonságaink igen, de....

az életünk során bennünket ért hatások kezelhetetlen mennyiségűek tudományosan. Lehet okoskodni pszichológusoknak utólag, de semmilyen előrejelzésről nem állítják, hogy 100%os valószínűség. Az egyéb valószínűségi értékek az egyén számára pedig pont nem mondanak semmi használhatót.

A pszichológus agyi teljesítménye is véges, hátmég az információ, amit be tud szerezni a kérdéses helyzetről.

2017. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!