Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mostanában mindenki ellenzi, ha pl a 15 évesek járnak, mikor nem is olyan régen 16 évesen már házasok voltak az emberek, és gyerekük is volt?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a társadalmi érettség ma erősen kitolódott. Akkoriban egy jánynak az volt a társadalmi szerepe, hogy mihelyt nemileg éretté vált, szüljön gyereket (hiszen a nagy gyerekhalandóság miatt csak kevesen maradtak meg életben és érték meg a felnőtt kort), tartsa rendben a házat s főzzön az urára. A férfinak meg az volt a dolga, hogy keresse meg a napi betevőt a családnak, legyen az a munka ganéjhordás, kubik vagy szőlőkapálás. Írni is elég volt annyi, ha keresztet tett a neve helyére.
2018. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen ez kötelesség, elvárás volt mindenféle érzelem nélkül, ma meg romantikus alapú. Akik meg a kamaszkori járást ellenzik azok úgy vannak vele, hogy "ennyi idősen nem lehetnek szerelmesek".
2018. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen a többség nem szerelemből volt együtt, erre jó példa a párom nagyszülei voltak akik külön ágyban aludtak életük végéig. Ilyen "muszáj" alapon kerültek össze, hiába mást szerettek,a család döntött ott is.
2018. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"16 évesen már házasok voltak az emberek, és gyerekük is volt"

Igaz, de el tudták tartani magukat - és gyerekeiket is.

2018. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok mindent változott kb 10 eve voltam 15 éves akkor is csajoztam meg fogtam egy lány kezét, mindig meg akartam dugni is csak azt sem tudtam miről beszélek...őszintén szólva szép volt nagyon szép ez az időszak.
2018. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kedves #5. Szerintem itt most nem a 10 évvel ezelőttről van szó. Hanem még annál is régebben, nem tudom mennyire tanultál törit 10 évvel ezelőtt, de régebben a 18-20 éves lány már vén lány volt. Olyan idősen csoda, ha akadt párja. Ilyen 14-16 évesen már gyereket szültek.
2018. ápr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!