Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a szüleim nem tudják elfogadni, hogy a barátom arab?

Figyelt kérdés
Egyfolytába őt és engem szídnak,nem lehet velük normálisan beszélgetni,mert a vége úgyis az lesz hogy az xy egy drogfüggő terrorista nőgyűlőlő arabpatkány.Két éve együtt vagyunk,ők egy éve tudják.Mikor megtudták két hétig a mamámnál kellett maradnom,mert nem birták elviselni,hogy olyan lakik a házukba,akinek arab barátja van.Alapjában véve sosem gondoltam őket rasszastának,de ezek szerint azok.A fiú egyébként Magyarországon él nagyon kicsi kora óta,nem muszlim,az apja egyiptomi,az anyja pedig szír.Mivel vehetném rá anyámékat,hogy legalább megismerni próbálják?

2016. nov. 20. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Olvass fel nekik a Koránból, az a divat mostanában, nem? :) Szerintem mond meg nekik, melyik a jobb: Egy arab a lánnyal, vagy ők a lány nélkül. Puff. Persze akkor, ha vége lesz a kapcsolatotoknak, nem lesz majd kihez menni, mert ők "megmondták"
2016. nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez beszarás...

Hát mit írhatnék...


Legyetek boldogak a barátoddal mások véleményét pedig szard le. Ha kell a szüleidét is.


Ennyi.

2016. nov. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Fogadd el, hogy nem fogadják el.
2016. nov. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 True Damage ***** válasza:
12%
Azt hittem a kecskek bekesek :O
2016. nov. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 True Damage ***** válasza:
0%
Azt hittem a kecskek bekesek :/
2016. nov. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hurda tibor válasza:
26%

Kedves kérdező!


Nem akarok beleszólni a te döntésed,de a szüleidnek igaza van.Két ismerősömnek is volt arab férje,előszőr ők is így áltak hozzá mint te, de aztán ahogy telt az idő mindegyik férje bekattant,ütötte verte őket, akkor durvult el igazán amikor megszületett a fiúgyerek, mintha átkapcsoltak volna az agyukban egy kapcsolót, a végén odáig fajult hogy el akarták rabolni a fiúgyereket kivinni az anyaországukba.Az egyikűknél előszőr lány született, azzal nem foglalkozott tőle éhen is halhatott volna, a fiút meg körülbelül bezárta a házba nem engedte sehova teljesen bekattant amikor megszületett.Tévébe meg a neten i lehet hallani elég sok ilyet.Először mindig minden rendbe van,de ezek bolondok bekattannak egy idő után.Hozzáteszem hogy az is magyarországon nőtt fől ez nem befolyásoló tényező.

2016. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Tudsz egy kicsit bővebben írni arról, hogy mit értesz az alatt, hogy nem muszlim? Jelentheti, hogy nem gyakorolja a vallást vagy ha egyiptomi édesapa akkor jelentheti, hogy kopt keresztény. Ha tudnék pár infot lehet könnyebb lenne, ugyanis a vallás renegeteg társadalmi különbséget szül. Én szüleimet így sikerült meggyőzni.
2016. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Muszlim,de nem törődik a vallásával,nem gyakorolja.
2016. nov. 22. 21:35
 9/11 anonim válasza:

7-es vagyok

Akkor elsőként tisztázd le a helyzet komolyságát a pároddal. Beszéld meg a kapcsolatotok jövőjét, hogy Ő hogyan képzeli, és fontos a családja elvárásai is ugyanis nekik ez fontos, ha nem is úgy tűnik, hidd el nekem. (Köztük élek)

Ha mindent megbeszéltetek a legapróbb részletekig, (esküvő hol és hogyan, gyerekvállalás, hol akar élni, öltözködésben és viselkedésben mit vár el tőled, és ezt is hidd el , hogy egész más a helyzet ha a barátnője vagy mint ha a felesége. 180 fokot fordulhat, tapasztalatból mondom.) akkor kérjétek a családja hozzájárulását, ha ez is megvan és Te is ezt akarod akkor vázold a tényeket a te családodnak. Készítsd fel őket egy családi találkozóra ahol minden kérdésükre választ kapnak. Jó lenne ha a családjaitok jóban lennének, mert rengeteg nehézséget okozhat az életetekben és lesz sok nélkülük is. Ha találnak közös nevezőt akkor célt értél. Ha nem akkor újra mérlegelj, hogy megéri-e megkockáztatnod, hogy a családod hátat fordít neked. De mindent ossz meg velük, és majd ők döntenek, hogy támogtanak vagy sem. Amúgy véleményem szerint ha a szüleid nem egyeznek bele a dolgaitokba akkor nagy az esély rá, hogy a párod családja sem fogja az erőltetést díjazni. Ezért fontos a családok barátsága.

