Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miként tudnám az alábbi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként tudnám az alábbi problémát megszüntetni az általam kívánt módon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a problémám az, hogy van egy párom lassan 16 hónapja. Az 1 évig minden tök jó volt, azóta viszont én úgy érzem, megy a lejtőn lefelé a párkapcsolatunk. Szerinte mikor szakítani akartam(2 alkalommal az elmúlt 2 hétben) egy tökéletesen jól működő párkapcsolatot akartam az ablakon kidobni. A tökéleteshez ilyesmi tartozik hozzá:

Nekem, a pasinak, jó párszor "el kell kéredzkedni" ha valahova menni szeretnék, és akkor mehetek nyugodt szívvel, ha elenged. De általában nem, mondván, hogy azt az időt vele is tölthetném, minek mással foglalkozni?!(A más alatt értendő, hogy haverokkal foci, vagy városban csavargás, Lottózó, ilyesmi...apróságok)

Továbbá nem is kívánom őt, nem is akarok vele már szeretkezni. 2 alkalommal próbáltam én szakítani, de nem engedett el, visszasírta magát mert zsarolt érzelmileg és elgyengített. Ő korábban egy pár hete 6 alkalommal mondta ki veszekedések alkalmával, hogy szakítsunk, mert ez mindkettőnknek kín, nyűglődés, felesleges erőlködés. Én soha nem mondtam ilyet veszekedések alkalmával. Gondolom ezzel is azt akarta jelezni, hogy ő az erősebb, ő irányít. Ilyesmikkel zsarol szakításnál:

Nem fogok a mai világban még egy ilyen normális barátnőt találni és ezzel együtt egy ilyen "jól" működő kapcsolatot. Ő nem ismeri fel a hibáit, nem változtat ha felhozom sem, vagy ha igen maximum pár napig. Ilyesféle zsarolásokkal tart maga mellett. Nekem ez az egész már tényleg csak szenvedés, meg erőlködés, nem érzem, hogy vele akarok lenni. Lehet, hogy én is megbántottam korábban, de sohasem azzal, hogy nem jó és szakítsunk. Ezzel nagyon megbántott és jelezte, hogy nem vagyok neki elég jó. Szeretnék a napokban végleg szakítani vele, de nem érzem magam elég erősnek, többek közt a fenyegetései miatt, hogy egyedül maradok, stb...Meg hát biztos nehéz lesz a szakítás után. De erőt kell merítenem, hogyan? Sok minden nem oké, nem akarok már vele lenni, de nem bírok kilépni. A szex sem jó, nincs is, Nem egyeznek már az igényeink, másképp gondolkodunk, nem hajlandó megadni azt amire vágyok, én mindig megadom. Mindig én mozgok, ő szinte mindig passzív, csak élvezi, és azt hiszi, nekem ez jó. Hiába mondtam, hogy nem, nem változott semmi. Unalmas, semmi újat nem akar belevinni, azt mondja, a pasi dolga elcsábítani a nőt, ő nem is tesz érte semmit. Meg is hízott, így nem is tetszik és nem is akar érte semmit tenni, én hiába edzek és mozgok, kb. leszarja. Nem veszi észre, hogy nincs már meg az érdeklődésem. Talán picit szeretem, de lehet, hogy csak a megszokás miatt érzem ezt!


Lejjebb írom a főbb szempontokat ami érdekelne a kérdésemmel kapcsolatosan!


--> Hogyan lehetne ellehetetleníteni el pár nap alatt a kapcsolatot, hogy belássa Ő is, nem megy? Eddig ott járok, hogy alig írok neki, nem beszélek vele, kb., Nem hívom fel, nem keresem, nem írom, hogy Szeretem. (Szinte biztos vagyok benne, 99%, hogy szakítani akarok. Nem érzem jól magam vele)

--> Honnan merítsek erőt, hogy erős tudjak lenni, magabiztos, határozott és ne tudjon elgyengíteni?

--> Mennyire lehet igaz, amit mondott érzelmi zsarolás gyanánt?

--> Mennyire lesz nehéz felállni innen?

--> Elsők vagyunk egymásnak minden téren. 16/L, 20/F


--> Köszönöm a sok segítséget, és, hogy elolvastad! Legyen szép napod!:-)



2016. szept. 20. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy már mást szeretsz, találtál helyette jobbat. Ezek után ő is biztosan szakítana veled, vagy ha nem akarsz ennyire drasztikus folyamatokhoz fordulni akkor egyszerűen mond ki hogy elég, nem leszel együtt vele. Utána nem keresed, ha ő keres akkor meg ignorálod.
2016. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!