Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szeretkezzünk vagy ne?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretkezzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
Hamarosan 18 leszek és nagyjából 1,5 éve van barátom, akit nagyon, nagyon szeretek viszont.. nem tudok vele lefeküdni..amint elkezdjük, nekem egyből rossz érzésem van,és leállunk, mert beugrik, hogy Isten most mit szól ehhez, ha ezt megteszem, akkor valamilyen módon majd bűnhődnöm kell érte. (mivel anyukám nagyon vallásos és kiskoromtól így voltam nevelve, hogy ezt házasság utánra kell hagyni)..nagyon sokáig hittem is ebben és így akartam élni. Eldöntöttem magamban, hogy a nászéjszakán olyannal leszek, akinek az első vagyok és ő is nekem. Ahogy elkezdtem "felnőni" láttam, hogy ez a világ már nem úgy működik..viszont akkor jött az a gondolat (amivel nyugtatni próbáltam a lelkiismeretem), hogy akkor én megteszem még házasság előtt, viszont olyannal, akit tudom, hogy életem végéig párom lesz. Beszélhetek 1,5 év után ilyenről vele? vagy inkább várjam meg, amíg ő hozza fel. Most nem azt várom, hogy feleségül vegyen már most, legalább 5 évet szeretnék egyébként is várni még a házasságga, csak tudni szeretném, hogy ő ennyire komolyan gondolja -e velem és, hogy ő megtalálta -e bennem azt, amit én Benne. Akikkel eddig beszéltem erről, azt mondták, hogy, ha szeretném, már megtettem volna. Viszont ez nem igaz. Én nagyon szeretem Őt.. de vívódok közte és Isten között, ami borzasztó.. nem tudom, mi a teendő.Ezért kérem segítségeteket, véleményeteket, ha esetleg voltatok már hasonló helyzetben. Köszönöm!
2016. máj. 20. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tedd azt, amit te akarsz. Persze csak ha anyukád nem fog érte keresztre feszíteni vagy máglyán elégetni. Akkor érdemes megvárni a nászéjszakát.
2016. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Amikor régen ment ez a nászéjszakán vesztem el a szüzességem téma, akkor az emberek 18 évesen már házasodtak. Egyébként ezt magadban kell lerendezni, a saját hited alapján. Én mondhatom neked, hogy Isten ugyanúgy szereti azokat a nőket, akik minden nap mással hálnak, mint azt, aki csak a férjével. De ha te nem így hiszed, akkor már semmi értelme.

Beszélj erről a barátoddal, de szerintem ha elég szorosnak érzed a kapcsolatod és bízol benne, akkor gondolkozz el rajta.


Mint már mondtam, ez a szabály akkor született, amikor az emberek pár hónap ismertség után már házasodtak is össze.


De, ha a barátoddal közös nevezőre juttok, egy olyan helyzetre, amiben mindketten jól érzitek magatokat, akkor tenni kell arra, amit a társadalom vagy az egyház mond. Az egyház nem egyenlő Istennel, Isten nem ül egész nap és ítélkezik, képzeld már el "Ez a leányzó megtett valami olyat, amire teremtettem anélkül, hogy aláír egy darab papírt, a fiúval akivel régóta együtt vannak és bízik benne... ejj-ejj." :D

2016. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
magán ügy
2016. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves második! megmosolyogtattál a nagy szomorúságomban :)
2016. máj. 20. 17:41
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
a közösülés egyépként egy természetes dolog, szerintem isten se itéli el már nem azért.. egy isten előti, vagy pl egy hindu valásba teljesen elfogadott
2016. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Engem is igy neveltek,szoval tudom hogy mirol van szo.Ha 1,5 eve mar melletted van ugy hogy meg nem volt koztetek semmi akkor tuti nagyon szerethet.:)Egyebkent kerd Istent hogy segitsen
2016. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nyugi. előtte nekem is olyan érzésem volt h ez nem helyes amit most teszek. de közbe elfelejtettem :D és utána is és azóta is. sőt azóta úgy gondolom h ez a leghelyesebb amit teszek.
2016. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Még mindig együtt vagytok? Úgy érzed, hogy vele helyes? vagy úgy egyébként?
2016. máj. 20. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
én is a házasság utánra akartam hagyni a szeretkezést. de aztán gondoltam, hogy ő lesz az igazi. együtt is voltunk majdnem 4 évet de az élet máshogy hozta a dolgokat. elköltözött a munkája miatt az ország másik végére, engem ide kötött még a sulim. most együtt vagyok egy másik fiúval 3 és fél együtt is lakunk, de attól még szép volt a volt barátommal az együtt töltött idő és nem bántam meg, hogy vele feküdtem le először.
2016. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ha szexelni akartok.

Viszont úgy dönts, ahogy jónak érzed! Nem kényszer.

2016. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!