Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Egy hosszútávú kapcsolat és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hosszútávú kapcsolat és egy barátom között ingadozom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi barátommal 3,5 éve vagyok együtt, és már többször éreztem úgy, hogy kezdünk eltávolodni attól a tűztől, ami az első pár évben volt. (3 év után nem tudom ez reális e) Olyan szempontból nagyon jól megvagyunk,hogy mindent meg tudunk beszélni, filmezünk,stb, de ennek ellenére fele annyit se vagyunk együtt szexuálisan, sőt, pusziból is már csak itt ott akad. Ebben közrejátszik, hogy a fogamzásgátló miatt csökkent a libidóm.(azóta abbahagytam, de iránta nem sok minden változott) Mostanában feltűnt viszont,hogy nem e lehet hogy csak vele szemben érzem e ezt? Jövőre nézve tervezgetünk utazásokat, de családban egyáltalán nem gondolkoztunk. Szerintem nem lenne belőle jó apa, ahhoz túl szétszórt és tanidőben rengeteget veszekszünk mert megy mindenfelé.


A másik fiúval már másfél éve jóba vagyunk, 1 éve beszélünk huzamosabban, napi szinten. Mostanában többször is találkoztam vele, és igazából nagyon szimpatikus. Ezelőtt inkább halogattam a találkozásokat, pontosan amiatt, amiért kiteszem ezt a kérdést. Félek, hogy hatással lenne a kapcsolatomra, ami így is lett. Nem tudom eldönteni, hogy tetszek e neki, mert eddig nem figyeltem az erre utaló jeleket. Ő egy nagyon udvarias srác, és amíg barátom van, biztosan nem tesz lépést felém. Annyit megjegyeznék viszont, hogy mindenre meghív,hiába nem hagyom neki. Próbáltam visszaadni neki a pénzt, de sosem fogadta el. Barátom ezt nem teheti meg, viszont bármit kölcsönad, akár a kocsiját is,ha szükségem van rá. (1 éve viszont még 5 ft-ot is visszakért mozi után, mára szerencsére ezeket elengedjük) Mikor a legutolsó találkozásból hazaértem, nagyon boldog voltam, és pár piszkosabb fantéziakép is betévedt a fejembe. Itt jött el a pillanat, hogy bűntudatom legyen. Ilyenkor a barátomra kellene gondolnom, és az, hogy az a pár kép a fejemben teljesen felviszi bennem a pumpát és kiráz a hideg, szerintem egyáltalán nem normális. Persze ilyenkor mondják azt, hogy a tiltott gyümölcs mindig édesebb..


Könnyen meg lehetne ezt oldani,de képtelen vagyok elhagyni a barátomat. Már többször is volt ilyen ,,érzelmi" kitörésem, aztán szakítottunk,összejöttünk és így tovább.Bármikor amikor a szakításhoz érnénk, túl gyenge vagyok őt elhagyni. Sajnálom, mivel nagyon szeret és nekem is fáj kimondani azt, hogy talán őt már csak barátilag szeretem, és más már jobban felizgat.

Hozzátenném, hogy a barátom rengeteg újat tudott eddig mutatni nekem, vele az élet izgalmas. A fiú nem sűrűn mozdul ki, bulik terén is visszafogott,nem úgy mint én.


De ha őt most elhagyom, a fiú barátomnak pedig nem tetszek, vagy nem jönnénk ki jól együtt, akkor 2 fontos embert is elveszítenék.


Mit tegyek? Legyek elég erős elhagyni, vagy a srác csak alkalmi fellángolás, és inkább belőle vegyek vissza?


-Egy fiatal felnőtt



2020. máj. 6. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme együtt maradnod már a barátoddal. Be kell látnod, hogy nem működik már a kapcsolatotok. Nem egyszer, nem kétszer volt már érzelmi kitörésed ilyen téren, és azok sem voltak véletlenek. Semmi értelme szakítani és újra összejönni mert ahogyan az ábra mutatja, a vége mindig ugyanaz, hogy így érzed magad. Nem tudhatod mi fog a másik sráccal alakulni, de azért ne maradj együtt a barátoddal, mert úgymondd sajnálod őt. Hidd el, hogy ő is érzékeli azt, hogy nincsenek rendben a dolgok, és lehet számára is jobb lenne a lezárás. Itt nem magán az új srácon van a hangsúly, hiszen nem miatta érzed, hogy nem megy már a kapcsolat, mivel nem ez az első alkalom, hogy ilyen érzések vannak benned. A lényeg, a lényeg, hogy ha esetlegesen még a srác csak egy alkalmi fellángolás is, nincs értelme egy ilyen kapcsolatot folytatni. Időről időre mindig eljutnál ehhez az érzelmi kitörésedhez, ennek a körforgásnak pedig semmi értelme :)
2020. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a.) Ahogy te is irtad minden jó csak szexuàlisan nem izgat már a baràtod.


b.) Eléggé gusztustalan dolognak tartom a barátod hátamögött olyannal találkozgatsz aki mellett(alatt) szívesebben elképzeled magad mint a baràtod mellett.


c.) Már többször leírtam, de ti nők olyanok vagytok mint a majmok. Csak akkor engeditek el a biztos ágat amikor már fogtok egy másikat. Nyilván praktikus, de mellé nemérdekel titeket ezzel kiket mennyire bántotok. Jelenleg a barátodat érzelmileg csalod és másról fantáziálsz. A másik srác pedig, ha akar valamit akkor csak hiú reményeket kap tőled miközben ahhoz a barátodhoz mész haza aki alá, ha alá is fekszel a másikra gondolsz.


