Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Az életemet teszem tönkre...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az életemet teszem tönkre így,vagy tényleg ilyen egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet elég hosszú lesz de próbálom rövidre fogni az egészet.


Szóval,a mostani párommal (ő 18 én 19) kicsit több mint egy éve ismertük meg egymást,pár hónapig beszélgettünk elvoltunk egymással,aztán májusban úgy gondoltuk hogy összejövünk.(távkapcsolatban vagyunk) Egy ideig jó volt minden,aztán egyszer gondoltam hogy megnézem az üzeneit más emberekkel(igen megengedtem magamnak mert ő is megtette),öszintén nem gondoltam hogy találni fogok valamit,aztán mégis, egy beszélgetést az egyik lány "haverjával"(nem nagy barátok néha 1x-2x beszéltek egymással) ami nekem nagyon nem volt okés.Miután hazajött az iskolából,elmondtam neki hogy mit találtam és hogy magyarázza el mégis mi ez,hát mondanom se kell de NAGYON ideges volt amiért megnéztem a beszélgetését, első kérdése az volt amikor mondtam neki hogy ez nekem nagyon rosszul esett hogy:"miért nézted meg?".

Mintha az én számonkérésem lenne a baj és nem az ő viselkedése,aztán jött a másik válasz hogy azért írkált neki ilyeneket mert barátok és ők így poénkodnak egymással, ami számomra felfoghatatlan mert én poénból se tudnék egy fiú barátomnak se ilyet írni :D


Próbáltam hanyagolni ezt a témát de valahogy akaratomon kivül is eszembejutott,és ha leirtam neki hogy miért vagyok szomorú ideges lett ahelyett hogy megnyugtatott volna.


5 hónap alatt 4x szakított velem mert már nem szeret,másnap mindig újra összejöttünk mert mégis :) .nyilván az első szakítása óta folyamat attól féltem hogy mikor fog újra és újra szakítani,ami lelkileg nagyon megviselt.


A párom ha egymás mellett vagyunk nagyon aranyos általában,de ha távol akkor nagyon szárazan ír mindig,ezt szóvá is tettem neki,hogy nekem ez távkapcsolatban nem lesz jó,annyi volt a válasz hogy ő ilyen,és nem tud megváltozni.

Tudni kell rólam hogy nagyon szorongós típus vagyok,és utálok szociális helyzetekbe lenni (vonattal vagy busszal utazni,akár boltba elmenni,vagy csak szimplán emberek között lenni)

De valahogy ezzekkel együtt mégis utaztam több mint 300km-t csak hogy vele legyek.

Bármit képes lennék feladni érte,de ezt néha nem érzem viszont.


Ezzel lehet nem mindenki fog egyetérteni,de nekem egy kapcsolatban a párom áll legelöl nála nekem nincs fontosabb,de a páromnál sokszor nem így van,neki hamarabb jön minden más barátja aztán én,nem azt mondom hogy ne legyenek barátai csak ne ők legyenek már sokszor a fontosabbak.


Túlságosan könnyű felidegesíteni,erőszakos néha,amikor utoljára nála voltam a palacsinta készitésen vesztünk össze,elment a kedvem a csinálásátol de ő folyamat rám akarta erőszakolni azt a szart,ráncigált ide-oda nem hagyott béken,nagyon csúnya dolgokat mondott,én meg nem értettem hogy miért nem lehet csak annyiba hagyni az egészet.


8 hónap után végre sikeresen kaptam egy csokor virágot,de azt is csak azért mert csúnyan viselkedett,szóltam hogy én szeretem a randikat(nem nagy randik,csak kettesbe lenni,semmilyen drága dolog nem kell)dee valamiért őt ez nem igazán izgatja ez az egész.


Sokszor nem akar hívásba lenni velem,mert másokhoz van inkább kedve,fájó szívvel próbálom ezt a mai napig elfogadni több kevesebb sikerrel. Volt már emiatt egy jó pár veszekedésünk,és mai napig megmaradt bennem amit mondott hogy azért van inkább másokkal mert ők érdekesebbek mint én,rosszul esett,de elfogadtam hogy nem vagyok elég jó a barátaihoz képest,innen jött az hogy folyamat próbaltam változni hogyan lennék jobb,hogyan szeretne jobban,hanyagoltam kicsit,nem kértem hogy legyünk együtt,nyilván ez neki jó volt nekem kurvára nem.


Aztán kb 1 hete szakítottam vele hirtelen felindulasból,nem olyan volt a reakciója mint amire számítottam ezért tényleg megtettem(ezt belátom hogy nagyon nagy hülyeség volt) közben újra nagyon csúnyán beszélt velem mint pl hogy:takarodjak az életéből,ilyen mint én nem is kell neki,és hogy ha újra össze akarok jönni vele majd ő szakít véglegesen.

