Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok vagy merek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok vagy merek szerelmesnek lenni? Szerintetek mi lehet most velem? Veletek volt már ehhez hasonló dologban részetek?

Figyelt kérdés

Első kapcsolatom ez és sajnos nem érzem a szerelmet, pedig régebben éreztem kétszer is. Akkor mindkét alkalom szörnyen ért véget. Ezzel a lánnyal (18) jó minden ha neten beszélünk, ha személyesen van jelen a másik, még meg is beszélünk mindent, amit a másikunk miatt tennénk vagy róla gondolnánk, szóval ez egy racionális kapcsolat és nem is lógunk egymás nyakán, heti egyszer tudunk találkozni. Addig mindketten suliban vagyunk, a haverokkal vagyunk, illetve a hobbijainknak élünk. (A hobbik miatt félek is, mert teljesen eltérőek.) De miért nem érzem a rózsaszín ködöt? Talán közük van a régi visszautasításaimnak ahhoz, hogy ne merjek vagy ne tudjak szerelmesnek lenni és csak (talán) vonzódni tudjak hozzá? Már ha ez az lenne. Mit lehetne ezzel kezdeni? Mert ezen kívül minden megvan és mindig boldognak akarom látni, szóval szeretem, ami szerintem nem egyenlő a szerelemmel. Csak nem tudom, hogy ez miféle lenne, mert szeretni sem tudok könnyen, hát még kimutatni vagy esetleg kimondani. Képtelen vagyok ezekre.

Bocsi, ha hosszú és kacifántos lett! 20/f



2018. febr. 17. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy az van hogy nem vagy szerelmes,vagy az van hogy nem mersz teret engedni az érzéseidnek. Bár szerintem az érzések annyira nem kontrollálhatóak. Nyilván van viszonyítási alapod a szerelemben az előző kapcsolataidban, tehát tudod hogy milyen amikor az vagy.Szerelmesnek nem merni meg tudni kell hanem lenni. Innentől már rajtad áll hogy vagy ebben a jónak mondott kapcsolatban, elég ez neked,vagy mást akarsz,mert ismered már azt hogy milyen lehetne.

Az érzéseidről tudnod kell beszélni, épp ezért a legjobb gyakorlás indulásnak az lenne ha leülnél a lányzóval és elmondanád neki őszintén a kétségeid. Mert vannak, különben nem pörögnél ezen. Gondold át.

Sok sikert:-) 27/l

2018. febr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Eddig még nem volt kapcsolatom, de (számomra) annál durvább dolgokban volt részem, amit nem szívesen írok le. Az érzéseim iránta nem tudom, hogy mik. Amikor együtt vagyunk, akkor csodásan érzem magamat, de nem annyira vagyok elvakult, mint ha szerelmesként körülöttem lenne a rózsaszín köd. De akkor így hogyan merhetnék teret adni az érzéseimnek? Mert nem jó az szerintem, ha megpróbáljuk elnyomni és ezen szeretnék javítani, hogy inkább az előtérbe tenném, ha lenne rá valami mód.
2018. febr. 17. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Először kijavítom a kérdésed: Veletek volt már ehhez hasonló dologban részetek? Nektek volt-e már stb. Ugye, így helyes?

Ami a kapcsolatodat, az érzéseidet illeti: szerintem egyszerűen csak a barátodnak érzed ezt a lányt, nem kell ebbe szerelmet belelátni, nem tudom, a lány hogyan viszonyul hozzád, de jobb lenne őt is tájékoztatni arról, hogy te inkább csak baráti érzéseket érzel iránta, és akkor maradjatok is csak ennyiben, ne legyen több, viszont amit írsz, hogy valamiféle csúnya dolgokban vagy benne (remélem, nem kábítószer), azt mielőbb hagyd abba, amíg még abba tudod hagyni. Esetleg erről is beszélhetnél ezzel a lánnyal, hogy segítsenek neked leszokni róla.A közös jó programok biztos segítenek benne, de ha fiúba találsz normálisat, akkor velük is mehetnél például különböző túrákra, a kék túra útvonalnak járjátok be egyes részeit. Normális gyerekekkel barátkozzál!!!

2018. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a megfelelő emberrel vagy együtt:D Vele egyből lenne óriási nagy vonzalom, lángoló, szenvedélyes tűz. Ami érte égne. Lehet, hogy amiket éreztél, az csak fellángolás volt.

Amúgy fogalmam sincs.

2018. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*nem rajongsz már úgy érte, nincs az a tűz, de talán keress olyat, akivel/nél megvan;

Aki képes belőled kiváltani.

2018. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*mert most ezen gyötrődsz, gyötröd magadat egy picit; kérdőjelek vannak benned, lehet, hogy olyan semmilyennek találod, nem unod őt, de nem vált ki belőled semmit; de keresni kéne talán olyat, akinél/vel nincs ez a kétely, hogy akár 50 évig, vagy még tovább is el tudod képzelni, hogy együtt legyetek.

És pl lobogjon a tűz.

2018. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem unom, ilyenről szó sincs. Csak személyesen érzem, neten valahogy olyan átlagos lett. Ott meg tudtam szokni, hogy egy gyönyörű lány pont engem választott. Talán az önbizalom hiány miatt nem tud még előjönni ez a szenvedély, mert nem tudtam még elfogadni, hogy amíg mások jót röhögtek rajtam, addig ő szeretne velem lenni.
2018. febr. 18. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!