SZERINTEM szakíts a barátoddal mindenképpen, jobbat érdemel nálad és csak az idejét vesztegeted attól hogy megtalálhassa azt a jobbat miattad mert azt hiszi te sem keresgélsz. Ha egyedülmaradsz így jártál majd találsz mást, de ez neked sem jó mert csak kétségek között vergődsz a barátodnak sem még, ha nem is tud róla és a 3-nak sem.

2020. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A barátom tud arról hogy vele találkozok és bízik bennem. Sosem csalám meg, ahhoz nem lenne szívem. Ő is ugyanúgy találkozik a lány barátaival, nálunk ez amolyan kikötés.


És azt sem tartom helyesnek, hogy szerinted ,, mi nők csak akkor eresztünk el valakit, ha már más kezét fogjuk".

Itt nem csak a stabilitásomról van szó, hanen hogy legszivesebben továbbra is elmennék vele beszelgetni mint barát, persze ez teljességgel lehetetlen. És abban is biztos vagyok, hogy utána nagyon sokáig fájna a hiánya..


Első válaszolónak köszönöm a tanácsot :)

2020. máj. 7. 07:11
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Mint 23 éves fiú írok neked akivel 4 év kapcsolat után dobott hasonlóan a barátnőm:

Először is belátod te is hogy jó a barátoddal az életed mégis egyből a hibáit keresed. Az az 5 Ft.

Míg a másik srác tökéletes jelenleg a szemedben.

A szexualítás terén nem hinném hogy az ő hibája csak, leírásod alapján látszik hogy ez inkább kölcsönös, de a kezdeti láng mindig kisebb lesz idővel.


A viselkedésedben az elítélendő az, hogy te 0 szünet nélkül már mással járnál egyből.

Mi a tanácsom? Dobd a srácot, mert ezt nem érdemli meg. A másikkal viszont ne jöjj össze egyből, habár tudom hogy ezt te szívesen meglépnéd.

De csak úgy szólok: Idővel vele se lesz napi 3 menet, lehet idővel nem lesz ilyen jó viszonyod mint a mostani barátoddal stb.


Én anno simán engedtem a "fiú" barátjával találkozni az ex barátnőmet, megbíztam benne. Hát kopp lett. A meg csalás nem csak tényleges lehet hanem érzelmi is...

2020. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: Azt elfelejtettem írni hogy azért te a biztosra mennél mert ha a másik srác nem akarna tőled semmit inkább maradnál a kérdésed alapján a jelenlegi fiúval. Tehát te nem akarsz egyedül lenni. Neked kell valaki, aki jelenleg tök mindegy, habár ha van más aki frissebb és úr stb. Inkább őt választanád. Hatalmas tiszteletlenség ez valakivel akivel 3.5 éve vagy együtt.
2020. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4es válaszoló. Ki mondta hogy nem volt már szünetünk? Tavaly nyáron másfél hónap volt. Meg itt ott egy hét.

És nem, nem jönnék a másik fiúval össze azonnal, sőt. Én nem is kezdeményeznék semmit, de örülök hogy te így beraktál engem jogtalanul egy kategóriába, mert veled így történt.

Én mindent elmondok a barátomnak, elmondtam azt is hogy talán ez a srác már jobban vonz és fogunk is erről beszélni.

Szóval légyszíves először kérdezz és utána állíts ki valamit egy emberről. Nekem ez a tanácsom.

2020. máj. 7. 14:50
 7/9 A kérdező kommentje:

2. Válaszodhoz:

Igazából mellékes hogy akkor is szakítottunk, amikor egy fiú sem volt a képben. Akkor volt az egy hónapos szünetünk. Semmi köze az egyedülléthez. Ismét előbb kérdezz és válaszolj.


Hozzátenném, hogy a kérdésem célja az volt, hogy eresszem e el a másik srácot, vagy inkább a barátomat. Arra próbáltam kilyukafni, hogy 3 év után esetleg ilyen helyzet előfordul, vagy pedig szimplán tényleg ennyire eltávolodtunk egymástól.

2020. máj. 7. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végképp nem értem a kérdésed. Már tucat alkalommal volt mosoly szünet de "valamiért" mindig újra folytattátok.

Mi az istent vársz az egésztől? Hogy most úgy döntesz hogy kitartasz mellette és akkor sose lesznek ilyen érzéseid?

2020. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban ne a másik srácra gondolj. Az ő feltűnése most megingatott, ez egy jó indikátor arra, hogy értékeld a kapcsolatodat. Nézd meg minden oldalról, milyen jó és milyen rossz dolgokat tudsz felsorolni, érvek-ellenérvek stb. Próbáld meg alaposan kiismerni az érzéseidet a párod iránt. Megszokás ez, vagy szeretet? Csak a párod ragaszkodása tartja együtt a kapcsolatot? Ha ő nem ragaszkodna ennyire, te hajlandó lennél küzdeni érte?

És vedd figyelembe, hogy fiatal vagy. Nem kéne elpazarolnod a fiatalságod arra, hogy megszokásból úszkálsz a langyos pisiben.

2020. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!