Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje lenne végleg elfelejteni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ideje lenne végleg elfelejteni? (Cigi, drog, alkohol)

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy van egy fiú osztálytársam, akit nagyon kedvelek, és ő is add jeleket, csak egy problémám van... Cigi, drog, alkohol... Ezek közül egyiket se bírom elviselni, a cigitől a szagától is rosszul vagyok, nem durván használja őket, de félek hogy később csak rosszabb lenne neki..ti hogy kezelitek az ilyen fiúkat? Ha összejönnénk tudnák rá hatást gyakorolni, hogy hagyjon fel ezekkel?

19F/18L



2019. máj. 17. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy lefogja tenni az összeset. Talán ritkábban használná, de nem szokna le.
2019. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
18 évesen nálam főleg a kábítószer volt a probléma, igaz szerencsére csak pár hónapig éltem vele, aztán beleszerettem egy lányba és teljesen leálltam róla, a szerelem sokkal fontosabb mint a drog. Vagyis ha a srác tudja hogy viszonyulsz ezekhez és tényleg szeretne tőled valamit akkor leállna, hisz fontos lennél neki. Meg te se egy szétcsapott, fura pupillájú, cigiszagú srácot akarsz bemutatni otthon. Szüleid fényt kapnának.
2019. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem éri meg.

Nem hiszem, hogy tudnál rá elegendő hatást gyakorolni, ez nem is a te dolgod kéne, hogy legyen. Rosszabb esetben még ő csábít bele a rosszba.

Nálam kizáró ok, ha valaki ezekkel él. Hihetetlen módon lerombolják az embert lelkileg és fizikailag.

18/L

2019. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hagynám. Egyszer el lehet neki mondani, de ha őt magát zavarnák ezek a cuccok, nem élne velük. Ha miattad hagy fel velük, akkor pedig egyrészt ez nem túl tartós általában (mert nem saját elhatározásából állt le) és pl veszekedéskor valószínűleg a fejedhez vágná, hogy ezt is megtette miattad, bezzeg te...(itt behelyettesíthető a ... bármivel). Ha nagyon durván tolja valamelyiket, akkor lejönni se lesz egyszerű róla, azért is nagy eséllyel te leszel a hibás, amiért pl rosszul érzi magát a nikotinhiánytól.
2019. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy lehetetlen az, hogy valaki tartósan abbahagyja az ilyenek használatát egy lány/fiú miatt. Viszont szerintem ez viszonylag ritkább. Meg egy ideig csak abba tudná hagyni, de szerintem elég nagy eséllyel idővel újra abba fog menekülni. Szóval szerintem ha valaki nem látja be ő maga, hogy ez így nem jó, és változtatni kell, akkor csinálhatsz te bármit, tartósan nem fogja letenni ezeket.
2019. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valami miatt csinálja, és hogy feljött ez a kérdés benned, az nem hiába történt. Ezt hívják megérzésnek, érzel egy dolgot a torkodban, hogy valami nem igazán passzol. Érdemes figyelni rá és komolyan venni, ugyanis az az érzelmektől elkülönülve működik.


Magának kell belátnia hogy lekéne tennie őket, vagy a drogot elhagyva a többit is jóval inkább visszavenni, mert megérti hogy károsak, nem érzi jól magát a használatukkal vagy nem akarja hogy kihasson a kapcsolataira. Ilyen esetben rögtön arra gondol az ember, hogy mentális gondja lehet-e ezek mellett, és az is könnyen elképzelhető. Ekkor pedig egy nagyon csúnya élményed lehet, ami az egész életedre kihathat, ezért is fokozottan érdemes figyelned. Jól írta valaki, hogy mentálisan és lelkileg teljesen letudnak rombolni akár néhány hét/hónap alatt, úgy, hogy lehet évek kellenek míg újra megtalálod önmagad.


Elég például a legegyértelműbb esetre gondolni, hogy összejöttök, mondjuk a hátad mögött folytatja, de neked azt mondja befejezte. Folyamatosan manipulálna és hazudna, ha pedig egy időben elakarnád hagyni, akkor azzal fenyegetne hogy újra a szerekhez nyúl vagy megöli magát. Elég elterjedt történet, jóval többször megesik ilyesmi mint gondolnánk. Lehet sötétebben néztem a helyzetet mint ami valójában, de ennyi infó alapján ezek ugrottak be. Nem vagy felelős azért hogy más felnőtt emberek hogy élik az életüket, nem vagy megmentője senkinek. Aki ezt elvárja mástól, az hihetetlenül önző és csak magára tud gondolni, akarva vagy akaratlanul akár tönkretéve a másikat.

2019. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Ahelyett talán hogy konspirálgatnál hogy mégis miért csinálja és miként reagálna ha egy lány közbelépne, talán megkérdezhetnéd. Én is hasonló cipőben járok, évekig dohányoztam, nagyon sokat ittam/iszok és néha használok füvet/nyugtatót. Velem például az a helyzet, hogy a cigit magamtól raktam le, mert rájöttem hogy káros és nem egy jó vállalkozás. Az alkohollal más a helyzet. Nem gondolom hogy nagyon erős függőségem lenne, de nem érdemes tagadni hogy függő vagyok. Főként azért iszok mert nem kapok figyelmet vagy szeretetet, nincs aki motiválna. Határozottan azt érzem hogy hátra tudnám hagyni, volt rá példa hogy egy kapcsolatom során amikor szeretve voltam egyszerűen azt éreztem hogy nincs többé erre szükségem. Aztán a droggal az a helyzet, hogy nagyban függ attól milyen szert fogyaszt. Ha csak fű, akkor nincs miért aggódnod. Azt valószínűleg egyik napról a másikra el tudja dobni. Szóval azt tanácsolom hogy mielőtt messzemenő következtetéseket vonsz le, idegenek válaszaiból hogy ő mégis mit tenne, talán kérdezd meg őt. Hogy miért csinálja, mit gondol erről stb stb. :)
2019. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

csak egy problémám van... Cigi, drog, alkohol.


Matekkal hogy állsz? :-))

2019. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El fogok gondolkodni a dolgokon, és a legjobban cselekedni.
2019. máj. 18. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket mind nem fogja abbahagyni a kedvedért.

Ha összejöttök max egy idő után rákapsz te is valamelyikre és szépen lehúz magával a srác.

Nem érdemes összejönni valakivel akinek sokat kéne változnia, hogy megfeleljen az elképzeléseidnek. Olyat keress aki nagyjából megfelel, mert még ott is kiderülnek majd idővel dolgok amik nem tetszenek.


Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim. Az említett negatívumokat mind csináltam sokáig.


F/38

2019. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!