Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan térítsem észhez az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan térítsem észhez az unokatestvérem?

Figyelt kérdés

Volt egy fél éves kapcsolata egy olyan lánnyal, aki aztán otthagyta és lelépett egy másik pasival. A kapcsolat közben is már másra tekingetett, mert megkörnyékezte az unokatesóm haverjait is. Hozzá kell tenni, hogy ez a lány szellemileg nem okés, az egész családi háttr tiszta putri. Annyira visszamaradott, hogy köszönni se tud. Sokszor volt rá példa, hogy az unokatesómnál volt, akinek hazajött a munkából az édesanyja és kussolt. Semmi jó napot vagy hasonló.

Szóval lelépett egy másik pasival, de az unokatesóm még mindig nem adta fel, folyamatosan találkozgat vele, és nem veszi észre, hogy csak kihasználja. Olyanra is volt példa, hogy az új barátjával le akart feküdni és tőle kért óvszert...

A csaj szinte mindenkivel 1 hét után összefeküdne, önbecsülése nulla, az unokatesóm mégis meg van veszve érte. Elmondása szerint, amíg együtt voltak, akkor volt a legboldogabb. De azt nem vette észre, hogy mindenki rajta nevetett.

A szülei ki vannak ideglieg, egy ismerős azt mondta, csidalja, hogy a srác még nem lett öngyilkos ahogy kinéz. És én is félek. Az egész végzős életét elrontotta emiatt. A jegyei rosszak, az érettségije is az lett. Továbbtanulni nem fog, jövőkép nulla. Dolgozni így nem fog elmenni, mert már tiszta kattant. Csak a csaj érdekli és hogy mindenáron visszaszerezze. Ezért megtenne bármit, de nem veszi észre, hogy kikészíti magát. Mégis mivel lehetne észhez téríteni? Hasonló szituban volt már valaki?



2018. máj. 15. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha feláll a farok, leáll az ész.
2018. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó tudni.:)
2018. máj. 15. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csak ugy sikerulhet, ha sajat maga belatja, hogy idaig hulye volt, es elhatarozza azt hogy ezen az allapoton valtoztat. Pont a legrosszabbkor jott ez nala... En is talalkoztam mar ilyen lannyal, csak en idoben kapcsoltam. Igazabol azota sokkal jobb emberismero is vagyok es kb. 5 perc utan levagom egy ember habitusat. Ez a lany akit te korbe irtal egy parazita pszichopata akitol barmi kitelik, ha nem kapja meg azt amit akar, az ilyet el kell taposni mint a ferget. Valoszinu, hogy az unokatesod nagyon manipulalhato, es szeretet hianyos, igy esetleg ugy lehetne felgyorsitani az ontudatra ebredeset, hogy peldaul te is elkezded jo iranyba manipulalni. Egyszerre hangsulyozod azt, hogy mennyire kedveled, es hogy szamithat rad, illetve ezzel egyutt talalod szep finoman azt is hogy az a lany mekkora egy genny es egy tumor az eleten, de csak szep finoman lehet talalni elso korben nehogy visszafele suljon el.
2018. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A megerősítéssel egyetértek, de a lány-lény támadásával nem, mert azzal csak azt éred el, hogy védeni kezdi egy jó lovaghoz méltóan, és akkor te leszel csak tőle távolabb.


Szerintem ilyenkor néhány jól megválasztott irányított kérdés segíthet, ami a sorsával kapcsolatos.


Most is boldog, hogy a lány mással van?

Szerinted tisztel és szeret ez a lány?

Szerinted ha teljesíted a kéréseit, akkor attól tisztelni és szeretni fog és visszaszerzed?

Nem lehet, hogy azért kért gumit tőled amikor a barátjával szexelni akart, hogy lepattintson téged, mert már elege van belőled?


A lényeg, hogy így kevésbé érzi támadásnak a dolgot, és mégis megfogalmazódik benne a lánnyal kapcsolatosan valami, ami eltávolítja.


Ami szerintem még sokat segíthetne, hogy társaságba viszed, programokat szervezel vele, de nem csajoztatni, hiszen addig, amíg ebből nem gyógyul ki, nem lehet más egészséges kapcsolata, és nem is biztos, hogy akarna. Viszont lennének szociális ingerek, amik elterelhetik a figyelmét. Sport is jól jöhet, és minden, ami segítheti az önbecsülését, hiszen romokban van az önbecsülése.

2018. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!