Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne görcsöljek mindenre...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne görcsöljek mindenre rá? Már a kapcsolatom is rámegy erre

Figyelt kérdés

Akármi történik, állandóan azt magyarázom be magamnak, hogy a barátom tuti megcsal. Minden apró dolgot képes vagyok jelnek venni.

Ha elmegyünk ketten vagy baráti társasággal valahova nem tudom jól érezni magam. Már attól is ideges leszek ha csak ránéz egy másik lányra.

Ha szóba áll egy lánnyal (eléggé közvetlen ember) én már azon agyalok, hogy biztos el fog miatta hagyni mert sokkal többet lát benne mint bennem.

Ez igazából nem tudom mitől alakult ki, előző barátom eléggé levitte az önbizalmam... azóta sem tudott semmi hatására vissza épülni. Az életben tény és való nem értem még el annyit mint barátom, ez rosszul esik és ettől is azt érzem, sokkal jobbakat is megkaphatna nálam :(

Alapból is olyan vagyok, hogy mindent szeretek előre tudni és megtervezni, különben képes vagyok a legrosszabra gondolni.

Egy csepp spontaneitás nincsen bennem. Ezen hogy lehetne változtatni?

Barátom nagyon spontán és neki ez hiányzik is.

Talán ezért is van az, hogy elment egy haverjával, annak barátnőjével és még 3 lánnyal egy programra ahova én nem tudtam menni. És sokkal jobban érezte magát mint ha én ott lettem volna és csak mindenen veszekedtem volna vele. (Tegyük hozzá az a csaj nem bír engem, ezért vitte a barátnőit magukkal..)

Én is a legjobb barátnőimmel sokkal jobban el tudom magam engedni mint barátommal. Nem tudom, szerintetek mitől van ez?

Mikor jó kedvem van semmi gond nincs, tök jol elvagyunk. De ha kicsit is változik az elképzelésem már be vagyok mellette feszülve.

Valamint amikor nem vele vagyok is csak arra tudok gondolni, hogy biztos megcsal.


Ha meg szeretném sűrgősen menteni a kapcsolatomat, és meg szeretnék javulni ezen a téren akkor hogyan tehetném minél gyorsabban?


L



2018. aug. 16. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát így csak elveszíteni fogod.

Sürgősen keress pszichológust aki segít kijutni ebből a gödörből amit egyre csak mélyebbre ásol magadnak.

Exem is ezt cseszte el...

2018. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Van 1-2 szakmai kérdésem: Az exeddel való szakítás után mennyi idő telt el, mielőtt összejöttél a mostani barátoddal? Mivel húzta le az önbizalmadat az a srác? A jelenlegi pasid adott rá valaha okot, hogy ne bízz benne? Érzed rajta, hogy szeret? Azt látom, hogy magadban, sem a pasikban nem bízol, szerintem túl korán ugrottál bele az új kapcsolatba. Ha van egy összetört Trabantod, akkor nem az a megoldás, hogy letakarjuk egy csilli-villi huzattal és azzal áltatjuk magunkat és másokat is, hogy a huzat egy tök új Ferrarit rejt. Nem tudom érthető-e. Sajnos egészséges önbizalmat az egyik legnehezebb dolog szerezni. Egyedül nem is igazán szokott menni. Az lényegében tök mindegy, hogy szakember vagy a párod, esetleg a barátnőd adja a segítséget, a lényeg, hogy minél előbb kilábalj ebből, mert idővel az, hogy elveszíted barátodat, a legenyhébb dolog lesz a történetben. Örülj, hogy az idióta exed után találtál egy normális pasit és ennyi.
2018. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem telt el kevés idő, biztos hogy nem az a gond.

Az előző barátommal évekig együtt voltunk, állítólag szeretett, de mindig csesztetésből beszólogatott akár a testemre akár úgy rám. Kesőbb bevallotta azért csinálta, mert így akarta elérni, hogy ne legyen önbizalmam és ne keressek magamnak jobbat. Mostmár ha a jelenlegi barátom dicsér egyszerűen nem tudom neki sem elhinni ezért..

Ha együtt vagyunk érzem rajta hogy szeret.

Attól nem bízok benne mert ilyen a természete, ilyen közvetlen.

Valamint most így, hogy elment nélkülem így pláne nem tudom mi lesz velünk mert szeretem de most nagyon elvesztettem a bizalmam felé.

Jártam pszichológushoz, próbálnak segíteni a rokonaim, stb de ameddig mint külsőleg és belsőleg olyan nem leszek amilyen szeretnék lenni, szerintem addig ugyan így nem lesz önbizalmam. :(

2018. aug. 17. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem az időtől függ, hogy mikor zártunk le egy kapcsolatot vagy a kapcsolat okozta sebek mikor enyhülnek és múlnak el, hanem magadban, érzelmileg mikor teszed helyre. Lehet, hogy elcsépelten hangzik, de amíg magadat nem fogadod el, addig vagy más se fog elfogadni vagy hiába fogad el, te nem fogod értékelni és elhinni. Jól érzed, neked kell magadban megoldani ezt a kérdést, ha segítséggel is. Csinálj olyan dolgokat, ami önbizalmat adhat: járj edzeni, változtasd meg a hajad színét, stílusát...bármi, keresd meg, hogy miben vagy jó, ez lehet hobbi, meló, mert ilyenkor a sikerélmények a legfontosabbak. Egyébként sajnos az nem segít, hogy az ismerősök, a család és a párod minden nap elmondják, hogy te szép vagy meg okos..stb..., az önbizalmat tekintve még nem vagy azon a szinten, hogy ez tényleg segítsen. Az első lépés az, hogy meg kell értened, hogy a párod és senki más sem különb nálad, lehet, hogy úgy látszik, és úgy is érzed, de nincs így. Gondold végig és akár írd fel a jó dolgokat az életedben, miket értél el eddig, milyen sikereid voltak, miért lehetsz hálás a sorsnak...stb. Hidd el, hogy több dolog fog eszedbe jutni, mint gondolnád. Fontos, hogy próbáld megoldani a dolgokat, mert ezután jön majd az, hogy- akár tudat alatt- érzelmileg zsarolod a párodat, lelkiismeretfurdalást próbálsz benne kelteni, a feszültségeket rajta vezeted le, és ehhez hasonló dolgok. Mondonom sem kell, hogy ez mihez vezethet. Átérzem a helyzetedet, az önbizalomhiány nagyon sok dolgot el tud rontani, minden téren. Látod, ezért mondjuk, hogy, aki nem áll készen egy kapcsolatra, az ne kezdjen bele semmibe. Ezt az exedre értem, neki legalább annyi önbizalomhiánya volt, mint most neked. Fel a fejjel, sok sikert, és kitartást.
2018. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!