Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Gáz ha nem megyek el a barátom...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz ha nem megyek el a barátom szülinapi bulijára?

Figyelt kérdés
Én nagyon szívesen elmennék és akarás is van bennem hogy elmenjek rá, ez egy házibuli lenne egy hegyen, barátaival és velem. 19 éves lesz. Én 16 éves vagyok és a szüleim el akarnak tiltani tőle, nem támogatják ezt a kapcsolatot, csak mert nem akarják hogy legyen valaki ennyi idősen. És az fix hogy nem engednek el ha elmondom ide mennék. De én nem szeretnék hazudni nekik sem átverni őket. De ha csak ez lenne a megoldás megtenném. Nagyon szeretnék ott lenni vele mert mégis csak a szülinapja. Valami ötlet?

2019. dec. 6. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Mondd azt, hogy egy barátod bulijába mész. Végülis az is buli. Nem kell mindig a legpontosabb adatokat mondani a szüleinknek
2019. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha lenne nekem egy 16 éves lányom én se nagyon engedném el egy hegyre házibuliba idősebb fiúkkal akik BIZTOS, hogy leitatnák. Mert lefognak! :P Esetleg ha van egy 16-20 éves rokonod, vagy bátyád aki elkísér akkor nem lenne gond hisz jól érzitek magatokat és bármi gond van valaki van veled. 21/F
2019. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első persze, hazudjon csak a szüleinek, és szökjön el titokban a hegyekbe idősebb fiúkkal egy házibuliba... Ha így viselkedne, akkor jogosan tilthatnák el a szülei a fiúzástól meg a bulitól.

Mondd el őszintén a szüleidnek, hogy meghívtak, mondd el, kik lesznek ott, lesznek-e korodbeliek, lányok, ismerősök, stb. Vagy ajánld fel, hogy viszel magaddal valakit, pl kicsit idősebb rokont, testvért, aki "vigyáz rád"

De ha nem engednek el, az se baj, a barátod biztos meg fogja érteni, hogy kiskorúként nem endegnek el a szüleid ilyen körülmények között, és majd megünneplitek a szülinapját veled is, kettesben.

2019. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lesznek ott lányok is és nálam fiatalabbak is, nem csak fiúk. Idősebb rokon/ismerős nincs aki elkísérhetne.
2019. dec. 6. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Attól még a szüleidnek el kell mondani. Ne hazudj és ne vezesd meg őket. A bizalom fontosabb, mint egy buli.
2019. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Te zalai vagy? Vagy a Mátrába mentek bulizni? Kicsit furán használod a "hegy" szót. Mert ha zalai vagy, azt írtad volna, hogy "a hegyükön", ha meg valami hegységben, mondjuk egy kulcsosházban, akkor meg azt írtad volna.
2019. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki fennakadt azon, hogy hazudna a szüleinek. Ha a szülői tiltás átlép egy határt, márpedig most ezt látjuk, akkor borítékolható a szülő-gyermek kapcsolatban keletkező csorba. 16 évesen abszolút mindennapos, ha barátja van valakinek. Ettől tiltani a lányod bizalmi probléma is egyben. Nem bízol benne, abban a korban van hogy kezdheti a jogosítványt, de nem mersz rábízni egy tinédzser kapcsolatot és az ezzel járó szocializációt?

Nem lesz ez így jó. Persze érti az ember, hogy másrészt a világban sem bíznak a szülők, de a túlzott óvás csak burokba zárja a gyereket. Mennyivel tisztább lenne, mennyivel előrébb járnánk ha a srác már bemutatásra került volna otthon, maguk mögött tudnának pár közös családi vacsit, beszélgetést. Képet kapnának a srác szándékainak mibenlétéről. Így most megvan a kockázata, hogy a szülők által direkt még nem ismert egyénnel fog bulizni titokban.

2019. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!