Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mi tévő legyek? Tetszik egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek? Tetszik egy srác, viszont nem tudom elfelejtettni vele az exét.

Figyelt kérdés

Van egy fiú (25) akivel egészen jól kijövünk, szeretünk egymással beszélgetni, találkoztunk is , 1x hazahozott engem suliból és 1x csókolóztunk is.

Állítólag bejövök neki, viszont mikor rákérdezek hogy akkor most mi van közöttünk, mindig azt a választ kapom, hogy nagyon szimpatikus vagyok neki, viszont az exe miatt nem mer új kapcsolatba belemenni, fél, hogy ez a kapcsolata is olyan lenne mint vele. (állítólag az nagyon rossz, 2x jött össze az exével)

Mi tévő legyek? Hogy felejtessem el vele a volt barátnőjét és tudassam vele, hogy én mindennél jobban szeretnék vele lenni? Mindent megteszek de úgy érzem kevés vagyok és csak én szeretek minél jobban bele.

20/L



2020. márc. 7. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik pasit. Ő meg nincs túl az exen kar lenne új kapcsolatba kezdenie. Csak problémák lesznek..
2020. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Két lehetőséged van:

1. Vagy kitartó vagy és megpróbálod neki megmutatni hogy te nem vagy olyan mint az exe és veled nem lesz olyan a kapcsolata mint vele volt

Vagy

2. Ha valóban úgy érzed "kevés" vagy ehhez és a srác sem arra törekszik hogy működjön ez a dolog köztetek akkor pedig lépj tovább

2020. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatok egyik fontos leckéjébe futottál bele, amivel valószínűleg találkozni fogsz még az életben. Ez az, hogy te nem vagy felelős más traumáiért, sérelmeiért és múltbéli problémáiért. Tehát a kérdésed már alapból rossz, ugyanis nem neked kell elfelejtettned az exét, főleg nem a rossz kapcsolatát, hanem ő magának kéne lezárnia és továbblépnie, illetve tanulnia belőle. Neki kéne feldolgoznia azt, hogy nem csak benne maradt egy állítólag borzalmas együttlétben, de összejött vele 2x is, nem pedig otthagyta és kilépett. Ennek meglehetnek az okai, nem feltétlen ő a hibás (vagy nem csak ő), de azt is jelenti hogy közelében sincs még annak hogy új kapcsolatba kezdjen, magyarul veled se kéne szórakoznia, mert még nem áll készen - viszont ezt teszi.


Amíg nincs meg az igénye arra, hogy ő maga úgy döntsön hogy továbblép, addig nem arra kéne használnia téged, hogy az egóját fényezze és biztonságos talonban tartson, míg túl lesz ezen a rossz időszakon (rengetegen csinálják ezt, nem egyedi eset).


Neked itt nem kell semmit bebizonyítanod, sem küzdeni, sem elfelejtettni mást - egyrészt ez nem így működik, másrészt neki kéne tisztában lennie azzal hogy a szakítás óta hol tart érzelmileg (sehol), elkéne kezdenie lezárni a korábbi kapcsolatát (egyedül, nem téged használva) és lelkileg stabilizálnia magát (feltárni hogy az ottani rossz dolgok miért alakultak ki és felfogni hogy ez nem jelenti azt hogy minden kapcsolatában előjönnek, legalábbis ha tanul belőlük).


Azt tudod tenni hogy nem szenvedteted magad és pazarlod az időd érzelmileg instabil emberre, aki továbbra is az exéhez kötődik és bizonytalan, mert nem áll még készen a továbblépésre. Lehet fél, lehet egy, lehet több év kell hozzá, nem lehet tudni. De akarhatsz te bárhogy valamit vagy valakit, ha a másik nem ezt érzi, csak alárendelt szerepben leszel és engeded hogy kihasználjanak. Van ez az út is, ami egy fájdalmas, de sok leckét adó önismereti úton indít el, de lehetőség van a megelőzésre is, ha elfogadjuk hogy nem tudunk másokat irányítani.

2020. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a véleményeteket. Igazán sokat segítetek vele tisztábban látni a dolgokat. Ment a zöld kezecske mindenkinek.
2020. márc. 7. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!