Remélem segítettem, ha valami eszembe jut akkor még írok. Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan, akár priviben is.

2016. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vófika válasza:
Én is egy hasonló jelenetben találtam magam, teljesen véletlenül. Sosem érdekeltek az arabok, a kultúrájuk meg végképp nem. Nem találkoztam velük a mindennapjaim során, egész odáig míg fel nem költöztem Budapestre, ahol azért van bőven multikulturalitás. Egy szórakozó helyen találkoztam egy sráccal, akit már első látásra láttam, hogy nem közénk való, de mivel én egy elég toleráns ember vagyok hát táncoltunk meg ittunk is együtt. Elkérte a telefonszámom, kapott cserébe egy facebook azonosítót. Meglepődtem, tudott írni magyarul. Mindig írogatott, de hozzátette, hogy nem akar zavarni. Ez az írogatás sokáig ment, de sosem találkoztam vele újra. A tolerancia meg empátia nem terjed ki odáig. Viszont egyszer találkoztam vele újra azon a helyen. Kedves volt mint mindig. Szerettem, hogy kizárt mindent ami körülötte volt és velem foglalkozott. Talán 2 hónap után, egy este nála maradtam, amikor becsukta az ajtót és fordított a záron, megfigyeltem hová teszi a kulcsot és ösztönösen összerándult a gyomrom az egésztől, hogy kerülhettem idáig stb. Persze egy magyar nőnek érdekes kultúra, érdekes maga, hogy más….  Szóval nyugtattam magam, nyugi ez csak azért van (a vonzalom) mert érdekes, elmúlik. Elsem kell mondani, hogy mennyire tisztelet túdóan viselkedett velem, hát még európai pasi talán sose viselkedett így. Azóta is töretlen ez a viselkedés, pedig aztán utána olvastam sok mindennek és direkt provokáltam egy-két dologgal kiváncsi voltam, a reagálásra. Ő nem gyakorolja a vallását, nem imádkozik. Sok mindenben úgy tűnhet, hogy nem értékeli a nőket, pl apró dolog: nem enged előre az ajtónál. De egyszer figyelmeztettem, hogy itt ez tiszteletlenség, azóta mindig előre enged, és emlékeztet arra, hogy tőlem tanulta ő nincs honnan tudja ezeket és mondjam neki. Ő tisztába van azzal, hogy itt más szokások vannak, de ő honnan tudhatná? Most miért hibáztatunk valakit, azért mert nem ismeri a mi megszokott rituáléinkat. Ha mi megyünk más országba, valószínű minket is annak tartanának, ha nem lennénk tudatába néhány alapvető dologgal, amit illik, és amit nem. Sok rémtörténet van… vannak, magyarok, németek románok is akik szörnyű dolgokat művelnek a nőkkel, persze az nem rémiszt el senkit hiszen a nőverés vagy az alkoholizmus az elvan fogadva. Nem védem, tudom, hogy ő más és tudom, hogy nem fogja átnevelni a környezet. Nem tudnám soha bemutatni a szüleimnek, ugyanúgy lennék, mint te. Ezért próbálom, nem megszeretni. De viszont egy érdekes tapasztalat ennyire szeretve lenni, és egy ilyen különlegesen „meleg” férfival lenni, mint ő, mert imádom, hogy sokkal forróbb bőre van, mint az itteni férfiaknak. Aki nagy gyűlölködéssel beszél róluk valószínű, csak a hírekből olvasott vagy sohasem érezte egy arab férfi forró ölelését, nem tapasztalta meg azt a tiszteletet, amit tud adni, és azt a teljes elfogadást. Elhiszem, hogy vannak akik verik meg meggyilkolják meg mindenféle, de ne felejtsétek el kedveseim, ez minden nemzetiségű férfinál előfordul.  Neked kitartást kívánok, nagyon bátor vagy. Az előttem szólók sokban segítettek neked, szerintem idővel megoldódik. Nehéz lehetett felvállalni és csodálkozással olvasom a történeted, én sose merném. Nekem csak egy emlék marad, amit már most bánok….  Te viszont, azzal hogy ezt elmerted és felmerted vállalni sokat fogsz nyerni.  A szüleid meg idővel megbékülnek, hidd el nem ők akikkel lefogod élni a teljes életed. A szülők az élet részét képezik, de nem magát az életet.
2016. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!