Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség, valamint a...

A pánikbetegség, valamint a bipoláris zavar jelei mutatkoznak. Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban a pánikroham jeleit vettem észre magamon. (Hirtelen légszomj, hőségérzet, izzadás, erős fejfájás,halálfélelem hétköznapi szituációkban) valamint a bipoláris zavar jeleit is. Pszichológushoz való fordulás szinte lehetetlen. (A szüleim úgy gondolják, hogy a mentális betegségek fejben dőlnek el, és hogy az adott személy azt akarja, hogy beteg legyen, valamint nem akar meggyógyulni. Azt hiszik, hogy a mentális betegségeket, az adott személy választja, vagy benekül beléjük. Ezt én nem csak gondolom, hogy ők így vélekednek, hanem saját szájukból mondták nekem, amikor kiderült a depresszióm. )

Az egyetlen lehetőségem az iskolapszichológus, viszont nem tudom, hogy tudna-e segíteni.



2018. aug. 1. 13:01
 1/5 A kérdező kommentje:
A pánikroham jeleinek a felsorolásából kihagytam a végtagok bizsergését, és az erős szédülést.
2018. aug. 1. 13:07
 2/5 piku78 ***** válasza:
Ha a tünetek ismétlődnek pár naponta vagy rosszabb esetben naponta akkor nagyon valószínű hogy pánikbetegségről van szó.A szüleidet nemértem.Ha a mentális betegség annyira csak a fejben dőne el akkor nemvolna szükség pszichiáterekre sem...
2018. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed rendes az iskola pszichológus, akkor egy próbát megér szerintem. Én eleinte titokba kezdtem el járni pszichológushoz, viszont én felnőtt vagyok és mivel dolgozom, pénzem is van rá. De egy idő után elmondtam a szüleimnek, meg 1-2 barátnak. Esetleg ha van valaki bizalmasan jó barátod vagy rokonod aki tanácsot adhatna, vagy segítene megértrtni a szüleiddel. Vagy ugyanúgy az iskola pszochológus is segíthetne megérzetni ezt a szüleiddel.
2018. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*megértetni... Bocsi a írás hibáért
2018. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ha a szüleid igy állnak a dolgokhoz akkor könnyen lehet hogy az ő viselkedésük, nevelésük sodort ebbe az irányba. Ha nagykorú vagy ne foglalkozz velük, és kérj segitséget orvostól. Ha kell akkor titkold el előlük, de ha magadra maradsz a betegségben, segitség nélkül sokkal rosszabb lehet. Kérj segitséget, az nem szégyen!!!
2018. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!