Szóval újra összejöttünk végül nem szakított xd,de attól a naptól fogva ő teljesen más lett,kevesebb türelme lett hozzám szakítással fenyeget ha elrontok valamit,én tegyek meg mindent hogy neki jó legyen ő meg nem akar változni.


Ha szólok neki hogy mit kéne máshogy tennie hogy az jó legyen a kapcsolatunknak azzal válaszol hogy ő nem papucs,és keressek mást aki "behódol" minden kérésemnek,és ez nagyon zavaró mert a kapcsolatunk rovására megy.

NAGYON makacs,nem hallja meg a jót,ha segíteni akarok neki megy a feje után.


A lényeg az hogy vannak nekem is hibáim,mint pl hogy nagyon ragaszkodok hozzá néha már túl betegesen,és tőle várom el hogy szeretetet adjon mert a családom sose volt képes rá.én is makacs vagyok sokszor,de attól még inkább bevallom hogy az én hibám minden csak hogy legyen minden jó.


És a lényeg számomra,hogy nem akar megházasodni,szerinte teljesen felesleges(tuti van aki majd ezzel egyetert),nála a család ezzel pont szerencsétlen volt,elváltak a szülei és az anyja folyamat azt nyomja belé hogy a házasság teljesen felesleges,így ő is ezt gondolja

Nekem ez meg túl fontos.


Túl sokszor hallgat az anyjára akkor is amikor nem kéne.szeretem az anyját de attól még hogy felnőtt nincs mindenben igaza.


Szakítanom kéne és végleg elfelejteni vagy maradjak mert tényleg ilyen egy igazi kapcsolat?

Fogalmam sincs hogy mit tegyek és lassan beleőrülök már.



2023. febr. 10. 05:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy mérgező kapcsolat. Vess ennek véget!


Ha akarsz róla beszélni, írj!

2023. febr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg magadat fogod tönkretenni az egésszel.

Én ennek nem adnék esélyeket.

Te magad is érzed, hogy ez nincs rendben! Nem ezt a fajta bánásmódot érdemled

2023. febr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez már nagyon káros. Ennek minnél hamarabb véget kell vetni, ennél már csak biztos jobbat találsz.


Kihasznál, mert tudja, hogy te szereted, megtudsz neki bocsájtani.


Azt ajánlom, hogy szakíts vele, végérvényesen és tiltsd is le , hogy ne tudjon írni.


És beszélj valakivel elről, tereld el a gondolataidat, bármi csak ne gondolj rá.


Ha gondolod írhatsz.

2023. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szegénykém. Nem, egy normális kapcsolat nem ilyen. Dehogy is. Legbelül te is tudod, hogy ez így nincs rendjén. Hozzá ragaszkodsz, mert a családodtól nem kaptad meg a kellő törődést, ezt totálisan érthető. Ő viszont láttad, mennyire ragaszkodik hozzád.. Úgy bánik veled mint a szeméttel. Nem ezt érdemled. Takarítsd el az életedből. Az lenne a legjobb, ha még le is tiltanád minden létező felületen, hogy ne lásd és ne kommunikáljatok. Nem ő fog hiányozni, hanem amire vártál és sosem kaptad meg. Felejtsd el szépen mert nem érdemli meg az értékes ifjú éveidet.
2023. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Már az elején hagynod kellett volna ezt a srácot. Szakíts vele minèl előbb, mert nem, nrm ilyen egy igazi kapcsolat, ez iszonyat mérgező.
2023. febr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Fhú...


Bocs, hogy ezt mondom, de te tipikus példája vagy egy abuzív kapcsolat áldozatának. Az, aki már a tisztánlátását is elvesztette.


Talán a legnagyobb red flag ebben a sztoriban a verbális, és ahogy leszűröm a leírtaktól, bizonyos mértékű fizikai bántalmazás. Ezek olyan dolgok, amik teljes mértékben ellenkeznek egy párkapcsolat alapfeltételeivel. Ezek azok a dolgok, amiken nincs mit szépíteni, menni kell.

Persze, ilyenkor mindig elhangzik, hogy egyébként annyira kedves és aranyos tud lenni... már amikor épp nem szakít, nem szid, meg nem mocskolódik. Akkor igen, nagyon aranyos tud lenni, igaz, hogy egy rohadt virágot is összesen egyszer volt képes venni, de azért kedves, meg aranyos.

Ő egyébként hányszor is járt nálad? Nem mintha ez lenne a lényeg, de gyanítom, ebben sem volt egyensúly.


Az is sokat elmond arról, hogy mennyire manipulált, és mennyire elveszítetted a kapcsolatot a valósággal, hogy te a ragaszkodást negatívumként említed. Most ez komoly?? Ez tényleg komoly??


Hadd mondjam el, hogy ez nálam hogy működik!

