Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió? Mik a jelei?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszió? Mik a jelei? Mitől alakulhat ki? És honnan lehet tudni ha màr nagy a baj?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Pl nem beszélget senkivel, otthon marad, nem nevet a vicceken, stb
2019. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Attól hogy elzárkózol másoktól,megbántanak és te magadba fordulsz!Nem tudsz már kiben bízni,és egyedül vagy!Onnan hogy az öngyilkosságon gondolkozol!
2019. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
En ilyen vagyok 14 eves korom ota..mostanaban tobben is megjegyzik hogy milyen szomoru vagyok..egyszerűen meglátszik mar a viselkedesemen..folyton othon ulok,nem akarok menni sehova,estenket sirok,es azon gondolkozom hogy felakasztom magam,csak a barátomat akarom folyton senki mast..de o meg nem lehet mindig melletem 😔
2019. jún. 24. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
A depresszió nem szomorúság, inkább ürességet érzel. Bármitől kialakulhat.
2019. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2 Remélem lesz erőd h kitörj belőle!!❤❤


Ha valakinek (akár neked) szükséged van arra,hogy hogy tudnál kitörni a depresszióból annak itt van 7 tippet!!

[link]


Sok sikert nektek!!

2019. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, most hány éves vagy? A barátod tényleg szerelmed vagy mi?
2019. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

16 vagyok

Igen , nagyon szeretem és ez szerintem kolcsonos is, csak akkor vagyok boldog ha epp vele vagyok , ha nincs melletem minden elsötétül

2019. jún. 24. 21:33
 8/10 Satsuky Hironoshy válasza:
56%

Meg kell találnod, hogy pontosan mitől van. Van például fiatalkori depresszió, az később elmúlik. De lehet más áll a háttérben.

Én is depressziós voltam kb 19 éves koromig, majd elköltöztem otthonról az egyetem miatt. Azóta minden rendbe jött :) a körülöttem lévő emberek szerint rettentően pozitív, optimista személyiségem van. Most már két éve élek külön, és sosem jött vissza.

Rá kell jönnöd neked mitől van pontosan.

2019. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#1

nem biztos, hogy az depresszió.

Pl. Én skizo vagyok és amiatt disszociálok és izolálom magam ^^

2019. jún. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Depresszió tényleg bármitől kialakulhat. Maga a jelei nehezen megkülönböztethetőek egy általános rossz hangulattól.

Én többször voltam hosszabb-rövidebb ideig depressziós. Bár nálam az ok sosem várt megfejtésre. 10 éves sem voltam mikor szexuális erőszak áldozata lettem.

Na de ez a poszt nem rólam szól.

Igazából a baj jele már az (elvileg a kutatások szerint is) hogyha segítséget kérsz.

Próbáld beazonosítani azt, ami a legjobban zavar. Példának okáért egyszer randiztam egy lánnyal, akit a mai napig a legcsodálatosabb teremtésnek tartok. Ő tényleg egy csoda, de a környezete kizárólag negatív visszacsatolással látja őt el, és képtelen voltam meggyőzni őt arról, hogy mennyire értékes. Rettenetesen konfliktuskerülő, helyette hazudozással teremt még rosszabb helyzeteket. Előrehaladott depressziós, és sokáig nem tudtam mi okozza. Majd hozott egy döntést, ami magát korábbi önértékelésromboló élethelyzetében tartja. Félek, hogy ma sem egy boldog nő benyomását keltené, pedig ő aztán tényleg jobbat érdemel (tőlem függetlenül)


Így azt tudom javasolni, hogyha esemény okozza, akkor beszéld meg valakivel (én bánom, hogy nem tettem), ha negatív környezet okozza, akkor próbálj picit kiszakadni belőle (Te korodban ez még nem könnyű). Ha nincs igazából megmagyarázható oka, az baj, főleg 2 éves időtávlatban.

Legjobb éveidben vagy, ami fontos a jövődet illetően is. Ne pazarold el!

2019. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!