Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Teljesen elvesztettem az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen elvesztettem az érdeklődésemet a párkapcsolatok iránt, ez normális?

Figyelt kérdés

Egy éve ért véget a kapcsolatom amiben azt hittem hogy a fiú tényleg az igazi de egyre jobban kezdett látszódni az igazi énje. Sokszor bántott néha még fizikailag is és a végére már nagyon rosszul éreztem magam, igaz hogy sírtam a szakítás után de nem amiatt hogy vége hanem mert képes voltam összejönni vele.


Azóta már rengeteg idő eltelt és már volt is egy másik srác aki udvarolt nekem, róla tudom hogy sose bántana mégis elutasítottam. Ráadásul mostmár annyira hidegen hagynak a párkapcsolatok, néha még rosszul is vagyok a gondolatuktól, hogy megijedtem. Úgy érzem hogy nincs szükségem egy másik emberre aki szeressen engem mert nem éri meg a sok bonyodalmat ami ezzel jár.


Persze nekem is vannak nagy 'nem létező' szerelmeim pl: könyvekből de egy igazi fiúval sose jönnék össze, a szüleim azt mondták hogy ez teljesen hülyeség és majd úgyis elmúlik de én nem így érzem. Igaz hogy még fiatal vagyok de körülöttem mindenki pasik után áhítozik ami zavar.


Baj ha többet nem akarok párkapcsolatot? Tényleg el fog múlni ez az érzés? És ha igen mikor?


17/L



febr. 26. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak átmenti az érzés. Hiába a félelem, egy idő után a magány átveszi feletted az irányítást.
febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ez csak idő kérdése. Valószínű,hogy az előző srácot nagyon a szívedbe építetted,és még nem sikerült teljesen feldolgozni az esetet. Idővel,elmúlik ez a nem akarok párkapcsolatot dolog. Lehet 1-2 év,de lehet 5 év is,ember válogatja. Jelenleg érzed úgy,hogy nem akarsz párkapcsolatot. Később már nem lesz így.
febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, jelenleg úgy gondolod, hogy egy párkapcsolat csak bonyodalommal jár, amolyan "zűrös ügy", ami leginkább problémákat és kockázatokat rejt, és emiatt nem igazán éri meg foglalkozni ilyesmivel. Ezt egy negatív tapasztalatra alapozod. Szerintem valószínű, hogy még fel kell dolgoznod a csalódást, ami ért, azt, hogy akit "igazinak" hittél, az nem volt az "igazi".


Azt azért mérlegeld, hogy egy párkapcsolat lehet jól működő is, ami sokat tud adni. Egy jó társ kiegészít, ami által gazdagodsz. Egy jó társ nem lenyom, bánt, hanem segít, emel. Egy jó párkapcsolatban az összecsiszolódás is egy izgalmas folyamat, a kapcsolat menedzselése pedig szintén egy érdekes dinamika, amiben adódhat "bonyodalom" is, de ez jó esetben kihívás a javítás irányába. :)


Hát, röviden ennyit tudok írni biztatásnak.. :)

febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
És mindez 17 évesen. Szép. Rohadtul szomorú hogy ez van. 31/F
febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Ezért nem kell beleragadni egy sz@r kapcsolatba, mert az ember teljesen hibás következtetéseket von le :(

Szerintem ez nálad még biztos változni fog, de szerencsére te jobb helyzetben vagy most ebből a szempontból, mint akik minden áron párt keresnek.

Esélyt pedig attól még adhatsz a számodra szimpatikusaknak, csak tanulj a saját hibádból, és ha nem megy, semmiképp ne erőltesd! Más dolgozni egy kapcsolaton, ha valami kis gond felvetődik, és más, ha mindig csak te nyelsz és alkalmazkodsz.

febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális érzés. Ha tovább áll fent mint kéne akkor kérd szakember segítségét. De szerintem kezdetben mindenki így van ezzel.
febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!