Úgy gondolom, hogy egy kapcsolatban alapvető dolog egymás kölcsönös szerete, tisztelete, és megbecsülése. Az, hogy néha vannak viták, nézeteltérések, nem gond. De ezeket lehet kulturáltan, és egymást megbecsülve rendezni. Ahol már felmerül a másik becsmérlése, az már réges rég nem szerelem. Ha pedig valamelyikünknek valami problémája, kérése van, azt igyekszünk megbeszélni, és igyekszünk alkalmazkodni egymáshoz. Ez azért a legtöbbször egyáltalán nem nehéz.


Az, hogy nála szinte már napi program volt a szakítás, jól mutatja, hogy ez a "kapcsolat" mennyire működésképtelen. Most vagy képtelen arra, hogy kicsit is éretten viselkedjen (ez szintén kizáró ok szerintem), vagy egyszerűen semmit nem jelent neki ez a kapcsolat. Persze... kényelmes, ha ott vagy neki. Ha épp jól jönne egy barátnő, vagy simán csak valaki, aki lefekszik vele (bocsánat), akkor jó vagy neki. Egyébként meg?...


Ami a sorrendet és értékrendet illeti: nyilván azért az sem elítélendő, főleg egy kapcsolat elején, ha az ember nem helyezi a másikat a legeslegelső helyre, hátrébb szorítva ezzel mondjuk a teljes családját. Lehet, hogy ezt így kimondani nem romantikus, de én ebben nem látok kivetni valót. Abban viszont, hogy a legutolsó helyre sorol, na, abban már igen. A realitás az lenne, hogy ha nem is vagy objektíven a legeslegelső helyen, azért illene az élen lenned. Ha ez nem így van, akkor ez megint csak nem nevezhető érdemben párkapcsolatnak. Te itt gyakorlatilag egy tartalékos háttérszerplő vagy.


Igazából amit a kapcsolatotokról leírtál, az a tételes cáfolata egy normális párkapcsolatnak.


A házasságról meg annyit: fene mód gusztustalan és divatos ez a "minek az", meg "az csak egy papír", meg hasonló érvelések. Hát rohadtul nem. Morbid példa, de hogy mást ne mondjak, ha mondjuk baleset ér, a házastársad lesz az, akit kockázatos beavatkozásnál megkérdeznek, hogy most mi legyen, engeded-e? Csak egy példa. És még sok ilyen van.

Ha pedig egy kapcsolatban a két fél céljai és elképzelései gyökeresen eltérőek, akkor azt felesleges folytatni, mert valakinek 100%, hogy nem lesz jó. Szóval egy ilyen kapcsolattal vagy csak az idődet szúrod el, vagy aláírod, hogy soha nem leszel igazán boldog.


De tényleg... bocs, hogy ezt mondom, de sokan apró hülyeségekért szakítanak, amiket simán helyre lehetne hozni. Te meg olyanokért sem, amik alapjaiban rombolnak le téged? Hogy van az, hogy egy ilyen fajankó mellett te kitartasz, sokakat meg nevetséges okok miatt elhagynak? Ne rá pazarold a szeretetedet! Majd ha lesz, aki tényleg szeret, és megbecsül, na, nála legyél ilyen odaadó és ragaszkodó! Ezt a baromarcút meg mihamarabb penderítsd ki! Agresszív, beképzelt kis pöts.

2023. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 szvicsi ***** válasza:
68%
Nagyon sok fiú/férfi szeretne egy ilyen lányt mint te, de ez a személy nem érdemli meg a szerelmedet, nagyon nehéz lesz de próbáld egy kicsit hanyagolni őt, lásd meg, hogy ő tesz -e érted meg bármit is, kérdez-e érdeklődik-e irántad, ha kicsit óvatosabban állsz a kapcsolathoz. Sajnos szorongsz, félsz a következményektől, félsz elveszíteni ezt a kapcsolatot, mert ugyan keveset ad neked, de amikor ad az jó érzés. Szívesen segítek neked, ha gondolod írj, nem partnert keresek, ajánlok, csak a segítségemet.
2023. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
4%

Magányos volt a pasid, aztán nem értél rá valszeg... Most egy távkapcsolattól mit vársz? Azoknak nincs jövője.. Zsákutca mind, főleg ami már évek óta távkapcsolat....

Az hogy neked "jó így" meg elég gáz...


Nárcisztikusan önző lehetsz, és lekötöd a pasit feleslegesen.


Talán félsz a valódi összeköltözős kapcsolatoktól?

2023. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%

Van aki egyszeruen nem szereti nem birja az allando irogatast, barmilyen szerelmes.

En sem birom…

Ettol fuggetlenul meg lehet barmi…

A tavkapcsolatok nagy resze a tavolsag miatt eleve halalra van itelve, ez sajat sokeves tapasztalatom.

2023. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Szvicsi te megmenjél már a rosszlányokra nyalizni meg csöpögtetni magadat. Hányok az ilyenektől is...
2023. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!