Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » 4 éve van barátom, már nagyon...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 éve van barátom, már nagyon szoros a kapcsolatunk, mintha házasok lennénk. De ugye a 4 év sok idő, már nem minden olyan mint régen. Normális ha megtetszett egy másik srác?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy mit csináljak. Szimplán kíváncsi lennék hogy ebben a helyzetben ti mit tennétek.

Imádom a barátomat és nem tudnám otthagyni. Ő a barátom, a legjobb barátom, a “családom” mindenem, 4 éve folyton együtt töltünk minden időt. Mindketten nehéz esetek vagyunk és ezáltal sokat veszekszünk. Nagyon jól elvagyunk, de van olyan hogy már olyan szinten kikészítjük egymást, hogy jobb lenne ha hagynánk egymást.

Nem tudnám otthagyni, mert szeretem és ragaszkodok hozzá, de közben van egy fiú aki nagyon bejön, a külseje meg a belseje is, brutálisan és teljesen az ellentéte a barátomnak. Amikor köszön vagy csak szimplán rámmosolyog görcsberándul nem csak a gyomrom- mindenem. És folyton rajta kattogok.

De tudom hogy nem lenne helyes döntés miatta elhagynom a barátomat mert olyan szinten nem ismerem...

megcsalásról szó sem lehet, mert nem vagyok ilyen hányok ettől.

Csak érdekelne hogy mit tudnék csinálni?

Ez a kettős érzés nem fog elmúlni mert az egyik brutál módon bejön a másikhoz meg ragaszkodok mert tényleg mintha házasok lennénk és szeretem...

De szerintem nem normális hogy ennyire beleestem egy másik fiúba úgy hogy van barátom.

Ti mit lépnétek?


2019. ápr. 8. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy fázis a párkapcsolatokban, azt hiszem a 4. Vagy 5. Ha hosszú távon tervezel vele akkor ki kell bírni ezt az időszakot. Azt javaslom hogy próbáljatok ki új dolgokat,lepjétek meg egymást és vészeljétek át ezt az időszakot.
2019. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Bizony ilyen az élet. Sokszor teszi próbára az embert. A döntés a tiéd. Amúgy teljesen normális dolog ami történik.
2019. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

" Mindketten nehéz esetek vagyunk és ezáltal sokat veszekszünk. Nagyon jól elvagyunk, de van olyan hogy már olyan szinten kikészítjük egymást, hogy jobb lenne ha hagynánk egymást."

Szóval mégsem vagytok jól el. Ne is tagadd. Sok veszekdés nincs kiegyensúlyozott párkapcsolatban,függetlenül attól,sikerül-e megbeszélni.


Mit lépnék?

Le. Minél hamarabb. Ennek szakítás lesz a vége, ha nem most,akkor később. HA nem emiatt a srác miatt,akkor majd másik miatt. Vagy ő fog lányt találni.

A leírás alapján ez lesz. A ragaszkodás nem tart össze két embert. Valaki 20-25 év "ragaszkodás" után is szakít,se a 4 év, se a ragasztó.


Ha mégis tenni akarsz a kapcsolatodért,akkor:

1. Beszélgess a barátoddal a kapcsolati problémákon. FŐként a te nézőpontodról.

2. Szakítsd meg a kapcsolatot a másik sráccal. Ezt csak akkor tedd,ha a párkapcsolatod fontosabb,mint ő.

Ha másként nem megy,akkor mondd meg neki,hogy barátod van, és zavar a kettőtök közötti közelség. (Ne kifogásolj,hogy nem megy,mert kifogásból eleget olvastam már itt).

Amennyiben ez a fiú a fontosabb,térj vissza a válaszom elejére.

2019. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fázis, mert nem minden kapcsolatban van ez a helyzet. Hiányzik neked az új dolog varázsa. Ezt vagy félre teszed magadban és a párodra koncentrálsz, vagy kilépsz a kapcsolatból, mielőtt megcsalnád. Ha nem is most, de később ez gondot fog okozni és a kapcsolat végét jelentheti majd.
2019. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok még:

Nem,nem értek azzal egyet,hogy ez kötelező velejárója egy párkapcsolatnak.

Ha valaki azt javasolja,racionálisan hozz meg egy érzelmi döntést,az mit érez?

Érzel valamit a srác iránt,és ide kevés lesz egy döntés. Az érzelmeket nem írja felül egy döntés.

Gondolj bele: Ha te lennél a barátod helyében, milyen érzés lenne ,ha mindössze egy "jó döntés" lennél a számára?

Mások érzelmeivel ne játssz. Lehet ő oda van érted,miközben te másról áradozol. Ha ezt érdemli,akit szeretsz,csináld, én nem tilthatom meg.

2019. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha szakítasz a mostani pároddal és megpróbálod az új pasival. Tini kategóriába írsz ergó 20 körül vagy max. Ez a kapcsolat ennyi volt. 4-5 év alatt egymásra untatok, ezért is veszekszetek annyit. El kell fogadnod, hogy nem a mostani párod lesz az akivel leéled az életed így jobban jársz ha megpróbálod az újat. Hisz ha tényleg annyira szeretnéd a párod akkor nem lennél ennyire oda a srácért.
2019. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!