Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » 12 évesen 16 éves barát korai...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

12 évesen 16 éves barát korai lenne?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 14:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Büszke lehetsz rá te beteg állat.
2016. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
32%
Nálad ez büszkeség kérdése? :)
2016. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcs kérdése. Miért nem rögtön ovissal kezdtél? Már mindegy lett volna.
2016. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
17%
Az erkölcs annyit jelent mit tartasz helyesnek és mit nem. Ez csak a véleményed, fölösleges ezen vitatkozni.
2016. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:

2-es vagyok. Kedves 7-es! Irracionális féltésnek találod hogy egy 12 éves kislányt féltek egy 16 éves sráctól?

A természetes aggódást (olykor néha alaptalanul) ne keverjük már össze egy ilyen esettel kérlek... Mert itt nem alaptalan, egy ilyen korú kislány mellett semmi keresni valója egy 16 éves srácnak.

De ha így gondolod, kérdeznék tőled valamit amire őszintén kíváncsi vagyok. Ha ez alaptalan aggódás a véleményed szerint, akkor hol kezdődik az eset amikor valóban lenne oka félteni a gyermekét egy szülőnek??

2016. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 mi lenne válasza:
itt mindenkinek elborult az agya !! a kérdésben az a szó van, hogy BARÁT !-- nézzetek utána a jelentésének. a barátságban, szex, stb.- nincs. kialakulhat bárkik között lány-lány,fiú-fiú,fiú-lány, barátok. ha már szex van az nem barátság, hanem teljesen más kapcsolat.
2016. márc. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Nagyon korai ráérsz még élni; legyél gyerek és örülj neki!!!!!
2016. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Sztem eléggé korai. Én is annyi vagyok. :) de sztem még várhatnál amíg leszel 14
2016. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem korai, ha tényleg csak barátságról van szó.


Ha meg barátság+, akkor is definiáljuk, hogy hol a határ: 12 évesen szerintem minél kevesebb testi kapcsolat, annál jobb, leginkább az lenne a legjobb, ha semmi. Ha meg mégis, akkor kézfogás, max. csókolózás, nagyon-nagyon-nagyon max meg fehérneműn kívül (!) tapogatózással, de inkább azt sem (nem mintha én csináltam volna annyi idősen, vagy erre vágytam volna, no meg gyerekem sincs még...), de azt gondolom, hogy az a legfontosabb, hogy semmi, de semmi olyat ne csinálj, amit nem akarsz te, belső motivációra (miközben arra viszont határozottan emlékszem, hogy ilyen korban milyen iszonyat stresszelő a társadalom nyomása, a barátok-haverok, hogy ki mit csinált már, vagy mit mond, ergo azt is nehéz meghatározni, hogy mi is a belső motiváció, és mi a külső, én pl. 14 évesen jöttem full zavarba attól, h egy nálam egy évvel idősebb fiú azt mondta, hogy szép vagyok, és meg akart csókolni, én meg nem hagytam, és akkor is azzal húztak a haverok, hogy jaj, nyuszi vagyok - nem bántam meg, hogy nem sürgettem, komolyan! Minél később, annál jobb! Még ha tudom is, hogy mennyire változik folyamatosan a világ...), viszont azt kerek perec kijelentem, hogy konkrétan szex ennyi idősen abszolút NEM, sőt, NEM-NEM-NEM!


Viszont még egy fontos pont, amire mások is célozgattak, hogy azért is veszélyes egy ilyen kapcsolat, mert a 16 éves fiú is gyerek még, az ő haverjai is hősködnek (de általában inkább csak szájhősködnek), hogy gyerünk már, és/vagy az ő saját igénye türelmetlenebb lehet testileg a tiedénél, és ha nem tudod egészen egyértelműen egyrészt eldönteni, hogy mit akarsz és mit nem, másrészt ezt kifejezni, szóban és tettekben, akkor akár erőszak is lehet a vége, hiszen ilyenkor tombolnak a leginkább a hormonok.


Nagyon ajánlom ebben a témában a Nane kérsz teát projektjével való ismerkedést (mindenkinek!), a kedves olvasók nagy részének, és így a kérdezőnek is valószínűleg fogalma sincs arról, hogy mi számít erőszaknak, és valószínűleg ezért is vannak olyan félelmetes statisztikák, mint pl. h M.o.n hetente legalább egy nő lesz nemi erőszak áldozata, szóval érdemes informálódni, kezdve pl. itt:

[link]


Magánba is szívesen válaszolok kérdésekre a témával kapcsolatban, pedig nem szakmám, csak egyszerűen felháborítónak tartom a tudatlanságot és a félretájékozottságot.

2016. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
10-es, konkrétan pedofil vagy!!! akár büntethető is lehetnél, ha arccal vállalnád.
2016. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!