Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit csináljak, ha zavar, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha zavar, hogy a barátom "tróger"? 17/L

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy a barátom neveltetéséből csomó számomra alapdolog kimaradt, például, hogy alkalomra illik rendesen felöltözni. Anyukája teljesen normális ilyenekben, de apukája mintha másik bolygóról jött volna. Konkrétan képes volt elmenni a barátom húgának a 8-dikos ballagására edzőcipőben és pólóban. A barátom sajnos ugyanezt tanulta, ő is tesz az etikettre, pedig szerintem teljesen egyértelmű, hogy vannak helyek, ahova felöltözik az ember. Hogyha én szóvá teszem, mert együtt megyünk valahova, vagy előírt dress code van, képes elegánsan kinézni, csak magától nem jutna eszébe.


Ugyanígy például nem jut eszébe borravalót adni egy étteremben, mert nem látja értelmét, nem ezt látta otthon. Furának tartom az egészet, mert az egész családja értelmes és művelt, komoly egyetemet végeztek, csak mintha átlépnének egyes szabályokon. Belülről nyoma sincs az igénytelenségnek a barátomon sem, és amúgy külsőre sem öltözködik slamposan, csak simán hétköznapi ruhában jár el például színházba, étterembe stb.


Az utóbbi időben látom rajta, hogy észreveszi ezeket a dolgokat, mert már nem egyszer került kellemetlen helyzetbe emiatt. Az a baj, hogy a szüleitől abszolút semmit nem várhat, mert egyáltalán nem sikerült átadniuk a nevelés ezen részét. Szerintem az az oka, hogy másik országból jönnek, és alapvetően nem tisztelik ezt az országot, az itteni szokásokat, például az említett ballagást is butaságnak tartják. (Anyukája nem, csak a családja többi része.)


Ez változhat még a jövőben? Nagyon szeretem a barátom, és nem akarom, hogy ilyen dolgokon kelljen vele veszekednem, pedig egyre többször fordul elő. Remélem, nem ilyen felnőtt lesz belőle is, mert őszintén engem nagyon zavar, ha valaki különcködik, és "jófejségből" nem öltözik fel rendesen valahova.



2020. aug. 25. 04:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ponttal egyetértek néhánnyal nem (pl én a borravalónak nem látom értelmét, ha az pincér nagyon jó munkát csinál meggondolom de az hogy elvégzi a munkáját nem érdemel extrát de most nem ez a lényeg) ha egy valaki ilyen nevelésben részesül és többszöri rászólás után sem "veszi észre magát" az nem fog soha változni, gondolom veled egy idős vagy idősebb, ha apja nem is tanította meg kiöltözni stb akkor is láthatja mondjuk egy ballagáson hogy mindenki öltöny vagy legalább ing, de ez őt nem érdekli és/vagy nem tűnik fel neki, ha már egy ideje megy ez a probléma és a szólásaidra sem "tanul" sok esély nincs rá hogy megváltozna szerintem. Te ismered őt, és ezt mind vele kéne megbeszélned hogy téged ez zavar, ha nem tesz ellene és ez neked váló ok akkor pedig lépj tovább
2020. aug. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Hát, ha ilyen különbségek vannak köztetek, akkor nem illetek össze. Megváltoztatni nem fogod tudni. Megértelek amúgy, engem is zavarna, de én biztos eleve össze sem jönnék ilyennel.
2020. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fog változni.

Én is hasonló vagyok, pl nem érdekel hogy mi van rajtam mert minek adjak idegen emberek véleményére? Minek osztogassak borravalót annak aki csak a munkáját végzi? Szüleid ha nem szolgáltatási körben dolgoznak ők hányszor kapnak egy nap némi extra pénzt, csak azért mert elvégzik a munkájukat?



Viszont ott van az, hogy ahol meg kell jelenni ott azért adok magamra, mert amúgy igényes vagyok és azt nem mások miatt teszem, hanem magamért és a családomért, esetleg az aktuális párom kedvéért.

Meg szoktam borravalót is adni, de nem olyanoknak akik tényleg csak elvégzik a munkájukat és kész. Nyújtsanak némi extra szolgáltatást, legyenek akár kedvesek, legyen gyors a szolgáltatás vagy bármi. Futárnak is volt már hogy hagytam ott kétezret, mert 20 percen belül ki is hozta, teljesen forró volt minden, meg nagyon illedelmes volt.


Ezen szokásaim és felfogásaim nem is fognak változni soha, max ha milliárdos leszek.

2020. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát változni nem fog, sajnos. LEgalábbis én esélyt nem látok rá. Ha nagyon zavar és szégyenled max hagyd el, sajnos más megoldás szinte nincs. Nemhinnám hogy meg tudna változni ha akarna sem.
2020. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is ilyen, én pedig nem. Én szeretek kiöltözni, ő meg amikor mondom neki hogy nehogy farmerben jöjjön konferenciára, magára erőltet valami fehér blúzt, de ő se oltozik6fel csinosan, és nem érdekli a dress code sem. Megváltozni nem fog, de ha te "szereted" akkor segíts neki, amikor együtt mentek, hogy ne nevessenek rajta.
2020. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy ez változik-e, alapjában véve attól függ, mit gondol erről a barátod. Érdemes egy nyugodt pillanatban (tehát amikor a "dolog" nem aktuális, azaz pl. nem az étteremben fizetéskor) elülni vele erről beszélgetni.

Tehát: szépen "én-üzenektekkel" elmondod neki, hogy ezek a dolgok (mások megtisztelése azzal, hogy az alkalomhoz illően öltözködünk) számodra fontosak és szekundér szégyent okoz neked, ha az alkalomra veled érkező emberek pl. nem az alkalomhoz vannak öltözve, majd megkérdezed tőle, ő ehhez hogyan viszonyul. Ebből kiderül, hogy ő akar-e ezen változtatni (akkor ebben tudod segíteni), vagy csak a kedvedért adja be a derekát (ebben az esetben idővel nagy valószínűséggel "visszaesik"), vagy egyáltalán nem érdekli a dolog (ebben az esetben te eldöntöd, elfogadod-e így, vagy túlságosan idegesít).

2020. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!