Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A barátom viselkedése megijesz...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom viselkedése megijeszt és nem tudom, hogy segíthetnék neki. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, barátom idősebb nálam 3 évvel. 2 éves koromban találkoztunk egy játszótéren, szó szerint első látásra szerelem volt. Vele nőttem fel, mindig ott volt, együtt csináltunk mindent, a szüleink is jóban vannak. Nem is csoda, hiszen ugyanolyanok. Anyáék ügyvédek, a barátom szülei elváltak, az édesanyja külföldön kezdett új életet az új férjével, sikeres üzletasszony. Az apja pedig belsőépítész a mostani feleségével együtt, velük éla barátom. Sosem foglalkoznak vele, mindig csak dolgoznak, utaznak munkaügyben, megbeszélésre mennek, a klubba mennek a barátaikkal stb. És ez nagyon meglátszik a viselkedésén. Amióta az apja tavaly elvette feleségül a barátnőjét, azóta kezelhetetlen. Nagyon sok a balhé náluk, mert állandóan visszabeszél, hétvégén mindig buli van, ha házibulikat rendez az apja tudta nélkül, és benne van illegális dolgokban is. Cigizik, iszik és drogozni is szokott, ha nagyon kivan. Akkor füvezik vagy szerez valahonnan rivotrilt és azt szedi be. Egyre többször van olyan, hogy az éjszaka közepén átjön (van kulcsa a házunkhoz) sírva, hogy rosszul van és nem tud aludni. Sosem mondja el, hogy ilyenkor mi a baj, csak befekszik mellém az ágyba, hozzám bújik, én simagotam aztán egyszer csak elalszik. Múltkor azonban ezeknél is rosszabb dolog történt. Reggel, amikor még aludt, akkor megláttam a vágásokat a kezén. Nagyon megijedtem, nem tettem szóvá, nem céloztam rá, de az érzéseimet nem tudom elfedni, főleg nem előtte,ezert tudja, vagy sejti, hogy láttam. Borzasztóan aggódom érte, mert nem tudom, hogyan segíthetnék, de ez az egsész egyre kilátástalanabb lesz. Mi lesz így vele? Nem hagyhatom, hogy elkallódjon. Nagyon okos, több nyelven beszél, versenyeket nyer, a bizonyíványa lehetne kitűnő, ha az iskolában nem készítené ki a rajz és énektanárt. Utálja őket, megalázóan beszél velük, ezért már több szaktanári és egy igazgatói intője is van. Az ország egyik legjobb sulijába jár és nagyon tehetséges, de nem tudom, meddig bírják még ki őt. Nem rúghatják ki. Délután egy olyan iskolába járunk, ahol a kükföldi továbbtanulásra és pályaválasztásra készítenek fel. Jó hírű külföldi egyetemek keresik, de elrontja az egész jövőjét. Én próbálok mindent megtenni érte, mert szeretem, mellettem nyugodt, akkor rendben van, de én kilencedikes vagyok, és igaz, hogy ugyanabba az iskolába járunk Pesten, de nem vagyok vele a nap 24 órájában, nem tudom megölelni, megpuszilni, megcsókolni és elmondani, hogy ő a mindenem. Pedig tipikusan az a fajta, akinek erre van szüksége, én vagyok a legnagyobb szeretetforrás az életében, mivel a szülei nem éppen vannak a toppon ilyen szempontból. A szeretkezés is olyan, hogy érzem, nem akar soha elengedni. Ha egy nap van, amit külön töltünk, az már csak rossz lehet. Szeretem őt, úgy, ahogy van, nem, az a baj, hogy ennyire ragaszkodó, hanem, hogy folyton szomorú és úgy viselkedik ahogy. Mit csináljak vele? Nem akarom elveszíteni, mert egy rossz pillanataban úgy gondolja, hogy befejezte...értitek mire gondolok. Segítsen valaki, mert teljesen kétségbe vagyok esve.


U.i. A helyesírási hibákért elnézést, aki nem tud hasznos tanácsot adni, az kérem ne írjon. Köszönöm az összes segítő szándékú kommentet!



2017. márc. 21. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bújjatok össze és finoman tedd szóvá ezeket a dolgokat, de ne támadóan. Mondd el neki, hogy mennyire szereted, hogy mennyire tehetséges és okos. Szerintem hallgatni fog rád, persze adj neki időt. :)

2017. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#2, ha nem tudsz semmilyen mértékben sem segíteni, akkor távozz innen!

Nagyon megterhelő lehet az ilyesmi az embereknek. Persze kívülről könnyen osztjuk az észt, de az embereknek ez akkor is fáj, mert vannak érzéseik...

2017. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

2. Vagyok, szerintem az ha egy 17 éves sracot pátyolgatunk egy ilyen miatt.. és mivel a szülei jó ideje nicsenek együtt...és ezt ő nem képes elfogadni... egyből, rivozni meg drogozni kell??? Mikor akar felnőni ès szembe nézni a problémáival??? Külsőleg igen könnyen beszélek, ahogy az itt kommentelők 90%.. Én miattam lehet simogatni a buksijat a gyereknek sőt jutalomfalatot is dobálhattok neki, de egyszer felkell nőnie..és 17 éves korban már illene tudni, hogy meg milliò ezer problémája lesz, ha igy viselkedik és ennél már csak durvább..főleg a mai "világban" :) de akkor bocs

20F

2017. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Mond meg kedves kérdező neked mi bajod van, hogy újra és újra ezt a kérdést kiteszed, ami nyilván egy agyszülemény.
2017. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a sztorit már láthattuk az apa szemszögéböl is. Légyszi találj ki újat, köszi.
2017. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a srác egy betegség, hanem te is...
2017. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, beteg vagy, mert egy olyan sráccal vagy együtt, aki totál instabil idegileg, érzelmileg és mindenhogy. De a te döntésed, ha továbbra is anyuka szeretnél maradni egy kapcsolatban. Járj majd el a szülői értekezletekre is... Biztos egy ilyen kapcsolatra vágysz.. A te hülyeséged. Csak akkor nem kell ilyen kérdést kiírni, ha nem bírod amikor az igazságot leírja valaki.
2017. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!