Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátnőm ,és én teljesen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm ,és én teljesen más családból származunk, össze lehet ezt valahogy csiszolni?

Figyelt kérdés
Az én családom spórolós, nem pazarlós. Semmit nem dobunk ki ,minden fel van használva, főleg az ételekre értem, de az élet minden területén spórolunk. Az ő családja viszont a ló túloldala , ha 1 napot áll egy keksz akkor nem hogy nem eszik meg, de még csak a kutyának sem adják már, pedig teljesen ugyan olyan mint frissen kibontva. Többször is volt már olyan hogy kidobott egy egész csomag ételt, amit közösen vettünk, vagy pedig én vettem. Egyszerűen nekik ez a normális. Lehetetlen egyik pillanatról a másikra megváltoztatni egy ilyen erős berögződést, pláne ha a másik a saját módszerét tartja a normálisnak és az ésszerűnek. Mit gondoltok?
2023. márc. 19. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem értelmes emberek túl tudnak ezen lendülni.
2023. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt akkor kell igazán aggódni, ha összeköltöztök, akkor sokkal erősebben érződik a különbség. Amúgy minden a kompromisszumkészségen múlik, és hogy mennyire ragaszkodtok ezekhez a szokásokhoz. Ha a családjával vagy, tartsd tiszteletben a szokásaikat, ne oktasd ki őket meg ilyenek, a legjobb ha a barátnőd is ugyanígy tesz. Esetleg beszélgethettek erről, nyitottan, pro-kontra érvek, nem vita, inkább csak elmondjátok a véleményeteket, hogy jobban megértsétek a másikat. Minden a kommunikáción múlik.
2023. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A pro-kontra érvelés már megvolt. Szerinte a keksz állott mikor nem frissen van kibontva, szerintem meg nem állott, szerinte az 1 hete hűtőben lévő csoki rossz már, én meg még megenném. Ez a szint mellett a mi családunk a szemében szerintem ilyen mindenevőnek tűnhet. Kompromisszum kell az igaz, de nekem még azt is nehéz lenne elfgadni ha fele ennyire lenne "pazarló". Akkor a legrosszabb mikor az én pénzembő vásárolt pizzát adja a kutyának vagy hasonlók xd Ha a saját dolgairól van szó akkor egy fokkal óvatosabb azért, ez mondjuk rá nem egy túl jó tulajdonság.
2023. márc. 19. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nem költöztök össze felesleges ezen aggódni.Ha majd közös lakás lesz akkor kell ezeket megbeszélni.
2023. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Az is lényeges lehet, hogy mennyi idős, van-e még esély a személyiségfejlődésre.

A kérdés az, hogy ez neked mennyire fontos. És mennyire kommunikálod nyiltan, hogy a te pénzedből ne etesse meg a kutyust légyszi, mert számodra más értéke van a pénznek. És ha tudja, hogy neked ez ennyire fontos, akkor hajlandó-e kompromisszumot kötni, és nem azt mondom, hogy erővel megenni, de meghagyni neked.

Én nem értek egyet azzal, hogy majd az összeköltözés után kell rendezni ezeket, sok kellemetlenségtől és veszekedéstől lehet megkímélni magunkat, ha letisztázzuk kinek mik a határai.

Egyébként hosszútávon így 15 év házasság után azt mondanám "hasonló a hasonlónak örül", ha érted mire gondolok. Magánvélemény vége.

2023. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azzal kezdeném, hogy kutyának semmiképpen nem adunk pizzát és semmilyen kenyérszerű tésztafélét. Egy felelős kutyatartónak ilyen eszébe se jut.


A többiben osztom a tegnap 23:50-kor válaszoló válaszát:

Minimum kompromisszum minimum az, hogy a te általad vásárolt dolgot mielőtt kidobná, megkérdezi, hogy te kéred-e még (ha az ő hűtőjükben van, akkor joggal mondja, hogy akkor vidd el, mert a szerintük romlottnak gondolt kaját nem akarják a hűtőjökben tudni, szintén jogos.)


Valóban nem a költözés után kell megbeszélni az értékrendeket stb., hanem a párkapcsolat kialakulása során. Összeköltözéskor az ilyesmikből hatalmas viták tudnak lenni, ha nem tudnak megegyezni, és ha egyik fél sem tud megegyezni, akkor hamar szétmennek. Ez különösen igaz abból a szempontból, hogy itt keményen közrejátszik a pénzbeosztás, ami egy fontos szempont a mindennapokban. Ha szegények vagytok, és nehezen éltek meg, és mindent kidobna, mert otthon megszokta, és nem beszéltétek meg, akkor nem csoda, hogy durran az agy.


Tehát úgy tisztességes összeköltözni, ha az elvárásokat, elveket már előre megbeszélitek.

És itt lehet, hogy nem is pénzről van szó, hanem környezettudatosságról, vagy akármiről. Valóban sok felesleges vitát meg lehetne előzni.


Ha ez még csak amolyan tiniszerelem, akkor nem kell annyira rágörcsölni, valószínűleg nem fogtok összeköltözni, de azt azért mondhatod, hogy azért szeretnéd, ha mielőtt kidobná a kajádat, megkérdezne.

Ettől egy fokkal kényesebb, ha azt is mondod, ha van olyan kaja, ami az övék, esetleg azt is megkérdezné, hogy nem szeretnéd-e elvinni (ha annyira rosszabb anyagi helyzetben éltek pl.) Jó esetben ezt megérti.


Én éltem kétlaki életet egy barátnőmmel, és voltak ilyen konfliktusaink, én se dobtam volna ki egy csomó mindent, na meg nem volt annyi pénzem, hogy minden igényét, vágyát kielégítsem, nem is vágytam annyira azokra a dolgokra.


Sok surlódás volt sok szép élmény mellett, de végül szétmentünk.

Én szakítottam, mert láttam, hogy ez nem fog működni, és tisztességesebb, ha nem rabolom se az ő idejét, és nem pazarlom a sajátomat se, úgyis szakítás/megcsalás lett volna a vége talán az ő részéről, csak esetleg kicsit később.

2023. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Anonim dicsekvésen és önfényezésen kívül mondom ,hogy átlag feletti anyagiakkal rendelkezik a családom, befektetésekből élünk, ami részben szerintem a szüleim zsugoriságának is köszönhető. Ilyen a mentalitás, minden apró pénzt megspórolnak amit lehet. Belőlem is ilyet neveltek ,lehet nem tudatosan,de én is ilyen lettem. De engem nem is a pénzköltés aggaszt ,hanem inkább csak a pazarlás irritál. Alapvető nálunk hogy ételt nem dobunk ki. A gondolat hogy évi szinten mennyi étel kárba vész, és itt már az anyagias dolgok is eszembe jutnak, az sok pénz is azért ,egy nagyobb távlatot nézve.
2023. márc. 20. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
#1 Szerintem meg értelmes embereknek ilyenen eleve nem kell túllépniük, mert nem dobálnak ki 1 napos kajákat...
2023. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!